Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
28 lis 2011 - 21:18:56
Relacje znam z ust pięciorga ludzi. Nie sądzę, żeby robili zdjęcia. Co do dat, nie wiem co da się zrobić - popytam.
Skoro zeznania świadków to za mało dla prokuratury, powinny przynajmniej wystarczyć dla Pana Burmistrza (jeżeli demontaż kaloryferów był samowolką).

Ps. A może to, że kaloryfery znikały z mieszkań otwieranych "z zamka" coś może znaczyć dla Pana Burmistrza (nie sądzę, żeby złodziej zadawał sobie trud zamykania mieszkań na klucz)?
28 lis 2011 - 21:22:49
Jak napisałem - sprawdzę, czy są protokoły i czy zdemontowane wyposażenie jest w magazynach ZGK. Jeśli nie ma, to sprawa pójdzie do prokuratury.
28 lis 2011 - 23:04:32
Witam.
Jestem nowym uzytkownikiem tego forum.
Rowniez jestem wlascicielem dzialki?gruntow rolnych? w Slomczynie Zachodnim-"ul. Wiosenna"
Po wizycie w Wydz. Architektury dowiedzialem sie o nie przyjeciu MPZP dla tego terenu.
Mam goraca prosbe-chcialbym poznac przyczynysad smiley ,numer uchwaly RM ,date sesji.)Tej uchwaly nie moge znalesc w internecie.
Wiem o 11 protestach,zreszta odrzuconych.Ale na dzien dzisiejszy interesuja mnie przyszle plany dotyczace tego terenu-
Wydzial Architektury mowi o czasowym zaniechaniu prac nad MPZP dla slomczyna zachodniego,oraz o istniejacej mozliwosci uzyskania warunkow zabudowy.
Jednak moje pytanie dotyczy-Kiedy RM planuje ponownie-stworzyc nowy projekt planu,badz poprawic istniejacy?
Bede zobowiazany za udzielenie odpowiedzi.

Robert Kazimierski
28 lis 2011 - 23:29:05
Plan miejscowy Słomczyna Zachodniego nie zostanie w najbliższych tygodniach uchwalony, ponieważ na sesji Rady Miejskiej w dniu 8 września br. radni przyjęli zdecydowaną większością głosów dużą część zarzutów mieszkańców do planu, w szczególnosci te dotyczące przekształcenia ulicy Jabłoniowej w drogę zbiorczą o szerokości 20 metrów oraz budowy lokalnej drogi dojazdowej do działek 3 wlaścicieli kosztem utraty działek i możliwości ich zabudowy przez innych dwóch właścicieli. Motywacja radnych była następująca: ulica Jabłoniowa już teraz przejmuje intensywny ruch z kierunku powstającego zagłębia magazynowo / produkcyjnego na terenie dawnego wysypiska Łubna / Baniocha. W wyniku decyzji Rady Gminy Góra Kalwaria powstanie tam ogromne centrum logistyczno- produkcyjne. Nie chcemy, żeby ruch z tego terenu wlewał się ulicami Słomczyna na Wilanowską i Warszawską. Ponadto w wyniku zaplanowania drogi zbiorczej co najmniej kilku właścicieli traciło bezpowrotnie możliwość zabudowy swoich działek. Wyjątkowo niesprawiedliwy społecznie był też pomysł odebrania działki jednej właścicielce i likwidacji możlwości zabudowy działki innej osoby tylko po to, żeby móc podzielic i korzystnie sprzedać kilka innych działek w głębi. Radni doszli zatem do wniosku, że plan w tych punktach jest niedopracowany - i odesłali go do poprawek.

Natomiast w programie sesji 8 września było tylko rozpatrzenie zarzutów do planu, a nie - przyjęcie samego planu:
punkt X. Podjęcie uchwał w sprawie: [...]
9. odrzucenia zarzutu pani Grażyny Staros, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
10. odrzucenia zarzutu pana Wojciecha Moskalewicza, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
11. odrzucenia zarzutu pana Andrzeja Bartoń oraz p. Zofii Osuch-Bartoń, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
12. odrzucenia zarzutu p. Piotra Ziemskiego, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
13. odrzucenia protestu p/ Piotra Ziemskiego, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
14. odrzucenia zarzutu p. Anny Masiarczyk, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
15. odrzucenia zarzutu p.Wojciecha Grochulskiego, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
16. odrzucenia zarzutu pana Adama Gawlika, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
17. odrzucenia zarzutu pana Andrzeja Jana Łaguna, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
18. odrzucenia zarzutu państwa Joanny i Juliusza Lepianka, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,
19. odrzucenia zarzutu państwa Magdaleny i Michała Rembowskich, dotyczącego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Słomczyna Zachodniego,

Nic nie wiadomo mi o tym, jakoby miano zaniechać prac nad tym planem. Radni oczekują, że Wydział Architektury dokona tych drobnych niezbędnych korekt w ciągu paru miesięcy, uzgodni je (dotyczy to tylko zmiany statusu jednej ulicy !!!) i wyłoży plan. Według moich informacji, moglibyśmy uchwalić poprawiony plan najpóźniej na jesieni 2012. Kompletnie nie rozumiem, czemu Wydział Architektury udzielił Panu takich odpowiedzi.
29 lis 2011 - 00:39:49
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.
Mam jeszcze kilka pytan,ale to dluzsza sprawa.
Teraz jesli mozna, zadam jedno pytanie-
Slomczyn Zachodni-dzialki oznaczone numerami 171/1 i171/2 granicza z dzialka nr.168(tzw.kurniki) w tym miejscu jest planowana droga( KDD-14) przebiegajaca w calosci po moim gruncie.Moje pytanie-czy to ja tym razem, bede musial wstrzymac PMZP,zeby domagac sie od wlasciciela dzialki nr.168 solidarnego udostepnienia Miastu gruntu na zasadzie-50/50 %.?
Mysle ze rozsadnym rozwiazaniem jest przesuniecie nieistniejacej drogi o 5 metrow.
Jestem ciekawy jaka jest Pana opinia na ten temat,
Przyzna Pan ze przy dlugosci dzialki-234 m razy szerokosc 10 m to dosyc duzy-interes spoleczny?
I teraz jesli Pan Pozwoli drugie pytanie-
W jaki sposob moge wplynac ,prosic wydzial Architektury o skorygowanie,zmiane tego fragmentu planu.
Poradzono mi napisanie listu,do wydzialu architekury?ktory moze byc uwzgledniony? zanim nowe poprawki zostana wystawione.
Dziekuje za blyskawiczna odpowiedz,na poprzednie pytanie.
Pozdrawiam.

Robert Kazimierski.
29 lis 2011 - 01:10:19
Muszę sprawę "rozpoznać" szczegółowo w Wydziale Architektury z wglądem w dokładną mapę (zrobię to w najbliższych dniach), ale generalnie, skoro plan będzie raz jeszcze wykładany, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zgłosić zarzut, a burmistrz może taki zarzut przyjąć i przesunąć drogę o te pięć metrów w planie. Wszystko zależy od tego, jak wygląda zagospodarowanie tego pasa 5-metrowego na działce nr 168, bo jeśli w tym pasie są zabudowania gospodarcze czy dom mieszkalny, to gmina naraziłaby się na dużo większe odszkodowania zabierając ten pas. Zasada ogólna jest taka, że z każdej strony powinno się zabierać tyle samo. Odezwę się w tej sprawie za kilka dni, proszę o cierpliwość.
30 lis 2011 - 00:17:12
Witam
Wczoraj sadzilem ze jest zbyt pozno,dopiero dzisiaj sprawdzilem forum.
Postaram sie opisac sytuacje.
Wczesniej wymieniona dzialke nr: 171- w latach 70 nabyl moj tata,po kilkunastu latach,sprzedal mniejsza czesc -stad ten podzial na 171/1 i 2.
Po smierci taty,staram sie uporzadkowac wszystkie sprawy majatkowe.
W Sadzie znajduje sie wniosek o zgodne zniesienie wspolwlasnosci,czekam na dokonanie wpisu do KW. itd.
Nie znajac projektu MPZP sadzilem ze planowana droga KDD-14 to nic innego jak projekt budowy,rozbudowy istniejacej ulicy Wiosennej.
Ogladajac okolice na mapach google zobaczylem jednak wyrys nowej drogi laczacej sie z Wiosenna na linii rozgraniczajacej dzialki 171 z 168.
Po wizycie w Wydziale Architektury dowiedzialem sie ze nowa planowana droga,przebiega w calosci na terenie dzialek 171/1/2.
Problemem jest ze wg.moich informacji dzialka nr.168 jest pusta.Podobno okolo 3? lat temu rozebrano hale znajdujace sie tuz przy granicy z moja dzialka.
Natomiast po mojej stronie znajduje sie budynek gospodarczy,doprowadzone ujecie sieci wodociagowej.Nie wiem jak czesto aktualizowane sa plany geodezyjne.
Byc moze projekt MPZP nie uwzglednia stanu faktycznego? W czasie letniej wizyty w Slomczynie nie widzialem tych budynkow.,a przeciez wysokie chwasty nie sa przeszkoda w zobaczeniu duzych budynkow magazynu?
To tyle wprowadzenia.
Teraz pytanie,
Jako jedyny spadkobierca-Czy mam obowiazek zawiadomic UM o zmianie wlasciciela teraz,czy dopiero po uzyskaniu wpisu do KW oraz zniesieniu wspolwlasnosci z Panem A.Gawlikiem.-chodzi mi o mozliwosc skladania wnioskow do MPZP we wlasnym imieniu.Jak Pan pewnie wie,Sad w Piasecznie termin posiedzenia okresla jako zimowo-wiosenny,a wpis do KW trwa okolo 3 miesiecy.
Niestety jestem calkowitym laikiem w tych sprawach stad te,byc moze glupie pytania.
Pozdrawiam.

Robert Kazimierski.
30 lis 2011 - 00:34:57
U nas plany miejscowe przygotowuje się tyle lat, że często podkłady geodezyjne bywają nieaktualne. Jest możliwe, że na mapach w planie Słomczyna Zach. na działce nr 168 przy jej granicy są magazyny, które w rzeczywistości dawno rozebrano. Ale to muszę sprawdzić na miejscu w Wydziale Architektury w nowej siedzibie na Mirkowskiej 39A - proszę zatem o czas do przyszłego tygodnia. Przy tej okazji też upewnię się co do tego, jakie dokumenty musi Pan przedłożyć w UMiG, by móc składać zarzuty (stara ustawa z 1994 r.) lub uwagi (nowa ustawa) do planu miejscowego jako właściciel działki.
02 gru 2011 - 13:51:05
Panie Tomaszu mam prośbę. Czy zna Pan odpowiedź na poniższe pytania?

Czy ktoś już wydzierżawił budynek Mirkowska 51?
Czy nastąpią przenosiny centrali telefonicznej z końcem roku?
Czy teren między blokami M 49 i M 51 należy do Gminy, czy do Metsy? Jakie prawo ma Gmina zamykać bramę?

Z powodu psiaka o którym już pisałem, proszę o ewentualną informację do kiedy pies może tam pozostać. Cały czas szukamy mu domu.
02 gru 2011 - 20:14:23
Co do centrali telefonicznej, na sesji 29.11 podjęliśmy osobną uchwałę przedłużającą dzierżawę dla TPSA do końca roku 2012. Jest to uchwała nr

W sprawie dzierżawy p. v-burmistrz Machałek wspominał tylko na sesji o zainteresowanej firmie, która chce wyremontować budynek. Nie jest raczej możliwe, że Rada Miejska 29.11 zezwoliła uchwałą na dzierżawę budynku, a trzy dni później budynek juz jest wydzierżawiony, umowa podpisana bez wiedzy radnych. Gdyby rzeczywiście tak było, to byłoby to ewidentne działanie układowe.

Co do własności gruntów przy kamienicach nr 49 i 51, dziś po pracy zdążyłem tylko do Wydziału Dróg Gminnych w Limie, do Geodezji i Architektury już nie, tym bardziej, że są teraz w innych budynkach. Spróbuję w przyszłym tygodniu. Urząd niestety pracuje znacznie krócej od mojego zakładu pracy, a telefony w ostatnich tygodniach często milczą, zapewne w związku z przeprowadzką.
02 gru 2011 - 20:29:35
Nie dokończyłem omyłkowo informacji w poprzednim poście:

1) uchwała nr 157 (14 radnych za, 1 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu) o zmianie w wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy na lata 2009-13 par. 1 punkt 1: "w części 1 pkt 4 (tabela) załącznika nr 1 w pozycji nr 31 w rubryce "uwagi" skreśla się wyrazy "do rozbiórki" i wpisuje się następujące wyrazy: "modernizacji, wynajmu lub dzierżawy" [dotyczy budynku przy ul. MIRKOWSKIEJ 51] [...] "Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia."

2) uchwała nr 159 w sprawie wyrażenia zgody na wynajem lokalu użytkowego położonego przy ul. MIrkowskiej nr 51 par. 1: "Rada Miejska KJ wyraża zgodę na zawarcie przez Gminę KJ z TPSA z siedzibą w W-wie kolejnej umowy najmu lokalu użytkowego, położonego w budynku przy ul. MIrkowskiej nr 51 w KJ na czas oznaczony od dnia 01.01.2012 r. do dnia 31.12.2012 r. [...] Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia."

podjęte na sesji w dniu 29 listopada 2011 r.
02 gru 2011 - 20:36:55
Jeśli chodzi o psa, to nie miałem żadnych informacji, jakoby nie mógł zostać, ale dla pewności, żeby ktoś go nie wywiózł, warto by jednak uzgodnić to z zarządcą budynku, czyli ZGK. I tak będę w najbliższych dniach rozmawiał z nimi w sprawie tych tajemniczych wywózek wyposażenia z Mirkowskiej 51, to o psie też wspomnę, ale szczerze mówiąc, w obecnej sytuacji byłby chyba bezpieczniejszy w jakiejś tymczasowej kwaterze w prywatnym mieszkaniu...
02 gru 2011 - 21:58:59
Dziękuję i czekam na dalsze informację. Pozdrowienia
05 gru 2011 - 14:01:04
Panie Tomaszu.
Dziekuje za informacje,i czekam cierpliwie na wiecej.

Robert Kazimierski.
07 gru 2011 - 13:39:43

robekaz
Panie Tomaszu.
Dziekuje za informacje,i czekam cierpliwie na wiecej.
Robert Kazimierski.

Przesłałem Panu szczegóły dotyczące Pana działki i możliwości składania uwag w wiadomości prywatnej na tym forum.

Natomiast do wiadomości publicznej przy okazji podaję, że plan miejscowy Słomczyna Zachodniego najprawdopodobniej zostanie przeniesiony do nowej procedury (wg nowej ustawy o planowaniu przestrzennym), bo w starej nie ma szans go uchwalić w najbliższych latach. Dopiero po rozpoczęciu tej nowej procedury (najwcześniej pod koniec stycznia) i po przerobieniu projektu wg przepisów nowej ustawy (zakładam, że stary projekt zostanie wykorzystany, skoro gmina za niego dużo płaciła i poświęciła mu wiele lat) będzie można składać swoje uwagi do planu.
14 sty 2012 - 23:57:13
Mam pytanie odnośnie RM 31.01.2012. Czy mogę poruszyć na niej kwestię nie uregulowania odszkodowania za wyburzenie domu pod cel publiczny i nic-nie-zrobienie w od 2004? Wiem że Komisja Ładu jest od tego ale jak mają być poruszane sprawy majątkowe to chętnie

pozdrawiam
15 sty 2012 - 10:50:39
byłoby super, gdyby BIP podawał bieżące info o nowych sklepach i usługach, np kiedy Alma zastąpi Carrfour oraz że na Pustyni Pułaskiej (w pobliżu Domu Aktora) powstaje kompleksik handlowo - usługowy (na razie jest tylko fitness dla pań, ale budynek jest spory - 2 kondygnacje, dł ok 50 m - więc kto wie (?!), co tam sie jeszcze zmieści).
15 sty 2012 - 11:57:12

Goldfinger
Mam pytanie odnośnie RM 31.01.2012. Czy mogę poruszyć na niej kwestię nie uregulowania odszkodowania za wyburzenie domu pod cel publiczny i nic-nie-zrobienie w od 2004? Wiem że Komisja Ładu jest od tego ale jak mają być poruszane sprawy majątkowe to chętnie

pozdrawiam

Na każdej sesji RM jest punkt "wystąpienia mieszkańców" i w ramach tego punktu można na pewno poruszyć kwestię niewypłaconego odszkodowania, z tym, że warto też przygotować wniosek do Rady na piśmie i złożyć go do protokołu sesji, żeby to nie "umknęło" w natłoku rozmaitych innych spraw. Komisja Ładu na pewno zbierze się przed sesją RM i można by na tym posiedzeniu krótko sprawę przedstawić i zaopiniować, ale kiedy dokładnie - będzie wiadomo, jak przewodniczący komisji wróci z zagranicy.
15 sty 2012 - 12:15:23

ola
byłoby super, gdyby BIP podawał bieżące info o nowych sklepach i usługach, np kiedy Alma zastąpi Carrfour oraz że na Pustyni Pułaskiej (w pobliżu Domu Aktora) powstaje kompleksik handlowo - usługowy (na razie jest tylko fitness dla pań, ale budynek jest spory - 2 kondygnacje, dł ok 50 m - więc kto wie (?!), co tam sie jeszcze zmieści).

Informacje o nowych inwestycjach można zamieszczać, ale to są inwestycje prywatne, a wg moich informacji z Wydz. Architektury obecnie starostwo nie przekazuje nawet gminie wszystkich informacji o pozwoleniach na budowę na naszym terenie, z czego wniosek, ze coś dużego może się budować, a UMiG nie jest o tym poinformowany. Poza tym - pytanie, czy taka informacja na BiPie jaki konkretnie sklep zostanie uruchomiony i kiedy - nie zostanie uznana za kryptoreklamę tego sklepu. Dlatego nie jestem pewien, czy miejsce takich informacji jest w BiPie, czy raczej - na stronach lokalnych typu konstancin.com czy Puls Konstancina albo Konstancin24, w działach przeznaczonych na reklamy i ogłoszenia. Dlaczego BiP miałby np. informować o otwarciu nowego marketu i centrum handlowego, a nie - o powstaniu małego lokalnego sklepiku ze zdrową żywnością czy galanterią, czy nowego gabinetu dentystycznego? To by była nieuczciwa konkurencja. Wielkie sieci sklepowe wydają ogromne sumy na reklamę i nie mam wątpliwości, ze dotrą do naszych skrzynek pocztowych i stron internetowych bez pomocy gminy. Mniejsi też wiedzą, jak się promować. Może jednak pozwólmy lokalnemu wolnemu rynkowi promować się samodzielnie, a rola samorządu powinna się ograniczać do popierania lokalnego handlu i usług i utrzymywania równowagi między ofertą sieci (marketów) a handlem lokalnym, tak, by nie dopuścić do zniszczenia tego ostatniego i utraty miejsc pracy.
15 sty 2012 - 14:54:27

Tomasz Zymer
(...) Dlaczego BiP miałby np. informować o otwarciu nowego marketu i centrum handlowego, a nie - o powstaniu małego lokalnego sklepiku ze zdrową żywnością czy galanterią, czy nowego gabinetu dentystycznego? To by była nieuczciwa konkurencja (...)

skąd sie Panu wziął pomysł z tą "dyskryminacją" ? mnie chodziło o zwyczajną informację "co nowego w gminie" - zarówno o małych, jak i dużych przedsięwzięciach. Informacja = promocja ? No cóż, łatwo popaść w groteskową przesadę.
Kto - jeśli nie UMiG - ma sprawdzone dane ? forowicze sie domyślają, co gdzie powstanie - czyżby UMiG nie miał pojęcia, co się dzieje w granicach gminy ? bo "starostwo nie przekazuje info" ? a UMiG poprzestaje na czekaniu ? No tak, zapomniałam, że gra "to nie my - to oni" jest na topie