Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Pytania do radnego Bogusława Komosy
11 sie 2011 - 11:30:13
Radny Bogusław Komosa zaprasza do zadawania pytań.
Re: Pytania do radnego Bogusława Komosy
15 wrz 2011 - 16:08:09
1) Za czyje pieniądze 11 września w naszym amfiteatrze promował sie tylko Konstanciński Dom Kultury?
2) Dlaczego nie promowała się "Sonata", zespół na porządnym poziomie i z tradycjami?
3) Dlaczego mojac córka z "Sonaty" żeby pokazać się i być oklaskiwaną - musi jeżdzić na występy do Warszawy ( np. 10 września )?
18 wrz 2011 - 09:35:01
Zapytam odpowiedzialne osoby.Mam nadzieję ,że nie jest to wynikiem oszczędności,po poprzedniej saskiej kadencji.
20 wrz 2011 - 15:44:40
Panie Bogusławie
chciałam wyciąc drzewa z własnej działki. Z łożyłam pozwolenia ale okazuje się, że Pani każe mi wpisać przyczynę wycinki drzewa z właśnej działki. Nie mogę tak sobie dla własnego widzi mi się wyciąć sobie właśnego drzewa, samosiejki. Czy są na to jakiekolwiek uregulowania prawne? (Chcialam wyciąć brzozę)
20 wrz 2011 - 16:02:57
Ustawa o ochronie przyrody

Art. 83. 1. Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić, z zastrzeżeniem ust. 2, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem - do wniosku dołącza się zgodę jej właściciela.
2. Zezwolenie na usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków wydaje wojewódzki konserwator zabytków.
[...]
6. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do drzew lub krzewów:
1) w lasach;
2) owocowych, z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz w granicach parku narodowego lub rezerwatu przyrody - na obszarach nieobjętych ochroną krajobrazową;
3) na plantacjach drzew i krzewów;
4) których wiek nie przekracza 5 lat.

Jeśli zatem brzoza ma więcej niż 5 lat, to należy uzyskać zgodę burmistrza na jej wycinkę i złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem. Po uzyskaniu zezwolenia możemy z własnej działki wyciąć bez żadnych opłat, jeśli jesteśmy osobą fizyczną niebędąca przedsiębiorcą. W praktyce z zezwoleniem na wycinkę brzozy nie powinno być problemu. Brzozy należą do grupy II lub III zależnie od gatunku. Kara za wycinkę bez zezwolenia brzozy może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.
20 wrz 2011 - 16:32:17
ja to wszystko wiem. Złożyłam wniosek i zadzwoniła do mnie pani z zapytaniem wręcz: Jaki jest powód wycinki? Więc jej mówię, że na własne potrzeby. Na co Pani mi mówi, że tak to oni pozwoleń nie wydają, bo uwaga, tak to by sobie każdy wycinał....i może mam mniejsze drzewa które nie mają 10 lat. Na co ja pytam, skąd mam wiedzieć, że drzewo ma mniej niż 10 lat. Pani do mnie: po obwodzie może Pani zmierzyć, albo i tu znów uwaga, poczytać stosowną literaturę....no przepraszam, ale zastanawiam się nieraz w jakim ja kraju żyję
21 wrz 2011 - 22:40:29
W naszym urzędzie restrykcyjnie podchodzą do wydania zezwoleń na wycinkę drzew.
22 wrz 2011 - 01:15:10

W naszym urzędzie restrykcyjnie podchodzą do wydania zezwoleń na wycinkę drzew.

szkoda, że lekką ręka podpisano zgode na wycięcie dziesiątków wiekowych drzew w Parku Zdrojowym.

A odzywki pracowników RiOŚ zupełnie nie na miejscu. Zapominają, że to my PODATNICY ich/ je utrzymujemy po to żeby słuzyli nam radą, pomoca, a nie odsyłali do poczytania
26 wrz 2011 - 07:25:23
Mam pytanie do Pana czy ktoś z urzędu ma jakiś obowiązek lub wpływ i przyglądania sie przy przebudowie drogi i mostu by było zgodne z planami i z sensem bo narazie to robota idzie jak sie komu podoba słupy na sirodku chodnika scieżka rowerowa do wody drzewa w chodnikach czy tak ma być?
29 wrz 2011 - 23:42:17
Niestety pracownicy urzędu gminy nie mają wielkiego wpływu na decyzje MZDW.Chyba jakaś współpraca ma miejsce.W MZDW pracuje sołtys Słomczyna T.G.Błędy projektowe widać w niektórych miejscach gołym okiem.Może da się je skorygować.
22 lis 2011 - 17:03:53
No ale jeżeli nawet droga jest wojewódzka, to przecież oni pracują w naszej gminie! to tak jakby do mnie przyszedł pracownik spółdzielni i powiedział że teraz wodę do kuchni będę mieć w przedpokoju i już. Przecież Gmina musi jakoś nadzorować prace? No żeby nie było jakiś bubli i uchybień?
28 lis 2011 - 21:28:25
Mam podobne przemyślenia ,nic więcej nie poradzę.
Anonimowy użytkownik
01 sty 2012 - 21:21:25
Bogdan , jaki jest Twój stosunek do tego aby gmina remontowała drogę , użytkowaną przez kilka firm ? Według posiadanych informacji firmy te są zarejestrowane w Warszawie i tam odprowadzaja podatki.

,a, nadzieję , że wiesz o którą drogę pytam ?
05 sty 2012 - 23:04:27
2004 r roku zburzyli część domu rzekomo szpecącą miejsce (Skolimów-wieś) o charakterze uzdrowiskowym. Z tym że najpierw stwierdzono że dom się nadaje do rozbiórki i na tej podstawie b.burmistrz S. wymógł w 2003 roku na właścicielach zgodę na rozbiórkę, po czym sam postarał się o decyzję w 2004 r . Rozbiórka odbyła się na podstawie ekspertyzy firmy wyłonionej z przetargu.
Operat szacunkowy nieruchomości został stworzony na podstawie zdjęcia z drugiego końca ulicy, (miałem wgląd, więc mogę się pochwalić), nie informując właścicieli o wycenie. Wartość działki z domem została wyznaczona dzięki średniej matematycznej- "(...)najdrożej sprzedano(...),(...) najtaniej sprzedano(...) w tej samej miejscowości(...)", więc firma dodała i podzieliła na pół. Tak wyszła im wycena budynku z gruntem.
Burmistrz S., który z początku sam obiecał zapłacić zorientował się, że droga, przy której stoi budynek jest powiatową. Przeprosił za zaistniałą sytuację powiedział, że starostwo zapłaci. Starostwo dopiero w 2005 r. poprosiło Gminę o podział działki pod cel publiczny, po czym się też wycofało, bo nie miało wystarczających dokumentów oraz kasy unijnej.

Skutek- nie ma domu, w którym mógł być sklep i pomieszczenia mieszkalne (brak prawnej ekspertyzy, która by zaprzeczała) , brak zgody na wybudowanie w tym samym miejscu takiego samego budynku.

Budynek był z 1928 roku, nie wiem czemu nie uznany za zabytek ?

podsumowanie: 2003 rok burmistrz zmusza do podpisania oświadczenia mówiącego o rozbiórce domu nienadającego się do zamieszkania
2004 rok jest dopiero decyzja o rozbiórce
2005 rok jako że ul. Chylicka jest drogą powiatową Starostwo zwraca się do burmistrza o pomoc w wydzieleniu działki pod cel publiczny
2009 rok starostwo się poddaje, odwołuje całe zamieszanie, każe gminie się odezwać do współwłaścicieli aby określić swoje stanowisko.
2012 Gmina do tej pory milczy

Kto ma zapłacić za stan rzeczy- gmina czy powiat? czy konieczne będzie pójście od razu do sądu czy też możliwe jest otrzymanie większego odszkodowania niż zakładał operat szacunkowy? Jeśli zawinił burmistrz S. to można mu prawnie coś zrobić za to?
17 sty 2012 - 19:27:21
"30.01.2012r. (poniedziałek) godz. 16.20 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych Temat: Opiniowanie projektów uchwał na XX sesję. Posiedzenie będzie trwało 40 minut, później - Komisja BOKiS. W związku z tym nie ma szans na omówienie żadnych wniosków mieszkańców, także tych dotyczących komunikacji. W styczniu Komisja Ładu nie omówi ani jednej sprawy mieszkańców."
Panie Bogusławie, może mi pan to jakoś wytłumaczyć. Z jakich to ważnych przyczyn komisja nie przewiduje czasu na sprawy i wnioski zgłaszane przez mieszkańców? Może się mylę, ale wydaje mi się, że jesteście państwo radnymi nie tylko by zainkasować dietki ale by rozwiązywać problemy mieszkańców. Komunikacja to jeden z bardziej palących problemów naszej gminy a w szczególności terenów wiejskich. Kontakt z mieszkańcami i wsłuchiwanie się w informacje pochodzące od tychże to obowiązek każdego radnego. Nie powinna mieć nigdy miejsca sytuacja, w której brak czasu na sprawy mieszkańców.
17 sty 2012 - 21:11:03
Ja myślę, że w najbliższym możliwym terminie Bogusław Komosa na pewno zwoła posiedzenie Komisji Ładu poświęcone korespondencji, w tym - wnioskom mieszkańców. To tylko wyjatkowo w styczniu zabrakło czasu na dłuższe posiedzenie. Boguś na pewno sam wyjaśni, dlaczego. Komisja Ładu zbiera się najczęściej ze wszystkich komisji - z reguły ok. 3-4 razy w miesiącu.
17 sty 2012 - 22:28:51
Czy komisja ładu nie może się zebrać bez przewodniczącego?

Pamiętam kilka komisji zdrowia V kadencji, gdy Bartosz Weiss - jej szef miał akurat nagły dyżur w szpitalu, komisję prowadził P. Stankiewicz lub J. Sowińska

Skład Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych

Ryszard Bajkowski, Grażyna Chojnowska, Bogusław Komosa (przewodniczący), Alfreda Konopka, Anna Lewandowska, Izabela Skonecka,Włodzimierz Wojdak, Tomasz Zymer, Mirosław Zima

NIe ma ludzi nie zastapionych, Drodzy Radni nie osmieszajcie się! Przecież wśród ww. są ludzie kumaci, nie tylko B. Komosa posiadł potrzebną wiedzę i zdolności by prowadzić komisję.
18 sty 2012 - 12:38:51
Proszę przeczytać paragraf 39 nowego Regulaminu Rady: [bip.konstancinjeziorna.pl] . Posiedzenia zwołuje Przewodniczący Komisji, ale na wniosek 3 członków Komisji przewodniczący ma obowiązek zwołać posiedzenie w ciągu tygodnia od dnia złożenia wniosku (z uzasadnieniem i porządkiem posiedzenia). Par. 40: Przewodniczący może wyznaczyć członka komisji, który poprowadzi za niego posiedzenie. Ergo, jeśli dziś na przykład trzech członków Komisji Ładu złoży w Biurze Rady Miejskiej wniosek z uzasadnieniem, to posiedzenie Komisji musi się odbyć najpóźniej 25 stycznia, nawet, jeśli przewodniczący jest nieobecny w kraju. Będę o tym wniosku dziś rozmawiał z radnymi na posiedzeniu Komisji Rolnictwa.
18 sty 2012 - 13:10:18
Do dziś nie było wystarczających podstaw do takiego wniosku, bo dopiero od 2 dni znamy termin posiedzenia komisji, a dopiero od dziś rana - tematy najbliższej XX sesji RM, na którą uchwały będziemy opiniować na posiedzeniu Komisji Ładu. terazx juz wiadomo, że w porządku obrad Rady 1 lutego o 14.00 (nie 31 stycznia) mamy m.in.:
- nabycie 2 działek pod ratusz
- ustanowienie służebności przesyłu energii elektrycznej dla Metsy Tissue na 18 nieruchomościach gminnych
- inne uchwąły o służebności
- przystąpienie do sporządzenia mpzp Słomczyna Zachodniego wg nowej ustawy z 2003 r. i uchylenie starej procedury uchwalania tego planu
- uchylenie starej procedury uchwalania mpzp Skolimowa Płn.-Zach. i przystąpienie do sporządzenia mpzp Skolimowa Płn.-Zach. wg nowej ustawy z 2003 r.
- wiele innych uchwał, m.in. o dotacji do 1m3 ścieków dla ZGK i dotacji dla ZGK na fundusze remontowe dla wspólnot mieszkaniowych.

Wszystko to są uchwały do zaopiniowania przez Komisję Ładu, zatem 40 minut będzie zdecydowanie za mało nawet na ich prezentację i należy zwołac wcześniej posiedzenie Komisji Ładu w innym terminie. Dziś postawię taki wniosek, muszę tylko znaleźć dwoje innych radnych z Komisji do podpisu.
18 sty 2012 - 13:45:38
Konstancin-Jeziorna, 18 stycznia 2012 roku

Do Przewodniczącego Komisji Ładu Przestrzennego i SK
p. Bogusława Komosy
Do wiadomości:
Przewodniczącego Rady Miejskiej, p. Andrzeja Cieślawskiego
oraz wszystkich członków Komisji Ładu Przestrzennego i SK

WNIOSEK O ZWOŁANIE POSIEDZENIA KOMISJI

Na podstawie §39 pkt 3 Regulaminu Rady Miejskiej z dnia 13 września 2011 wnioskujemy o zwołanie posiedzenia Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych w terminie najpóźniej do 26 stycznia 2012 roku, z następującym porządkiem obrad:

1. Opiniowanie uchwał na XX Sesję Rady Miejskiej
2. Korespondencja ? omówienie pism i wniosków mieszkańców

Zaproszeni: kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego p. Ewa Klimkowska-Sul, zastępca burmistrza p. Dorota Gadomska, pracownik merytoryczny Wydziału Dróg Gminnych (w związku z wnioskiem w sprawie komunikacji lokalnej ? linii ?L?)

UZASADNIENIE

Przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych zwołał na dzień 30 stycznia 2012 na godz. 16.20 posiedzenie naszej komisji, w trakcie którego mamy zaopiniować projekty uchwał na XX Sesję RM. Do zaopiniowania przez Komisję jest co najmniej 8 projektów uchwał: cztery dotyczące uchylenia uchwał RM o sporządzaniu planów miejscowych Słomczyna Zach. i Skolimowa Płn.-Zach i o przystąpieniu do sporządzania tych planów w nowej procedurze, wg ustawy o planowaniu przestrzennym z roku 2003, oraz dwie o nabyciu działek pod budowę ratusza i 2 uchwały o ustanowieniu służebności. Posiedzenie Komisji w dniu 30 stycznia ma trwać tylko 40 minut, później zaczyna się posiedzenie Komisji BOKiS. Wypada zatem po 5 minut na prezentację przez pracownika UMiG, omówienie i zaopiniowanie każdej z w/w uchwał. Naszym zdaniem jest to zdecydowanie za mało. Ponadto napłynęły w grudniu i styczniu liczne pisma i wnioski mieszkańców, które nie były omawiane na żadnym posiedzeniu Komisji w tych miesiącach. Wkrótce minie ustawowy termin odpowiedzi na niektóre z nich. W tej sytuacji niezbędne jest zwołanie dodatkowego posiedzenia Komisji celem zaopiniowania uchwał na XX Sesję RM oraz ustosunkowania się do pism mieszkańców z ostatnich miesięcy.

W przypadku, gdyby pan Przewodniczący Komisji z jakichś powodów nie mógł uczestniczyć w dodatkowo zwoływanym posiedzeniu, przypominamy, że zgodnie z §40 pkt 2 Regulaminu Rady Miejskiej z dnia 13 września 2011 Przewodniczący ma prawo wyznaczyć czlonka Komisji, który poprowadzi posiedzenie w jego zastępstwie.

Z poważaniem,

Członkowie Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych:

1)

2)

3)