Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
18 maj 2014 - 21:18:59
Spokojnie, od dziś będzie w jednym wątku i to wyłącznie linki do wypowiedzi i materiałów zamieszczonych na innych stronach. Nie mam czasu ani zdrowia na użeranie się z takimi osobistymi atakami, jak ten dzisiejszy Mani: na moją działalność społeczną, poglądy, priorytety i ubranie. Nie chcecie radnych na forum, to Wasz wybór.
18 maj 2014 - 22:56:43
Chcemy piszących na forum radnych, którzy potrafią w sposób wyważony i przemyślany, rzeczowy napisać opinię, choćby była bolesna dla tych czy owych.

Napisałam to co napisałam, bo rozmawiałam z zaproszonymi osobami, Bogu ducha winnymi, nie mającymi wpływu na te czy inne decyzje, czy potknięcia władz, które poczuły się urażone.

Nie raz rozmawialiśmy przez telefon i potrafiłeś mi przyznać rację, że się zapędziłeś. A ja proponowałam, żebyś się z tematem przespał. Pamiętasz ?
Jesteś Tomaszu bardzo dobrym radnym, mającym dużą wiedzę, serce i rozum - co nie u wszystkich idzie w parze.

mania - mieszkanka

tu jak i w innych dzisiejszych wpisach nie jako moderator
19 maj 2014 - 15:21:19
Tomku, wypowiadasz się, musisz liczyć się z reakcją. Nie możesz, jak radny Komosa, obrazić się, bo forum zadawało złe pytania i źle komentowało.

A także, skoro zarzucasz, że wypowiada się moderator, to pamiętaj, że ty wypowiadasz się jako radny. A jednak radnemu nie przystoi publicznie mówić "temu bym ręki nie podał" bo reprezentuje swoich wyborców.

smiling smiley

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
19 maj 2014 - 16:07:40
Nie napisałem "temu bym ręki nie podał", tylko "bym za długo musiał tę rękę myć po niektórych uściskach." Nie napisałem, po których. Nie było mnie na "uroczystym otwarciu", to i nie było problemu z podawaniem rąk.

Wybierano mnie, żebym dbał o interesy mieszkańców i gminy uzdrowiskowej, a nie po to, żebym wymieniał uprzejmości z politykami i urzędnikami na zamkniętych rautach.

W tym wątku zamieściłem post, w którym wyjaśniałem konkretne (niepolityczne) powody mojego odejścia z klubu radnych PO i odnosiłem się do fałszywych opinii użytkownika-moderatora Mani. Żądam przywrócenia tego postu, który nie obrażał netykiety ani innych użytkowników. Jeśli nie zostanie przywrócony w ciągu 2 dni, umieszczę analogiczny na moim blogu radnego jako odpowiedź na kłamliwe zarzuty.
19 maj 2014 - 16:30:46
Niestety nie można przywrócić raz skasowanych postów.

Możesz umieścić go ponownie, jeżeli uważasz, że warto odpisywać na inny, również nieistniejący post.

To jest wypowiedź administratora, nie użytkownika.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
30 cze 2014 - 13:22:30
Potocznie projekty "miękkie" to projekty nieinwestycyjne (nie tworzące materialnie trwałej wartości) realizowane z funduszy zewnętrznych, np.integracja społeczna i zawodowa mieszkańców, dodatkowe zajęcia w szkołach, szkolenia, imprezy, czasem też wydawnictwa promocyjne itp. Być może przez analogię odnosi się to do jakichś innych zadań nieinwestycyjnych gminy czy sołectwa, ale nie spotkałem się z sytuacją, w której ktoś używałby tego typu żargonu w odpowiedzi na wniosek mieszkańca.
30 cze 2014 - 17:22:16

rondo
Czy według Twojej wiedzy takie zadania "miękkie" mogą być realizowane w ramach w/w funduszu na gruncie nie będącym we władaniu gminy oraz na gruncie , który nie został gminie użyczony przez jego właściciela ?

Czy istnieje jakiś zapis, podstawa prawna, z której by wynikało wprost, że tak dziać się może właśnie wyjątkowo w odniesieniu do tych zadań "miękkich" ?

Według mojej wiedzy - nie może być realizowane na gruncie nie będącym we władaniu gminy. Tym niemniej, pan Burmistrz ma do dyspozycji cały sztab prawników, których czasem wykorzystuje np. do prób "zbijania" projektów uchwał wprowadzanych przez radnych. Natomiast moja wiedza ogranicza się do samodzielnego studiowania ustaw i rozporządzeń oraz zaledwie trzech i pół roku doświadczenia w pracy radnego.
05 lip 2014 - 20:00:50
wydatkowanie środków publicznych z funduszu sołeckiego ( w sensie lokowania różnych inwestycji i zakupów środków trwałych) może się odbywać wyłącznie na gruntach i w obiektach będących we władaniu gminy. Podkreślam to władanie bo dotyczy ono np. użyczenia czegoś gminie przez inne podmioty.