Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Nie wysyłaj STOP w odpowiedzi na SMS
25 mar 2016 - 15:45:34
Uważajcie na SMSy z życzeniami. Wysyłając "STOP" wcale ich nie blokujecie! Wręcz przeciwnie

fragment artykułu:

Scenariusz działania przestępców jest podstępny. Najpierw wysyłają na wybrane numery życzenia na przykład związane z Dniem Kobiet lub Wielkanocą. Po chwili adresat dostaje z tego samego numeru kolejną wiadomość z ostrzeżeniem: życzenia otrzymałeś w ramach płatnej usługi SMS Premium. Jest też jasne polecenie: wyślij SMS o treści STOP, albo płatne wiadomości nadal będą wysyłane na twój numer telefonu.

To pułapka, bo wysłanie jakiejkolwiek wiadomości SMS na ten właśnie numer uruchamia płatną usługę SMS. Nie ma znaczenia, czy wyślemy pustą wiadomość, czy zawierające jakiekolwiek słowo - system uzna to za polecenie uruchomienia płatnej usługi. Na nasz telefon będą nadchodzić wiadomości, a my będziemy płacić za każdą.

przeczytaj cały: [next.gazeta.pl]
IKEA i Biedronka ostrzegają przed falszywymi e-mailami
28 mar 2016 - 23:07:32
IKEA ostrzega przed oszustami. Uwaga na fałszywe wiadomości e-mail

W związku z docierającymi do IKEA sygnałami dotyczącymi prób wyłudzenia danych osobowych, bardzo prosimy o ostrożność osoby, które otrzymały w ostatnim czasie wiadomość e-mail informującą o rzekomej wygranej w loterii w postaci bonu na zakupy w IKEA" - czytamy w komunikacie na stronie sieci.

Biedronka też ostrzega

W połowie lutego pisaliśmy o tym, że oszuści podszywają się pod Biedronkę w celu wyłudzenia wrażliwych danych osobowych. Osoby podające się za organizatorów akcji promocyjnych w Biedronce, prawdopodobnie chcą wyłudzić dane osobowe klientów, a później wykorzystać je do celów przestępczych.

proszę przeczytać cały artykuł: [biznes.onet.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-28 23:08 przez mania.
RTV Euro AGD rozdaje sprzęt za darmo? To oszustwo. Nie dajcie się złapać
04 kwi 2016 - 17:33:40
Już niemal 130 tys. członków liczą dwie facebookowe grupy, na których jeden z największych elektromarketów rzekomo rozdaje za darmo swoje produkty. Rzekomo, bo tak naprawdę ta "promocja" to zwyczajne oszustwo, a osoby, które się na nie nabiorą, słono za to zapłacą.

AKTUALIZACJA: Stworzone przez oszustów grupy zostały już usunięte przez administracja Facebooka.
Niewykluczone, że wkrótce znów pojawią się w serwisie pod inną nazwą. Sieć RTV Euro AGD wciąż nie odniosła się do sprawy.

proszę uważnie pzreczytać, bo nie znaleźć się w grupie oszukanych: [next.gazeta.pl]
Związek Banków Polskich ostrzega
19 kwi 2016 - 11:42:07
Związek Banków Polskich ostrzega przed nową falą ataków na użytkowników bankowości elektronicznej. Przestępcy masowo rozsyłają bardzo grzecznie brzmiące wiadomości zachęcające do aktualizacji Androida. To pułapka zastawiona na klientów... 68 polskich banków!

Jak informuje Związek Banków Polskich masowo rozsyłają wiadomości SMS, w których... grzecznie proszą o aktualizację systemu. Ostrzegają przy tym, że brak aktualizacji uniemożliwi korzystanie z niektórych funkcji smarfonu.

Nie dość że stracisz oszczędności, to jeśli mamy w smartfonie zdjęcie paszportu, albo dowodu ryzykujemy, że ktoś użyje tych danych do zaciągnięcia pożyczki lub kredytu.

przeczytaj uważnie cały artykuł: [next.gazeta.pl]

albo u źródła, tu: [zbp.pl]
Uważajcie na dziwne numery telefonów
22 kwi 2016 - 17:35:46
Pisalam już o tym w lipcu '15 i w styczniu'16

Aż wreszcie mnie trafiło (zn. miało trafić). Telefon zadzwonił po g.24 - już spałam i zanim znalazłam komórkę, rozmówca się rozłączył. Zanim oddzwoniłam - szczęśliwie spojrzałam na numer, trochę podobny do warszawskiego, ale cos za długi - to było: 22825 i jeszcze sześć cyferek. Rano sprawdziłam kto ma kierunkowy 228 i okazało się że dzwoniono do mnie z Togo. Nie znam tam nikogo, a gdybym oddzwoniła rozmowa kosztowałaby kilkadziesiąt złotych.
Zaraz zadzwoniłam do mojego operatora i zablokowałam te dziwne numery, a także SMSy premium

Uważajcie i powiedzcie swoim bliskim, żeby nie dali się nabrać
SMS od INPOST
10 maj 2016 - 17:57:37
"Twoja przesyłka jest gotowa do odebrania w Paczkomacie" - uwaga na kolejne SMS-owe oszustwa

"INPOST: Twoja przesyłka jest gotowa do odebrania w Paczkomacie, Wejdź na paczkomaty-24.pl aby pobrać dane do odbioru przesyłki". Przed nową falą wiadomości SMS i e-mail, podszywających się pod firmę Inpost, ostrzega serwis niebezpiecznik.pl

Zarówno SMS-y, jak i e-maile informujące o rzekomej przesyłce przekierowują na spreparowaną stronę WWW podszywającą się pod serwis kurierski.

Cel przestępców to namówienie ofiary, pod pretekstem otrzymania kodu odbioru paczki, do wysłania SMS o określonej treści pod numer 92555, którego koszt to 30,75PLN.

Niestety proceder, choć znany od lat nie nie traci na popularności wśród oszustów,a przestępców z pewnością zachęca fakt zupełnej bezkarności.

Jeśli zorientowałeś się, że dałeś się naciągnąć, prawdopodobnie nie jest jeszcze za późno - kontaktując się z operatorem wciąż, (przed kolejnym okresem rozliczeniowym) można zablokować przesłanie środków.

fałszywy profil spółki NEONET.
19 maj 2016 - 23:30:06
Na jednym z serwisów społecznościowych pojawił się fałszywy profil spółki NEONET. Oszuści nabierają klientów na informację o tym, że sklep rozdaje iPhone’y. W rzeczywistości naciąga ich na płatną subskrypcję SMS. Spółka właśnie wydała oświadczenie, w którym przestrzega swoich klientów. Zapowiada też skierowanie sprawy do prokuratury.

przeczytaj cały artykuł: [biznes.onet.pl]
Fałszywa zbiórka ofiar na organizacje ŚDM
27 maj 2016 - 11:48:41
oszuści pojawili się na targu w Górze Kalwarii, nie wykluczone, że moga trafić do Kcina

Na [www.gorakalwaria.net] ukazała sie taka informacja:

Księża Marianie ostrzegają przed oszustami zbierającymi rzekomo datki na organizację Światowych Dni Młodziezy w Krakowie. Taki proceder miał miejsce podczas piątkowego targu.
Podszywający się pod wolontariuszy rozdawali z papieżami.
Parafia przypomina, że zbiórka ofiar na ŚDM prowadzona jest wyłącznie po Mszach św i tylko przed kościołem.
Twoje nagrody, horoskopy, testy - zanim zaczniesz, przeczytaj
22 cze 2016 - 12:23:22
Prowadzący witryne swojej miejscowości zadal sobie trud i pozbierał rózne OKAZJE, od których nalezy trzymać sie z daleka, warto zajrzeć na stronkę: [mielecin.pl] zanim zaczniecie z oszustami korespondencję
Oszuści wyłudzają od starszych osób mieszkania - ostrzega RPO
26 cze 2016 - 23:59:28
Oszuści nakłaniają seniorów do wzięcia "korzystnej" pożyczki. Czujność usypiają tym, że umowy są podpisywane w obecności notariusza i mają formę aktów notarialnych. Nie informują pożyczkobiorców, że niespłacenie długu skutkuje utratą własności zamieszkiwanej nieruchomości.

czytaj tu: [www.rynekseniora.pl]
maile z wirusami
28 cze 2016 - 12:31:17
Od kilku dni otrzymuję maile o pilnej płatności np. opiewającej na kilka tys. zł faktury z restauracji gdzieś tam, gdzie w życiu nigdy nie byłam i dalej: "szczegóły w załączniku". A załącznik jest w Wordzie. Oczywiście nie otworzyłam. Zapytałam mojego znajomego znającego się na rzeczy - powiedział, ze od jakiegoś czasu cały świat zmaga się z tą plagą. Wystarczy otworzyć Worda i masz "pasztet" w postaci złośliwego wirusa.
Wiem, że większość z Was wie, że nie należy otwierać załączników a najlepiej także maili niewiadomego pochodzenie, ale teraz są wakacje i pociechy pewnie siedzą przed komputerami - uczulcie je na to.
Ostrzeżenie dla wielbicieli fejsbuka
29 cze 2016 - 16:12:01
26.06.2016
Polscy internauci padli ofiarą kolejnego, całkiem groźnego wirusa, który atakuje za pomocą Facebooka. Jak informuje Niebezpiecznik.pl, portal specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, użytkownicy najpopularniejszego serwisu społecznościowego muszą bardzo ostrożnie podchodzić o powiadomień o komentarzach.

(...) Niebezpiecznik podkreśla, że wirus jest jeszcze niewykrywany przez większość programów antywirusowych. Zalecamy więc ignorowanie wszystkim informacji o tym, że ktoś wspomniał o nas w komentarzu.

przeczytaj artykuł
[next.gazeta.pl]
o niebezpiecznych poczynaniach hakerów poczytasz tu:
29 cze 2016 - 16:19:46
Teraz podszywają się pod NFZ
30 cze 2016 - 13:10:55
Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników NFZ, którzy przez telefon wyłudzają dane osobowe.

Osoby te pod pretekstem prowadzonych akcji badań profilaktycznych proszą o wskazanie pełnego imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru PESEL oraz adresu zamieszkania ubezpieczonego. Dane te mają służyć do zapisania pacjenta na badania.
fałszywe e-mail od oszustów podszywających się pod Paczkomaty InPos
11 lip 2016 - 23:24:59
sprawa nie najnowsza, ale może nie wszyscy o tym wiedzą

Jak rozpoznać fałszywy e-mail od oszustów podszywających się pod Paczkomaty InPost

Otrzymujemy kolejne doniesienia o mailach z powiadomieniami rozsyłanymi przez oszustów podszywających się pod Paczkomaty InPost. Na szczęście fałszywą wiadomość można z łatwością rozpoznać.

Pamiętajcie: prawdziwe maile z powiadomieniami od Paczkomatów NIGDY nie zawierają żadnych załączników! W przypadku otrzymania wiadomości z załącznikiem NIE OTWIERAJCIE pliku (najczęściej z rozszerzeniem .doc) Ponadto w treści zawirusowanych wiadomości pojawia się często sformułowanie "list przewozowy", którego nie używamy.

Jeśli otrzymacie fałszywą wiadomość, prześlijcie ją na adres bezpieczenstwo@paczkomaty.pl, korzystając z opcji "przekaż dalej".

informacja ze strony: [blog.inpost.pl]
Re: Nie daj sie nabrać
27 lip 2016 - 11:10:01
JA od razu usuwam takie podejrzane.
telefon od listonosza
28 lip 2016 - 12:02:57
Tu listonosz. Ryzykuję stratę pracy, ale muszę to przekazać! Mam przesyłkę! To może być gotówka! Duża kwota! Będziesz w domu? Odp Ok na 72203. Proszę o odp! 2,46Re-g.pl

Odpowiedź może Cię sporo kosztować, przeczytaj: [technowinki.onet.pl]
Re: Nie daj sie nabrać
28 lip 2016 - 13:35:43
Dobrze o tym wiedziec.
warto przeczytać
13 sie 2016 - 12:31:45
Tym razem hakerzy celują w użytkowników Allegro
23 sie 2016 - 15:55:41
Bitdefender ostrzega przed kolejnym atakiem hakerskim wymierzonym w użytkowników najpopularniejszego w Polsce serwisu aukcyjnego.

[technowinki.onet.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 19
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017