Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Nie daj sie nabrać
06 lis 2014 - 09:22:12
W internecie znów zaczęły krążyć maile z prośbą o wsparcie leczenia dziewczynki, która miała wypadek dziewięć lat temu. Oszuści próbują w ten sposób wyłudzić dane osobowe.

Ola została poparzona w 2006 r. Miała wówczas 14 miesięcy. Niedawno znów, podobnie jak kilka lat temu, pojawiły się maile z prośbą o pomoc dla niej - informuje Gazeta Wyborcza.
(...)
Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu wie o całym procederze, dlatego za pośrednictwem swojej strony internetowej przestrzega przed oszustem.

Tego rodzaju e-maile służą wyłącznie zdobywaniu danych osobowych. W ten sposób powstają bazy danych, które są następnie legalnie sprzedawane firmom zajmującym się telesprzedażą.

cały komunikat tu: [www.rynekzdrowia.pl]

co ludzie potrafią wymyslić, można poczytać na portalu: [atrapa.net] sad smiley

Trzeba też uważać na "wnuczków"
Niedawno moja 90.letnia kuzynka miała taką przygodę: zadzwonił do niej "wnuczek", żeby mu przygotowała 10 tys zł, bo ...cos tam, a za chwilę "policjant" - że podsłuchali przed chwila rozmowę i zaraz się zjawią - niech da te pieniądze, bo chcą złapać "wnuczka" na gorącym uczynku. Kuzynka powiedziała, że tak i zaraz zadzwoniła do prawdziwych policjantów - przyjechali i pojmali złoczyńców.
Nie daj sie nabrać - warto przeczytać uważnie
05 mar 2015 - 09:15:07
Tak okradają nas z danych w sieci. Niektórych rzeczy lepiej nie ujawniać
[wyborcza.biz]

Dla tych co nie mają czasu, na końcu artykułu w skrócie mechanizm działania złodziei, jednocześnie "ściagawka" - czego nie wolno ujawniaćZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-05 09:15 przez mania.
Anonimowy użytkownik
Re: Nie daj sie nabrać - warto przeczytać uważnie
09 mar 2015 - 14:32:28
Nie jest tajemnicą że Urząd Statystyczny handluje bazą danych przedsiębiorców. Zakładając jednoosobowa firmę musisz podać nr telefonu kontaktowego i już po tygodniu twoje dane zostają sprzedane przez GUS. Wszystko w majestacie prawa.
Anonimowy użytkownik
Re: Nie daj sie nabrać
10 mar 2015 - 15:43:34
Następny przekręt na smsa pod nr 79313 za 9zł +vat

Telefon w Play
Anonimowy użytkownik
Re: Nie daj sie nabrać
07 kwi 2015 - 11:01:42
73zł co miesiąc

Anonimowy użytkownik
Re: Nie daj sie nabrać
11 kwi 2015 - 07:57:09
Przekręt na awizo pocztowe

Opis z PCLAB
Anonimowy użytkownik
Re: Nie daj sie nabrać
14 kwi 2015 - 06:46:14
Bo metoda na rewelacyjne garnki za 7000 zł jest już zbyt mainstreamowa

Re: Nie daj sie nabrać
14 kwi 2015 - 09:39:21
Często zapraszają na takie pokazy - Pocztą Polską, albo dzwoniąc na tel. stacjonarny. Co jakiś czas do Konstancji.

Myślę, że Konstancja ma z tego biznes - pewnie pokazujący cuda niewidy dają jakąś dolę, ale to trochę głupawo, bo ludzie przychodzący na taki pokaz mogą myśleć, że skoro w lokalu Uzdrowiska, to uzdrowi jak nic.

Niedawno wtryniano ludziom jakąś matę, która ma zstępować terapię magnotronikiem - "zajęcia" prowadził podobno facet, który mienił się rehabilitantem. Staruszków układano na tych matach i wmawiano, że ich przestanie boleć...
Taki badziew kosztował 2000 zł - można było na raty, doliczając koszty wypadało ponad 2,5 tys. Podobno sporo osób się zachęciło.
Mówiła mi o tym znajoma i właśnie szykowała się do załatwienia formalności związanych z ratami. Próbowałam jej wybić z głowy, mam nadzieję że skutecznie.

Jak nie maty, to cudownie uzdrawiająca pościel "ze specjalnie hodowanych owiec..." czyli jak nie urok to ...przemarsz wojskZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-14 09:48 przez mania.
Anonimowy użytkownik
Re: Nie daj sie nabrać
14 kwi 2015 - 10:38:16
Żonie wlepiano garnki za 7000zł w promocji na raty do zapłaty tylko 4600 Reklamował je pan występujący w telewizyjnym programie kulinarnym. Tak się kobita napaliła że kupiła. To znaczy pojechała do chińskiego centrum i zapłaciła 700 zł za komplet
Anonimowy użytkownik
Re: Nie daj sie nabrać
19 kwi 2015 - 10:17:22
Na terenie dawnych Zakładów elektronowych w Piasecznie w lokalu Dacpolu firma BIO-MEDEX prowadzi badania dla osób po 40. Badanie odbywa się przy pomocy termometru bezdotykowego połączonego z komputerem. Po badaniu proponowana jest kuracja przy użyciu "Wody żywej" (Revital water) przez okres 2 lat.Chętnych do leczenie się i oczyszczania produktów spożywczych tą metoda informujemy że na portalach aukcyjnych dobrej klasy "Jonizator wody" kosztuje około 1500zł ( jest to jakieś 20% proponowanego na spotkaniu kosztu leczenia)

Szczegóły w artykule "Senior trafiony fotonem" the finger smiley
Koszerna gazeta artykuł

Wszystkim uczestnikom takich "badań" życzę zdrowia. Z uwzględnieniem zdrowia psychicznego w szczególności

Nieustający w poszukiwaniu
Wasz
Jojo

" BIO-MEDEX Nowy Tomyśl
Nim podpiszesz najpierw pomyśl "Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-19 13:17 przez Jojo.
Nie daj sie nabrać na fałszywego pomocnika literata
26 maj 2015 - 21:34:29
- Mieliśmy już metodę na fałszywego wnuczka, wygląda na to, że teraz ktoś zaczął stosować metodę na fałszywego pomocnika literata.

Warto uważnie przeczytać: [wyborcza.pl]

Link nie otwiera całego artykułu, więc w skrócie - ktoś podając się za pracownika wydawnictwa oferuje prace przy przepisywaniu tekstów. Prosi o podanie Twoich danych osobowych i nr. konta, by przelać Ci wynagrodzenie. Niestety okazuje się, że zamiast kasy na koncie masz pustki i jakieś raty do spłacenie. Oszust wykorzystał Twoją naiwność i wziął kredyt. Zawsze pomyśl zanim podasz swoje personalia.
Policja od dłuższego czasu tropi gościa - niestety jest zbyt cwany, żeby dać się złapać...eye popping smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-26 21:51 przez mania.
10 pułapek zastawianych na seniorów (i... nie tylko sad smiley )
11 cze 2015 - 09:19:21
Warto przeczytać cały artykuł:

[wyborcza.biz]

A jeśli ktoś nie ma czasu, niech chociaż zobaczy bardzo pożyteczne zestawienie:

[bi.gazeta.pl]

Dzisiaj - 11.czerwca od godz.12 do 14 będzie można będzie zasięgnąć rady prawnika z Federacji Konsumentów - informacja podana w artykule
SMS Premium i telefony z Republiki Konga - na co zwrócić uwagę
09 lip 2015 - 08:53:25
Zanim wyślesz odpowiedź SMS, sprawdź z jakich cyfr składa się numer:

Numery SMS o podwyższonej płatności zaczynające się od cyfry siedem kosztują mniej niż 10 zł - informuje UKE. Koszt takiej wiadomości można wydedukować na podstawie następnej cyfry (po siódemce), która oznacza dokładną wartość netto wysyłanej wiadomości. Jeśli będzie to cyfra dwa, oznacza to, że za przesłanie wiadomości zapłacimy dwa złote plus VAT. W przypadku numerów zaczynających się od cyfry dziewięć za wysłanie wiadomości zapłacimy już ponad 10 zł. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na dwie cyfry po dziewiątce. Jeśli numer zaczyna się np. od cyfr 925, oznacza to, że za przesłanie wiadomości zapłacimy 25 zł plus VAT.

Jeśli nie dolecisz do telefonu, nie oddzwaniaj bezmyślnie, najpierw przyjrzyj się numerowi:

- Warto zwrócić uwagę na liczbę cyfr w numerze telefonu - ostrzega Urząd Komunikacji Elektronicznej. Krajowe numery, tak stacjonarne, jak i komórkowe, mają standardowo dziewięć cyfr. Numery międzynarodowe mają ich z reguły od 12 do 15. Sprawdzanie na wyświetlaczu telefonicznym, ile cyfr ma numer, z którego ktoś próbował się z nami połączyć, może pomóc w wykryciu potencjalnego zagrożenia. Jeśli nawet mamy za granicą rodzinę czy przyjaciół, zwykle ich numery są zapisane w telefonie, więc ryzyko nabrania się na telefon od naciągaczy jest mniejsze. Istnieją też specjalne aplikacje na telefony komórkowe identyfikujące numery telefonów.

Jak się ratować?

Najlepszym rozwiązaniem jest blokada wszystkich usług o podwyższonej opłacie - mówi Anna Lewandowska z UKE. Wystarczy zgłosić żądanie założenia takiej blokady, a operator ma obowiązek bezpłatnie ją zainstalować.

Dzisiaj (9.lipca), będzie można zasięgnąć rady eksperta:

Na pytania Czytelników odpowiadać będzie
Mariusz Kwieciński, radca prawny i ekspert Orange Polska
Tel. (22) 444 40 88.


wszystkie informacje zaczerpnęłam ze strony: [wyborcza.biz]

warto przeczytać cały artykuł ! smiling smiley
PGE ostrzega, nie klikaj ...
05 sie 2015 - 07:36:21
Uważaj na oszustów i swój komputer

04.08.2015

Po raz kolejny oszuści wysyłają fałszywe wiadomości do odbiorców energii elektrycznej.

Akcja oszustów polega na przesyłaniu e-maili do odbiorców nt. rzekomego długu u operatora systemu dystrybucyjnego.

Być może była to próba nakłonienia klienta do kliknięcia w link i zainstalowania wirusa.info ze strony: [pgedystrybucja.pl]
Nabierają starsze osoby na pakiety medyczne
31 sie 2015 - 12:01:10
Już nie koce, już nie garnki - teraz sprzedaje się abonamenty medyczne. Rośnie liczba starszych osób, które na specjalnych spotkaniach podpisują umowy na pakiety medyczne.

przeczytaj: [www.tokfm.pl] i nie daj się!
UOKiK ostrzega - Niebezpieczne strony internetowe, możesz stracić pieniądze! sad smiley
06 sty 2016 - 10:46:18
Niebezpieczne strony internetowe, przez które możesz stracić pieniądze! UOKiK wydaje ostrzeżenie konsumenckie

Autor: Krzysztof Pojawa
Data publikacji: 4 stycznia 2016, 23:37

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz pierwszy ostrzega konsumentów przed niebezpiecznymi witrynami internetowymi! Zgodnie z komunikatem Urzędu "prowadzone przez przedsiębiorcę Tomasza Braniewskiego witryny: ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, oferty.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl mogą powodować znaczne straty dla klientów". Pierwsze ostrzeżenie konsumenckie UOKiK wyjaśnia, że wymienione w nim strony internetowe nie zawierają wymaganych prawem informacji, w konsekwencji czego użytkownicy nieświadomie zawierają z prowadzącym je przedsiębiorcą umowy abonamentowe, kosztujące klientów około 500 złotych miesięcznie, o czym dowiadują się dopiero po otrzymaniu wezwania do zapłaty.

Wymienione w ostrzeżeniu konsumenckim UOKiK strony internetowe działają niejako na zasadzie biura ogłoszeń, przez które użytkownicy zlecają publikację ogłoszeń nieruchomości na współpracujących serwisach.


więcej tu: [softonet.pl]
Przyjrzyj się nr. na jaki zamierzasz oddzwonić. Nie daj sie nabrać ! eye popping smiley
12 sty 2016 - 09:59:35
Uważajcie na dziwne numery

Jeżeli rano zobaczycie w swoim telefonie nieodebrane połączenie z numeru rozpoczynającego się od +232 (Sierra Leone), +243 (Republika Kongo), +255 (Wybrzeże Kości Słoniowej) czy +252 (Somalia), pod żadnym pozorem nie oddzwaniajcie. Oszuści tylko na to czekają.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że połączenie z takim numerem telefonu może kosztować nas nawet kilkadziesiąt złotych za minutę.


[m.wiadomosci.gazeta.pl]
Dostałeś e-mail od ZUSu? Uważaj! To może być przekręt
10 lut 2016 - 10:31:11
ZUS ponownie ostrzega przed fałszywymi e-mailami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina przedsiębiorcom, że jeżeli nie zdecydowali się na kontakt z opiekunem klienta drogą e-mailową, to ZUS żadnych e-maili do nich nie wysyła. Prosimy więc uważać na wszelką korespondencję elektroniczną zwracającą uwagę na błędy w rozliczeniach składkowych.

Ostrzeżenie spowodowane jest wzmożoną aktywnością osób podszywających się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ostatnich dniach szereg przedsiębiorców zgłosiło do ZUS informację o dziwnych e-mailach, które zawierały sugestię błędnych rozliczeń z tytułu należności składkowych i konieczność ich natychmiastowego sprostowania. E-maile były rzekomo podpisane przez jednego z dyrektorów ZUS. Tymczasem e-maile z ZUS trafiają jedynie do tych przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na taki kontakt ze swoim indywidualnym opiekunem z Zakładu i zawsze widnieje w nich podpis tegoż opiekuna.

W związku z tym ZUS ponownie przypomina, że pracownicy Zakładu nie kontaktują się z klientami w ich indywidualnych sprawach za pośrednictwem e-maili. Tym bardziej nie przekazują tą drogą informacji o możliwych błędach w rozliczeniach. Prosimy więc o szczególną ostrożność w przypadku otrzymania tego typu korespondencji. W celu uniknięcia problemów na pewno nie należy na taką korespondencję odpowiadać. Jednocześnie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00.

Wojciech Andrusiewicz
Rzecznik prasowy ZUSźródło: [www.zus.pl]
TELEPAPUGA - może się komuś przyda
10 lut 2016 - 18:58:05
[telepapuga.pl]

Serwis TELEPAPUGA wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i pozwala uzyskać pomoc prawną najwyższej jakości bez wychodzenia z domu. Oferowane usługi adresowane są do wszystkich, którzy w życiu codziennym zmagają się z różnego rodzaju problemami prawnymi.

Serwis oferuje także usługi S.O.S., które pozwalają na kontakt z prawnikiem 24 godziny na dobę, co jest szczególnie ważne w przypadku nagłych wypadków. Ponadto serwis oferuje usługi przeznaczone dla biznesu, szczególnie dla małych i średnich firm, których nie stać na zaangażowanie stałej obsługi prawnej.


tanie to nie jest, ale czasem sytuacja wymaga pilnej porady - różnie w życiu bywa


serwis założył Wojciech Cejrowski (ten co podróżuje boso) wraz z bratem
m Bank ostrzega klientów
18 mar 2016 - 11:06:54
To już trzeci atak "specjalistów" od łowienia pieniędzy, przeczytaj:

[next.gazeta.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 72
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017