polski   englishSimple House

 
 
Szkic modułów domów drewnianych  
   

Jesteśmy świadomi, że oczekiwania klientów mogą być zróżnicowane, dlatego zakładamy szereg możliwych konfiguracji bryły naszych domów drewnianych, ich parametrów technicznych, funkcji wnętrza oraz wykończenia z zewnątrz.
Analogicznie do branży motoryzacyjnej kupujący otrzymuje określony zestaw opcji, pozwalający na wybór technologii i estetyki produktu w zależności od zasobności portfela.
Zwykle samochód można dodatkowo wyposażyć i z pomocą producenta lub specjalisty od "tuningu" wprowadzić udoskonalenia techniczne i estetyczne spoza standardowej palety.
Podobnie jest w przypadku prefabrykowanych domów drewnianych SIMPLE HOUSE. Zmiany są możliwe za dodatkową opłatą i za aprobatą producenta gwarantującego jakość wprowadzanych modyfikacji.

Szkic domu drewnianego w trzech wersjach różnišcych się dachem.
 

EWOLUCJA

Jednym z głównych założeń Simple House jest organiczna ewolucja domu, możliwość jego modyfikowania w miarę zmieniających się potrzeb mieszkańców.
Nie ograniczamy się do jednego ostatecznego rozwiązania architektonicznego.

Proponujemy funkcjonalne i niedrogie domy modułowe. Specyficzna bryła budynku umożliwia dodawanie kolejnych modułów zarówno na etapie pierwszego zamówienia jak i w trakcie zamieszkiwania domu. W koncepcjach umieszczonych na stronie przedstawiamy optymalne propozycje aranżacji wnętrz. Taka forma pozwala nam na przedstawienie konkretnej oferty cenowej na wskazany dom. Istnieje opcja zmiany aranżacji wnętrz budynków według pomysłu Inwestora. Mogą Państwo też zakupić sam dom drewniany z podjazdem, a kiedy zajdzie potrzeba, zamówić zadaszenie, aneks mieszkalny, pracownię lub kombinację tych elementów. Podejmą Państwo decyzję w odpowiednim czasie, gdy zmienią się Wasze potrzeby i na przykład powiększy Wam się rodzina.


SYSTEM


SIMPLE HOUSE to system gotowych modułów w sześciu podstawowych zestawach: 45m2, 58m2, 69m2, 75m2, 92m2 i LD. Są to metraże parterów poszczególnych domów i zarazem nazwy w naszej typologii.
Każdy zestaw obejmuje trzy warianty rzutu: dwa dla domu parterowego i jeden dla domu z użytkowym poddaszem.
Opcje rzutów zostały dostosowane do różnych typów działek i lokalizacji wjazdów. Zakładają układ równoległy, charakterystyczny dla wąskich działek porolnych, i układ prostopadły dla działek z szerszym frontem.
Wszystkie domy mają tarasy lub loggie od strony strefy dziennej. Tarasy są umiejscowione na jednej ze ścian szczytowych lub na dłuższej ścianie budynku. Loggie występują tylko w typologii 69m2. Budynki w układzie równoległym posiadają również zadaszone wnęki od strony wejściowej.
Do każdego zestawu dołączony jest komplet dodatkowych elementów: zadaszenia na jeden lub dwa samochody, wiata garażowa, budynek garażu i dwa rodzaje aneksów mogących służyć jako osobne mieszkanie, domek gościnny lub studio do pracy.
Uniwersalizm zastosowanych rozwiązań architektonicznych sprawia, że domy SIMPLE HOUSE z powodzeniem funkcjonuja jako domy drewniane całoroczne lub całoroczne domy letniskowe.
 

ESTETYKA

Nasz koncept jest adresowany do tych, którzy szukają projektu gotowego domu drewnianego całorocznego lub letniskowego pod klucz, a nie zadowala ich estetyka dostępnej katalogowej oferty rynkowej.
W opozycji do domów drewnianych stylizowanych na “tradycyjne” lub “nowoczesne”, SIMPLE HOUSE proponuje proste formy. Wolni od kompleksów oferujemy oryginalne rozwiązania architektoniczne pokrewne współczesnym wzorcom skandynawskim i szwajcarskim.
Ilość konfiguracji materiałów wykończeniowych daje duże pole do popisu i umożliwia nabywcy zindywidualizowanie stylistyki zabudowy.
Już podstawowa wersja, w której motywem przewodnim jest pokrycie dachu ze stali lakierowanej w kolorze antracytowym oraz połacie drewna w przestrzeni zadaszenie i na tarasie, pozwala na stworzenie prostego, współczesnego domu drewnianego z charakterem.Dom drewniany z przeszklonym salonem.

EKONOMIA I PRZESTRZEŃ

Nasze domy drewniane są proste w formie i niedrogie w eksploatacji.
W zależności od standardu roczne zużycie energii na ogrzewanie waha się od 105 kwh/m2 do nawet 15 kwh/m2, a
Koszt ogrzewania od 22 zł do 2,4 zł/ za m2 w skali roku.

SIMPLE HOUSE to tani dom drewniany, oferowany w trzech standardach energooszczędnych: podstawowym - simple, energooszczędnym - simple energii i pasywnym - simple passive.
Chociaż są kosztowniejsze w budowie, domy energooszczędne z drewna i domy pasywne przynoszą inwestorowi wymierne korzyści. W trakcie eksploatacji pozwalają znacząco obniżyć koszta ogrzewania budynku.

Domy drewniane SIMPLE HOUSE są stosunkowo niewielkie, a ich powierzchnie użytkowe porównywalne do powierzchni mieszkań w nowych budynkach wielorodzinnych. Wnętrza jednak są bardziej efektywnie wykorzystane dzięki regularnym czterem ścianom zewnętrznym.

Przez zredukowanie przestrzeni na hole, korytarze i kotłownie (które są małe, bo obsługują nieduże metraże)
uzyskujemy komfortowe, duże przestrzenie dzienne, ustawne kuchnie z miejscami do jedzenia oraz obszerne garderoby.
Zarówno duży taras, jak i strefa wejściowa są kryte dachami i pozwalają na aktywność poza główną bryłą budynku niezależnie od pogody, nawet kiedy pada deszcz.

W budowie wykorzystujemy system prefabrykowanych elementów wykonanych w technologii domów szkieletowych, co bardzo ułatwia i przyspiesza budowę. Ma to ogromne znaczenie w przypadku tych, którzy wiążą wprowadzenie się do nowego domu ze sprzedażą uprzednio zajmowanego mieszkania. Dlatego też zakładamy średnio 3-5 miesięczny okres realizacji budynku w stanie deweloperskim. Oferujemy także domy drewniane pod klucz.

Domy szkieletowe prefabrykowane markiSIMPLE HOUSE zostały zaprojektowane z myślą o działkach o różnych kształtach. Minimalna szerokość działki to 16 m.

 
 

Typologia
 

45


Moduł 45 m2 został pomyślany jako całoroczny dom rekreacyjny, dom letniskowy. Występuje w wersji parterowej i z użytkowym poddaszem. Zapewnia optymalne warunki do spędzania wakacji z dala od domu. Moduł ten może być też alternatywą dla mieszkania w bloku.
Minimalne wymiary działki:16mx17m
(o ile inaczej nie stanowią MPZP lub WZ dla danej działki)
 

58


Kompaktowy nowoczesny dom drewniany dla czterech osób gwarantujący niezbędny komfort.
Może służyć jako dom całoroczny, letniskowy lub zimowy.
Każda powierzchnia jest funkcjonalnie zagospodarowana.
Korytarz jest tak zaprojektowany, by w razie potrzeby stać się aneksem jadalnym dla
sześciu osób.
Minimalne wymiary działki:16mx20m
(o ile inaczej nie stanowią MPZP lub WZ dla danej działki)
 

69


Dom prefabrykowany średniej wielkości, komfortowy dla czteroosobowej rodziny. W tej typologii salon umiejscowiony jest w centralnej części domu, który zakończony jest zewnętrzną, zadaszoną loggią. Ten układ domu zorientowany jest na działki oparte na bazie kwadratu.
Minimalne wymiary działki:16mx20m
(o ile inaczej nie stanowią MPZP lub WZ dla danej działki)
 

75


Wygodny nowoczesny dom drewniany zapewniający
optymalny komfort czteroosobowej rodzinie.
Jest wyposażony w osobną łazienkę dla dzieci lub gości, pralnio-kotłownię oraz łazienkę dla rodziców.
W kuchni z powodzeniem mieści się
mały stolik, a poszerzony salon i
jadalnia pozwalają ugościć nawet 10 osób.
Minimalne wymiary działki: 16mx25m (o ile inaczej nie stanowią MPZP lub WZ dla danej działki)
 

92


Wygodny nowoczesny dom drewniany zapewniający
optymalny komfort czteroosobowej rodzinie.
Jest wyposażony w osobną łazienkę dla dzieci lub gości, pralnio-kotłownię oraz łazienkę dla rodziców.
W kuchni z powodzeniem mieści się
mały stolik, a poszerzony salon i
jadalnia pozwalają ugościć nawet 10 osób.
Minimalne wymiary działki: 16mx25m (o ile inaczej nie stanowią MPZP lub WZ dla danej działki)
 

LD


Grupa domów, których wyróżnikiem jest zadaszony taras na dłuższym boku budynku. Domy te są zorientowane na działki posiadające szerszy front. Powierzchnia użyteczna może być powiększona o zadaszenie, wiatę garażową oraz garaż, aneks lub studio. Domy z tej grupy zaczynają się od powierzchni 45 m2 i przechodzą przez wszystkie wielkości dostępne w Simple House.
 
     
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Mapa

Simple House
05-510 Konstancin-Jeziorna

ul. Długa 78
tel: 22 717 32 65
poczta@simplehouse.pl