Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
05 mar 2012 - 09:11:34
Widać spodobał się babet rysunek o sikaniu, jeśli skopiowala. Nareszcie coś na miarę mało pojemnego móżdżku
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
05 mar 2012 - 10:00:12
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
05 mar 2012 - 10:15:32
Alejakto? To nie Tusk zabił Ryśka?Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
05 mar 2012 - 12:11:39
Normalnie pech. Samoloty spadają jeden za drugim, pociągi się wykolejają na potęgę, a autostrady pękają. Budujemy za to najdroższe stadiony na świecie, inwigilujemy społeczeństwo na potęgę a Lech Wałęsa ma sobowtóra. Jakież to idealnie symboliczne, że lożę prezydencką na stadionie narodowym wykupił właśnie Abramowicz. Może przynajmniej zaprosi tam Brąka. Państwo zdaje jednak egzamin za egzaminem, to jedno jest pewne. Sondaże kłamać nie mogą, taka ich immanentna właściwość przecież. A miłość jest przecież najważniejsza.Fundacja Budzenie Pasji
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
05 mar 2012 - 12:14:44
Ja bym jeszcze dorzucił do tego fakt, że zgodnie ze statystykami (ktoś się powyżej na nie powoływał), za rządów obecnej ekipy zamknięto najwięcej programów lotów w kosmos wahadłowcami w historii w ogóle świata, nie tylko ostatnich 23 lat.

Na szczęście od przegranej PiS w wyborach parlamentarnych w 2007 PO coraz bardziej się kończy, przegrywa, znika i w ogóle degeneruje (jeśli wierzyć komentatorom internetowym), więc jest nadzieja, że skoro PiS ma coraz lepsze wyniki (to cytat z opozycji, zasłyszany w radiu, zabijcie, nie pamiętam z kogo), to w końcu wróci stare i będzie normalnie grinning smileyWszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
05 mar 2012 - 13:51:13
"Tymczasem za wielkie struktury komunikacyjne, w naszym systemie (na przykład kolej) wciąż, póki jeszcze nie "zderegulowano" i nie rozparcelowano do reszty wszystkiego, odpowiada państwo i nikt tego państwa, od odpowiedzialności za nie, zwolnić nie może. W wielu krajach ta sytuacja jest uważana za oczywistą i akceptowana. Nie u nas. U nas wymaga się od obywateli uznania wiekopomnej zasady Foresta Gumpa, iż "shit hapens". Sam. I okrucieństwem oraz "wykorzystywaniem ludzkiej tragedii" jest zastanawianie się nad systemowymi przyczynami katastrofy, ba, zakładanie, że takie być mogły...."

[aromasze.salon24.pl]

Jeśli ktoś nie jest opanowany przez partyjną nienawiść, odczyta poprawnie sens wszystkiego, co zamieściłem teraz i poprzednio w temacie katastrofy kolejowej.
Słowa klucze: system, zarządzanie, kompetencje, ryzyko, odpowiedzialność.
Odpornym na tego rodzaju pojęcia, dedykuję ostatnie słowa z tej samej notki Agnieszki Romaszewskiej:

"Nie chodzi o to by "rozstrzelać" pospiesznie ministra Nowaka, który na obecny stan kolei tyle mial dotychczas wpływu co na mijająca zimę. Chodzi o to, by nikt się nie wykręcał, że wszystko jest wspaniale tylko "shit happens". Nie jest wspaniale. Jest bardzo źle. I skoro niedostatecznie ten temat poruszała dotychczas opozycja, skoro nie robiła tego wystarczająco wyraziście i głośno, woląc swoje ideologiczne spory i połajanki w kwestii "braku patriotyzmu" (bo to prościej i łatwiej), to powinni to robić obywatele, media.
I ja mam zamiar to robić, choćby mi wszyscy wielbiciele rządu mieli powiedzieć, że jestem bez serca. Nie ma mowy byście się wykręcali tym, że "nieszczęścia chodzą po ludziach", "trzeba uszanować tragedię" i i prosperowali dalej spokojnie na swoich posadach, rozdając synekury krewnym i znajomym królika i patrząc by dobrze wypaść. Koniec spokoju - ponosicie odpowiedzialność za kraj. Samiście w końcu tego chcieli."Fundacja Budzenie PasjiZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 13:52 przez trener.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
05 mar 2012 - 14:00:38
I widzisz, z takim poglądem, jak ten cytowany to ja się mogę zgodzić. Bo jest jednak różnica między dość oczywistym stwierdzeniem, że rząd odpowiada za stan kraju (i przytomnym przyjęciem do wiadomości prostego faktu, że nie tylko ten akurat zły rząd obecny, ale i jego poprzednicy za sytuację, do jakiej doprowadzili, odpowiadają), a histerycznym "Tusk winien katastrofy kolejowej".

Na pierwszy sposób rozmawiać można.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
z wątku co dalej z oczyszczalnią
07 mar 2012 - 21:45:15

hamtramtan

[www.saur.com


[www.viessmann.com]

[www.hormann.pl]

[www.strabag.pl]

Przyszła Unia do Polski a Polska gościnna i zgodnie ze staropolskim obyczajem chlebem (dla kaczek) i solą z ulicy Unię przywitała ]Bo tak musi być: koniecznie polskie, bo nasze, żadne inna nacja nie potrafi tak jak MY POLACY!

- korzystać z każdej okazji żeby sie nie napracować, coś wynieść z pracy, mieszkać w mieszkaniu komunalnym - mimo ze stać na postawienie nowego biznesu na Wygonie, orżnąc babcię metoda na wnuczka, wymigać się od mandatu, który sie należy, jeździć na gapę autobusem, olewać w urzędzie petentów, iść na zwolnienie by pojechać do ciepłych krajów itd.
Re: z wątku co dalej z oczyszczalnią
07 mar 2012 - 22:19:00
A tu nadal prywata, bądź prywatna wendetta smiling smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 22:19 przez AK.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
10 mar 2012 - 19:54:44
Sztuka pisania artykułów w GW

[www.wykop.pl]Fundacja Budzenie Pasji
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
10 mar 2012 - 20:22:48
Najlepsza metoda, zrobić z siebie szmatę, żeby udowodnić, jak bardzo szmatą jest kto inny grinning smiley Zawsze działa.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
10 mar 2012 - 21:41:40
Co tam taki gość z forum na lokalną skalę. Jakąż ogromną szmatą wg moderatora musi być zatem taki TVN, który ustawił np prowokację z Begerową? Ciekawe czy szmatami są również pracownicy szmaty?Fundacja Budzenie Pasji
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
11 mar 2012 - 09:17:20
Ustawienie prowokacji z Begerową też było szmatą. Szmatą była prowokacja polegająca na nielegalnym wejściu na teren lotniska kilka lat temu, żeby udowodnić lukę w zabezpieczeniach. I wiele innych rzeczy.

To nie jest dziennikarstwo - to właśnie jest coś takiego, dyletant się bawi. Niestety, to zjawisko nie dotyczy tylko TVNu (wbrew temu, co ci się chyba roi, nie jestem ani wiernym widzem tej stacji, ani więźniem jej poglądów), ale ogólnie dziennikarstwa praktycznie wszędzie.

Już w "Pokalaniu" wiele lat temu Czerwiński bardzo ostro jechał po środowisku i jego upadku. Minęło kilka lat i boję się myśleć, co mógłby teraz o tym napisać.Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
11 mar 2012 - 14:26:05
Czy ze szmaty można zrobić jeszcze większą szmatę?
[epoznan.pl]Fundacja Budzenie Pasji
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
11 mar 2012 - 14:44:24
Ten portal na pewno należy do Gazety, więc wszystko jasne...Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
11 mar 2012 - 17:45:07
czy nazywanie "szmatą" mediów innych niz indywidualnie słuszne oznacza tę polską odmianę tolerancji z wątku o korzeniach ? hm ...confused smiley cokolwiek by sie nie wygrzebało u podstaw swojego drzewa genealogicznego, to i tak korzenie poznać po liściach (poglądach) eye popping smileyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-11 17:46 przez ola.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
11 mar 2012 - 19:10:33
Olu, niestety, żeby zauważyć, że między świętymi idolami a wygodną personalizacją podmiotu nienawiści jest całe spektrum ludzi i instytucji, którzy, np. wyznają tylko pewne poglądy, wyznają mieszane poglądy, albo mają to gdzieś - to trzeba wyjąć głowę ze słoja.

Ja rozumiem, że niektórzy tych ostatnich boją się najbardziej - w końcu wrogiem wolności zadowolony niewolnik, a człek niezaangażowany szkodzi wszystkim, stąd też chyba próby podejmowania akcji uświadamiająco-edukacyjnych, które, o ile się nie mylę, przynoszą taki skutek, że strony zdecydowane w poglądach okopują się na swoich pozycjach coraz bardziej utwierdzając się we własnej słuszności (i działa to obustronnie niezależnie od materiału / zdarzenia, którego idealnie symetryczna polaryzacja odbioru jest w zasadzie pewna w większości przypadków).

Ci zaś, co mają to gdzieś, doszli chyba do etapu, pozwolę sobie tu na cytat: "I couldn't care less".

Ja na ten przykład, chociaż wolę Kuisza od Terlikowskiego, nie utożsamiam się automatycznie ani z poglądami prezentowanymi przez jednego, ani przez drugiego, w każdym razie nie blokowo - raczej wybieram wygodne mi kwestie z całego spektrum i w ten sposób jestem zły dla wszystkich. A nic tak nie bechta ego, jak dobra, zasłużona nienawiść. grinning smileyWszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
11 mar 2012 - 19:12:30
Olu - jeżeli o mnie chodzi, to nie. Albo jest tolerancja, albo jej nie ma. Oskarżanie innych o brak takowej przy jednoczesnym jej braku u siebie to ....
Kwinto rzekłby: "Zamiast krasc jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej juz krasc par excellence jako zlodziej. Tak jest chyba uczciwiej..." (Vabank)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-11 19:14 przez AK.
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
12 mar 2012 - 00:14:37
Ładnie Ziemkiewicz przypomniał oskarżanie PISu o zabitych na drogach. To dla niektórych, w kwestii odpowiedzialności smiling smiley
[youtu.be]Fundacja Budzenie Pasji
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
18 mar 2012 - 18:42:56
Ja bym kontynuował rozważania o szmatach.

[www.youtube.com]Fundacja Budzenie Pasji
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 60
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017