Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Pytania do radnego Tomasza Zymera
11 sie 2011 - 11:30:38
Radny Tomasz Zymer zaprasza do zadawania pytań.
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
11 sie 2011 - 14:48:04
Mój e-mail: exams@orange.pl; telefon: 0-504-080-170. Dyżuruję w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej we wtorki w godz. 17.00-18.00.

Uwaga: Jeśli sala w tym terminie jest zamknięta (nadal nie otrzymałem własnego klucza), to proszę o telefon, umówimy się w innym miejscu w sąsiedztwie.
30 wrz 2011 - 22:22:46
Wróble i in. ptactwo ćwierka, że Pan zamierza objąć funkcję przewodniczącego RM. Czy to prawda?
30 wrz 2011 - 22:42:42
Nie wiem, co to za wróble. Ktoś złośliwy chyba chce mnie poróżnić z innymi radnymi?

Staram się brać czynny udział w wielu projektach Rady a także wspierać mieszkańców w ich indywidualnych i grupowych sprawach. Tym niemniej mój stan zdrowia z pewnością nie pozwoliłby mi objąć funkcji, od której zależy praca całej Rady. Poza tym nie mam takich ambicji. Moją ambicją jest doprowadzenie do pomyślnego rozwiązania kilku czy kilkunastu istotnych dla gminy spraw (m.in. zagospodarowania Mirkowa po odejściu Metsy na sposób akceptowalny dla gminy i mieszkańców, rozbudowy transportu publicznego, wyprowadzenia tirów z gminy uzdrowiskowej, transparencji pracy organów samorządu i dobrej informacja publiczna, strategii rozbudowy infrastruktury turystycznej-weekendowej, w tym ścieżek rowerowych, a także stworzenie warunków do konkurencji na polu usług uzdrowiskowych w gminie). Jeśli będę mógł brać efektywny udział w pracach nad tymi tematami i osiągać realne wyniki jako szeregowy radny, to tak zostanie. Funkcja służy sprawie, a nie sprawa funkcji.
30 wrz 2011 - 23:00:49
OGŁOSZENIE: Z uwagi na udział w Zielonej Szkole Montessori na Warmii, której jestem organizatorem i przewodnikiem, nie będę mógł odbyć dyżuru w dniu 4 października (wtorek), za co serdecznie przepraszam.

Sala posiedzeń przy ul. Świetlicowej nadal pozostaje dla mnie w godzinach mojego dyżuru w praktyce niedostępna. Dlatego serdecznie proszę o umawianie się na dyżur telefonicznie pod numerem 0-504-080-170 - ustalimy wspólnie miejsce spotkania zależnie od sprawy, którą mam się zająć.

Tomasz Zymer
26 lis 2011 - 12:09:41
Panie Tomaszu, czy ma Pan już jakieś informacje odnośnie naszej rozmowy?
Pozdrawiam
ps. skrzynka Pana jest zapełniona
26 lis 2011 - 12:20:23
Zadałem pytanie o "ruchy" na Mirkowskiej 51 p. Ryszardowi Machałkowi (SMSem) oraz urzędnikom w ZGK (telefonicznie) w poniedziałek. Mieli sprawdzić. Na razie bez odpowiedzi. Skrzynkę dzisiaj skopiuję i opróżnię do wieczora - przepraszam.
27 lis 2011 - 17:05:22
Witam,
Panie Tomaszu ponowna prośba. Dziś odkryłem, że w mieszkaniu po pp Biczykach otwarte jest okno (ostatnie na parterze po lewo od drzwi wejściowych). Zamknąłem je prowizorycznie. Od strony stawu w tymże mieszkaniu otwarte są drzwi na taras (które można zamknąć tylko od środka). W mieszkaniu widać pety po papierosach oraz malunek na ścianie pozostawiony prawdopodobnie przez młodzież. Oczywiście wszystkie kaloryfery zostały wymontowane - podejrzewam, że jest to jednak szaber - stare żeliwne nie zostaną ponownie użyte przez ZGK, za to na złomie całkiem nieźle kosztują.

Bardzo proszę o interwencję w sprawie należytego zabezpieczenia bloku, inaczej możemy się spodziewać rychłej dewastacji budynku (np. zaprószenie ognia). Nie można dopuścić powtórzenia się historii budynku lotniska.

Tzw budynek "lotniska" na łąkach przekazany przez wojsko gminie (tak słyszałem) istnieje już tylko jako ruina do rozbiórki, bo gmina należycie go nie zabezpieczyła.
Pozdrawiam AK
27 lis 2011 - 17:38:45
Będę interweniował jutro od rana, a dziś kontaktuję się z jeszcze raz p. v-burmistrzem Machałkiem i p. burmistrzem Jańczukiem w tej sprawie z prośbą o pilne zabezpieczenie budynku. Pozdrawiam - TZ
27 lis 2011 - 17:54:36
To trzeci w tym roku znany mi przypadek szabru i dewastacji w wysiedlonych lokalach gminnych. Od paru miesięcy dewastowane są opróżnione na wiosnę i latem mieszkania na Cegielni Oborskiej. W wątku Klubu Miłośników Historii była mowa o kradzieży cennej secesyjnej szyby z motywem roslinnym z budynku na rogu Jagielońskiej i Żeromskiego i o postępującej dewastacji tej willi. Teraz ten prawdopodobny szaber na Mirkowskiej. Nie można tego tak zostawić. Skoro gminy nie stac na zabezpieczenie budynków, a kupców brak, trzeba je ponownie zasiedlić lokatorami. Oczekujących na mieszkania komunalne jest bardzo wielu.
27 lis 2011 - 18:15:49
jeżeli chodzi o szybę, o której Pan pisze:

- czy ulradziona została wraz z framugą,
a jak tak
- jaki miała kształt ta framuga
27 lis 2011 - 19:08:40
Pan burmistrz Jańczuk oddzwonił do mnie w sprawie Mirkowskiej 51. Straż Miejska została wysłana do zabezpieczenia otwartego lokalu i sprawdzenia jego stanu. Burmistrz podejmie działania, żeby zabezpieczyć budynek i sprawdzi informacje o wynoszeniu wyposażenia z budynku.

Co do szyby secesyjnej, zdjęcie budynku po kradzieży zamieścił na forum Pionek Agory 20 listopada - [www.konstancin.com] , on będzie najbardziej kompetentny w tej sprawie: w razie potrzeby podam namiary na priva. Będę szykował interpelację w sprawie tych pustostanów na wtorkową sesję, jesli tylko zdążę.
28 lis 2011 - 15:14:37

AK
Tzw budynek "lotniska" na łąkach przekazany przez wojsko gminie (tak słyszałem) istnieje już tylko jako ruina do rozbiórki, bo gmina należycie go nie zabezpieczyła.

Przepraszam że w wątku Tomasza się wtrącam. Ten budynek jest w gestii Starosty Piaseczyńskiego, były rozmowy nt przekazania go gminie (w zasadzie terenu) ale utknęły kilka lat temu. Jeśli chodzi o budynek na trasie Obory-Gassy oczywiście.
28 lis 2011 - 15:31:08
W sensie ten: [migawki.gniazdoswiatow.net] ?

Z tego to już nic nie będzie.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
28 lis 2011 - 16:44:12

Klaudiusz

AK

Przepraszam że w wątku Tomasza się wtrącam. Ten budynek jest w gestii Starosty Piaseczyńskiego, były rozmowy nt przekazania go gminie (w zasadzie terenu) ale utknęły kilka lat temu. Jeśli chodzi o budynek na trasie Obory-Gassy oczywiście.

A to przepraszam - źle zostałem poinformowany.

Panie Tomaszu,
rozmawiałem dziś z jedną osobą. Faktycznie SM przyjechała wieczorem pod Mirkowską 51. Chodzili, zglądali. Jeden ze SM zapytał mieszkanki Mirkowskiej 49, czy widziała jakieś samochody podjeżdżające w nocy pod blok 51 i wynoszące jakieś dechy itp. Pani ta odpowiedziała, że widziała samochody, ale nie w nocy, a w dzień i, że były to samochody ZGK. Wynosili sporo rzeczy - czy to akcja planowa, czy szaber?
Pan ze SM usmiechnął się na to. Ciekawe, że SM powiedziała, że dostali zlecenie od ....ZGK.

Co do zabezpieczenia - to wskazane mieszkanie zostało zabezpieczone, dodatkowo ruiny fabryczne na wprost M.51 zostały odgrodzone taśmą.

Ciekawa jest jeszcze jedna rzecz - na słupach dawnej bramy oraz na miejscu niedoszłej fontanny przed M. 51 ZGK rozwiesiła zakaz parkowania samochodów (mieszkańców bloku Mirkowska 49). Sprawdziłem - najbliższy samochód stoi ok. 10 metrów od bloku M. 51. Czy to nie jest czasem zemsta ZGK na to, że ktoś odważył się zgłosić fakt wynoszenia elementów wyposażenia bloku M. 51 przez ZGK?
Dodając, czy teren ten należy do Gminy, czy do fabryki? Fabryka dawniej oddając Gminie M.51 prawdopodobnie przekazała również grunt , na którym stoi rzeczony blok - ile zwykle to jest metrów wokół budynku? Może Pan się bardziej orientuje. Jakie prawo ma ZGK wystawiać takie zakazy?

Trudno opędzić się od myśli, że to była taka złośliwość niejako w rewanżu. Jeżeli tak było (a mam nadzieję, że to tylko moje fobie spiskowe), to mam prośbę do ZGK (pewnie czytają). Po Pani Kogutowej został na jej dawnej posesji (M.51) jej 12 letni piesek (wielkości kota - niewielki psiak). Mieszka sobie w komóreczce pod schodami, ma swoją budę. Pani przychodzi do niego codziennie z jedzeniem, dodatkowo jedno małżeństwo wychodzi z nim i ze swoim psem na spacery. Pani Kogutowa nie chce wziąć psiaka do domu - on nigdy nie mieszkał w pomieszczeniu (innym niż buda), a sama Pani jest osobą schorowaną. Szukamy pieskowi domu (trzeba dużo miłości dla psiaka, który w starszym wieku (choć nie widać - piesek bardzo żywotny - mi przypomina te misie z, bodajże, Imperium Kontraatakuje) będzie musiał zmienić właściciela i miejsce pobytu.
Bardzo proszę nie robić mu krzywdy i nie zabierać drutu, którym zamykana jest furtka na "jego" podwórko (dodam, że zamek od furki został zabrany - chyba tylko po to, żeby uniemożliwić zamknięcie podwórka - czemu tak sądzę? pozostawiono klucz).

A tak przy okazji, może Pan przygarnie Pyrdusia (tak się nazywa)? Jestem gotów go dla Pana wykąpać, zaszczepić i odrobaczyć - zwierzątko bardzo urocze.
Pozdrawiam AK
28 lis 2011 - 16:48:06
Jeszcze dopowiem - proszę niech pies pozostanie, tam gdzie teraz jest, dopóki budynek nie zostanie sprzedany - nikomu on krzywdy nie robi.
28 lis 2011 - 16:51:41
A i jeszcze jedno - przepraszam, że tak w trzech częściach - bardzo duże prawdopodobieństwo, że mogę jeszcze gratis dodać budę (jeżeli jeszcze znajomi mają do oddania), jakby się Pan, lub ktokolwiek inny zdecydował.
28 lis 2011 - 19:19:19
O ten budynek "lotniska", zdaje się ktoś ubiegał sie by przeznaczyć go na przytulisko dla psiaków.

To było chyba 7 lat temu, ale gmina miała inne plany - podpisała umowę ze schroniskiem w........ zapomniałam nazwę i zwierzaki łapacz wywoził, ale pamietam że skończyło się aferą psy/ koty zaraz po pzrywiezieniu "utylizowano". Było kilka artykułów w prasie. Czy zamknęli tę katownię, nie wiem.
Wiem tylko że gmina skończyła z nimi współpracę.

Niedawno był ogłoszony przetarg na wyłapywanie i opiekę weterynaryjną nad bezdomnymio psami, ale nie rozstzrygnieto, bo gmina pzreznaczyła mniej pieniędzy (100 tys zł) niż chciała uczestniczaca w pzretargu klinika weterynaryjna (151 tys zł) [www.konstancin.eobip.pl]

Nie wiem ile psów z naszej gminy się teraz wywozi oraz ile te psy w pzrytulisku za te 100 tys pozyja - biorąc pod uwage koszty leczenia, obsługi, karmienia. To jest opłata jednorazowa.
28 lis 2011 - 19:49:05
ODPOWIEDŹ DLA AK:

Będzie łatwo sprawdzić, czy demontaż kaloryferów etc. na Mirkowskiej 51 odbywa się w majestacie prawa, czy jest szabrem - wystarczy sprawdzić protokoły i stany magazynowe w ZGK. Obiecuję, że tego szybko dopilnuję i jeśli będzie jakiekolwiek podejrzenie grabieży, to sprawa trafi do prokuratury. Jednak poza deklaracjami Mirkowskiej 49, o której Pan wspomina, i relacjami innych ludzi, nie ma żadnych dowodów, że rzeczywiście wyposażenie wywoziły samochody ZGK i pracownicy tej instytucji. Skoro mają Państwo takie podejrzenia, powinni Państwo robić zdjęcia, notować daty i fakty - przecież dziś każdy ma w kieszeni w komórce aparat fotograficzny! Bez takich dowodów, twarzy, nazwisk - relacje świadków mogą okazać się niewystarczające, by dociec prawdy.

Sprawa zabezpieczenia pustostanów gminnych przed szabrem i dewastacją staje się paląca i będziemy o niej teraz na pewno dużo rozmawiać m.in. w kontekście przyszłorocznego budżetu. Są chyba tylko dwie opcje - albo ponownie zasiedlamy, co może wiązać się z dużymi kosztami remontu na początku, albo porządnie pilnujemy, co też będzie stanowiło duzy koszt. Trzecia opcja, czyli sprzedaż, jak widać po tegorocznych doświadczeniach jest mało realna. W przypadku Mirkowskiej 51 obawiam się zresztą, że dla potencjalnego inwestora ten najstarszy w mieście budynek mieszkalny, dom dyrektora z 1829 r., byłby więcej warty jako stos spalonych cegieł i desek na atrakcyjnym inwestycyjnie gruncie, niż jako zabytek chroniony prawem, którego każdą przebudowę musi opiniować konserwator.

Pieska nie mogę wziąć - od rana do późnego wieczora mnie i żony nie ma w domu, pies byłby samotny i bez opieki. Popytam jednak wśród sąsiadów i znajomych. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za te wszystkie informacje - TZ
28 lis 2011 - 19:54:32
Jeszcze jedno - Straż Miejska nie mogła wczoraj dostać "zlecenia od ZGK", ponieważ ZGK w niedziele nie dyżuruje. To p. burmistrz Jańczuk w ciągu kilku minut od otrzymania mojej wiadomości zaalarmował Straż i nakazał jej zabezpieczyć otwarty lokal.

Jeśli ta pani z Mirkowskiej 49 czy inne osoby mogą podać jakieś nazwiska lub daty w związku z wywózką wyposażenia z budynku obok, proszę o kontakt.