Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Pytania do radnego Bogusława Komosy
23 sty 2012 - 11:15:38
Według ustaleń z p. Grażyną Chojnowską, przewodniczącą Komisji BOKiS, posiedzenie jej komisji w dniu 30 stycznia (poniedziałek) o godz. 17.00 będzie bardzo krótkie (tylko omówienie dwóch projektów uchwał na sesję), po czym będziemy mogli kontynuować rozpoczęte wcześniej posiedzenie Komisji Ładu. W związku z tym nie ma potrzeby zmieniać godziny ogłoszonej w BiPie:

Komisja Ładu; 30 stycznia 16.20 - 17.00 i od ok. 18.00 tak długo, jak to będzie potrzebne
Komisja BOKiS: 30 stycznia 17.00 - maksymalnie do 18.00 - tylko omówienie dwóch projektów uchwał na sesję

Bardzo dziękuję pani Grażynie za zrozumienie i pomoc w tej sprawie,
Tomasz Zymer
24 lip 2012 - 09:30:55
Co się szykuje na pl. Sportowym, tubylcy zaobserwowali jakiś dziwne ruchy - jakaś budowa?
26 lip 2012 - 18:33:08
Panie Przewodniczący,

Rozumiejąc chęć walki z wielkoformatowymi powierzchniami reklamowymi na terenie gminy i przyjmując do wiadomości, że w ścisłej okolicy Parku Zdrojowego reklamy powinny mieć ograniczony rozmiar, uprzejmie proszę o wytłumaczenie dlaczego przy okazji chcecie ograniczyć działalność małych podmiotów gospodarczych?

Proszę wytłumaczyć mi, czemu ma służyć wyznaczenie wielkości reklam w Klarysewie, Skolimowie, Habdzinie, Czarnowie, czy nawet w centrum Jeziornej?

Przecież to totalny absurd, że chcecie zmniejszyć zarobki tych, w których imieniu występujecie i którzy defacto płacąc podatki od działalności gospodarczej płacą na wasze wynagrodzenia.
Na terenie gminy jest wiele małych i średnich przedsiębiorstw, które dają utrzymanie nie tylko rodzinom właścicieli, ale również zatrudniają pracowników z terenu konstancińskiej gminy.
Ograniczenie miejsca ekspozycji reklam oraz restrykcje co do ich rozmiarów spowodują to, że będzie lokalnym firmom trudniej dotrzeć do klientów. W konsekwencji będą mniej zarabiać, a dalej ograniczać zatrudnienie. Zwolnieni pracownicy i ich rodziny przyjdą do gminy po zasiłki.

Tnąc dostęp do klientów jednocześnie nie dajecie nic w zamian. Jeżdząc po Europie i to tej biedniejszej ( np. Smokowiec na Słowacji ) staję przed urzędem, wbijam co potrzebuję i na tablicy pojawiają się informacje o lokalnych firmach. Również informacja o firmach jest w mieście partnerskim Krzemieniec ( Ukraina ).
U nas jest komercyjna, płatna tablica na której nie ma pełnego przeglądu na temat firm w Konstancinie ( są tylko ci, którzy zapłacili ).

Z tego co słyszę budżet w gminie Konstancin-Jeziorna "nie zamyka się". Pan, jako mieszkaniec Konstancina, z pewnością widzi tablice "Do wynajęcia", "Sprzedam lokal" itp. Jest to masowe zjawisko. Jeżeli małym przedsiębiorcom nie będzie się bilansował budżet to gminie również nie, bo będzie mniej wpływów z tytułu podatków.
Gros podatków płacą małe przedsiębiorstwa, a nie celebryci i nazwiska znane z pierwszych stron gazet, którzy są zainteresowani ciszą i spokojem w Konstancinie. Jednak rzadko tu przebywają i płacą podatki za domy wg. stawki mieszkaniowej, a nie wielokrotnie wyższej stawki od działalności gospodarczej.

Reasumując, Państwo jako radni wybrani przez mieszkańców Konstancina i reprezentujący nasze interesy, w tym również interesy przedsiębiorców, realizujcie swój mandat tak aby nam, mieszkańcom było jak najłatwiej żyć i prowadzić swoje małe przedsiębiorstwa.
W związku z tym pytam się czy macie zamiar, a jeżeli tak to w jaki sposób, zmienić uchwałę dotyczącą reklam w Konstancinie tak, aby była pomocna w prowadzeniu działalności gospodarczej i pozwoliła na zachowanie zatrudnienia?
30 lip 2012 - 00:08:49

Tnąc dostęp do klientów jednocześnie nie dajecie nic w zamian. Jeżdząc po Europie i to tej biedniejszej ( np. Smokowiec na Słowacji ) staję przed urzędem, wbijam co potrzebuję i na tablicy pojawiają się informacje o lokalnych firmach. Również informacja o firmach jest w mieście partnerskim Krzemieniec ( Ukraina ).
U nas jest komercyjna, płatna tablica na której nie ma pełnego przeglądu na temat firm w Konstancinie ( są tylko ci, którzy zapłacili ).

To dobry pomysł, a możesz opisać jak takie ustrojstwo wygląda, czy tj. monitor, wyświetlający potrzebne dane i gdzie zlokalizowane - czy tylko w jednym miejscu, czy w kilku. Może jakieś zdjęcie? Bo to czym obwieszony jest Konstancin nie spelnia swojej roli. szukając np. szklarza, warsztatu elektr. czy poducenta drzwi lub chcąc wynająć sale na spotkanie, nie będę patrzyła po płotach, słupach, bo te agresywne reklamy wywołują niechęć i obrzydzenie. Jeżdżę co kilka dni i widze te mniej lub bardziej oblesne szmaty - stłoczone jedne przy drugich i nie przyswajam ich treści, wydają mi się mało wiarygodne. Jeśli chcę kupić, zreperować coś, to szukam w Internecie lub zaglądam do panoramy firm albo książki telefonicznej.
18 sie 2012 - 22:25:45
Moim zdaniem masz Soko wiele racji.Przepisy wprowadzone w gminie Konstancin-jeziorna sa zbyt restrykcyjne.Należy je zmienić gdyż prowadzą do nikąd.Dla mnie większym problemem dla gminy jest bałagan architektoniczny, a nawet zakrzaczenie przy ulicach.Wymagania dotyczace reklam w strefie C spowodują,że większa ilość osób będzie chciała z tej strefy wyjść.Obiecuję,że na pierwszej wrzesniowej komisji zajmiemy sie tym tematem.
Anonimowy użytkownik
17 pa 2012 - 12:09:52

mania
Komosa nie zbierał kandydatów na listę PiS, ale na Naszą Gmina- Nasz Powiat, z której startował.

Mam do radnego pytanie takie:
- czy mógłby Pan radny sprostować tę nieprawdziwą wypowiedź zacytowaną wyżej ?
17 pa 2012 - 12:13:49

harmattan
tę nieprawdziwą wypowiedź zacytowaną wyżej ?

Co jest w niej nieprawdziwe? To, że nie zbierał, czy to, że startował?

Bo, że się dostał z NG NP to jest akurat prawda: [www.konstancinjeziorna.pl]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Anonimowy użytkownik
17 pa 2012 - 13:19:22
Pytanie zadałem radnemu B.Komosie. On doskonale wie co jest w wypowiedzi p.mani informacją nieprawdziwą.
17 pa 2012 - 17:55:05
z tego co wiem, to szukal kandydatow dla pis wlasnie.
17 pa 2012 - 19:23:25

harmattan
Pytanie zadałem radnemu B.Komosie.

Serio? To proszę mu napisać PW, bo ostatnio rzadziej ty zagląda smiling smiley

POZNAJ SWOJEGO RADNEGO
22 gru 2013 - 15:11:15
W RAMACH AKCJI "POZNAJ SWOJEGO RADNEGO":

Wpis z Facebooka:
"Bogusław Komosa
16 godz. temu ?
Dobre wiesci z Ugandy:

Parlament Ugandy uchwalił wczoraj ustawę, w której jest zapis o karze dożywotniego więzienia za niektóre rodzaje aktów homoseksualnych. Obrońcy praw człowieka krytykują tę ustawę jako "najgorszą na świecie". Przepisy - choć ciężko w to uwierzyć - i tak zostały złagodzone. Wcześniej homoseksualistom za seks groziła kara śmierci."

"Bogusław Komosa: Obrońcy praw człowieka, czy praw zboczeńców?"

Link: [www.facebook.com]
22 gru 2013 - 17:14:03
"Dożywocie przewidziano za kontakty homoseksualne z udziałem nosiciela wirusa HIV, za seks homoseksualny z nieletnimi i osobami niepełnosprawnymi, a także za wielokrotne kontakty homoseksualne, do których dochodzi za obopólną zgodą." [www.tvn24.pl]

"Karze więzienia podlegać będzie praktykowanie homoseksualizmu, ale też niezgłaszanie wymiarowi sprawiedliwości informacji na temat homoseksualistów. Uchwała zakazuje także "promocji homoseksualizmu". Recydywistom grozi dożywotnie więzienie." [www.rp.pl]

Te informacje są jasne i jednoznaczne: dożywocie za powtarzający się kontakt homoseksualny za obopólną zgodą stron, więzienie za odmowę doniesienia władzom na osobę o orientacji homoseksualnej, więzienie za każdy akt homoseksualny.

Ja ani nie skrytykowałem, ani nie pochwaliłem wpisu radnego Komosy, tylko go zacytowałem bez komentarza.

Skoro jednak pytasz mnie Andrzeju o moje własne zdanie, proszę bardzo: uważam, że każdy ma prawo do takiej orientacji i zachowań seksualnych, jakie wynikają z jego wrodzonych i nabytych skłonności, pod warunkiem, że akt seksualny ma miejsce za obopólną zgodą i że nie jest formą deprawacji osoby nieletniej, która sama z własnej woli nie szukałaby takich kontaktów. Gwałt (w sensie użycia przemocy fizycznej lub psychicznej wobec drugiej osoby w celu zaspokojenia popędu) jest jednym z najgorszych przestępstw i powinien być karany z całą surowością. Natomiast homoseksualizm nie jest dla mnie ani chorobą, ani przestępstwem. Uważam prawo prześladujące mniejszości seksualne za złe.

Szanuję osoby, które myślą inaczej. Na Bogusia Komosę nie zagłosuję jako mieszkaniec Bielawy, jednak wcale nie z powodu jego poglądów na ten czy inne ogólne tematy, tylko ze względu na jego styl pracy w Radzie Miejskiej, który uniemożliwia normalną rzeczową dyskusję. To tyle na ten temat.
22 gru 2013 - 20:27:56
Uganda złagodziła zapisy parlamentarnego projektu, a nie - obowiązującej ustawy. Należy szukać równowagi między zachowaniem tolerancji a stosowaniem political correctness jako narzędzia przeciw podstawowym prawom obywatelskim.

To wszystko jest jednak OFF TOPIC. Moją intencją było wyłącznie zacytowanie poglądów kolegi radnego.
26 gru 2013 - 11:33:13

rondo
Co do pierwszej części cytatu - jest chorobą, która daje się uleczać.

Jakieś wiarygodne źródła medyczne to potwierdzają? Bo to dość rewolucyjne stwierdzenie, jak na obcny stan wiedzy medycznej.

A poza tym, panowie, radny Komosa obraził się na forum i nie bywa już tu, bo za dużo ludzi coś od niego chciało, więc w sumie i tak "okienko" do zamknięcia, a ciekawostki o radnych można na "polityce lokalnej".