Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
30 cze 2012 - 22:46:06
30 cze 2012 - 23:44:25
Wszystkie opracowania o historii muzyki polskiej (i prawdopodobnie w ogóle o historii kultury) wydane za Gomułki i Gierka w kraju były wyraźnie tendencyjne - i dotyczy to także prac tych muzykologów i historyków kultury, których rodzice byli w AK czy stanowili elitę intelektualną II Rzeczypospolitej. Praca Bristigera nie jest tu żadnym wyjątkiem. Był w partii, o czym m.in. w ciekawym artykule tutaj: [www.rodaknet.com] . Jeśli jednak ktoś przyjrzy się dokładniej jego bibliografii, bardzo niewiele w niej znajdzie polityki: [www.polmic.pl] . Troszkę więcej o jego pracy i życiu w wywiadzie radiowym: [www.polskieradio.pl] . Jest to przykład człowieka, którego przez całe życie kojarzono z niechlubną działalnością matki, choć bardzo wcześniej zerwał z nią prawie wszystkie kontakty. To rzuciło cień na jego pracę zawodową i pozycję w środowisku. Nie dziwi mnie wcale, że tak się stało - trudno jest być synem kogoś takiego, jak Julia Brystygierowa. Przypuszczam, że aby nie mówiono, że idzie w ślady matki, musiałby siedzieć w więzieniu jako opozycjonista, zostać zmuszony do emigracji, a następnie skrytobójczo zgładzony przez NKWD czy UB. Że tak się nie stało, dziś wielu publicystów nadal pisze o 91-letnim profesorze: "syn krwawej Luny, towarzysz Bristiger": [www.radiomaryja.pl] . Nasz naród -może jako "naród wybrany" - ma wiele punktów wspólnych z narodem żydowskim, tych chlubnych i tych niepięknych. Być może te biblijne siedem pokoleń niestety także. W 2011 roku Prof. Bristiger dostał nagrodę Ministra Kultury. Czytelnik gazety natychmiast dopatrzył się w tym podłoża politycznego: "Wygląda na to, że nagrody mają - przynajmniej w części - podłoże polityczne. Jaki jest Andrzej Chyra - wszyscy wiedzą, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Michał Brystygier to syn słynnej Julii Brystygierowej - krwawej Luny, sadystycznej zbrodniarki. Nic nie zmyje hańby, jaką dla Polski i Polaków była jego kolaborująca z okupantem matka." Źródło: [www.gazetaprawna.pl] .

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-30 23:49 przez Tomasz Zymer.
02 lip 2012 - 23:52:21
03 lip 2012 - 08:34:09
Znajdź przynajmniej 5 różnic smiling smiley

Drogi planowane na EURO:

drogi istniejące (te na czerwono jeszcze w budowie):

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-03 08:36 przez Hammer.
Praca wre
04 lip 2012 - 12:33:51
Budowa! jeden z robotnikow biega z pusta taczka na gore i na dol, od rana do nocy.
Na koniec roboty kierownik prosi do siebie do gabinetu tego oto robotnika i pyta: - Czemu Ty tak biegasz z ta pusta taczka w dol i w gore?
Na to robotnik odpowiada: - Szefie taki zapierdol ze nie ma czasu zaladowac.
Re: Praca wre
04 lip 2012 - 14:12:10
04 lip 2012 - 20:40:52
"Wypadek na linii kolejowej koło Kielc we wtorek około 17. Wykoleił się pociąg osobowy relacji Skarżysko-Kielce. Przyczyną zdarzenia było wybrzuszenie się torów spowodowane wysoką temperaturą. Pociągi jeżdżące tą linią notowały gigantyczne opóźnienia. Około 19 wykoleił się też jadący na pomoc pociąg ratunkowy."

[www.echodnia.eu]

Fundacja Budzenie Pasji
Anonimowy użytkownik
05 lip 2012 - 22:19:57
Wielki mają mają problem nasze elyty:i te polityczne i wszelkie medialno-salonowe, wielki sukces Radwańskiej, a nie da się ukryć przecież , że ona moher prawicowy, i bierze udział w marszach pamięci 10/04/2010 razem z innymi nienawistnikami...i jak teraz ten jej sukces przechwycić ? Chyba ,a w zasadzie z calą pewnością tym razem się nie uda. Brawo Isia smiling smiley
Aż strach pomysleć jak ona wygra w finale. Fibaku jesteś cienki Bolek. !
06 lip 2012 - 23:20:29
Chwała bogu, że nie jest zwolenniczką SLD, bo by pan miał problem, jak tu się cieszyć z tego sukcesu.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
06 lip 2012 - 23:56:04
Czyli na Wimbledonie wygrała Polska prawica? W takim razie w Moskwie w 1980 roku pewnie złoto zdobyło PSL, a na Mundialu w 1974 bramki strzelał przyszły senator SLD. Co ma tenis do wiatraka?

Nota bene, imię Isia jest zdrobnieniem od 'Jadwiga' stworzonym przez Tetmajera dla swojej córki, Jadwigi Tetmajer-Naimskiej, malarki, którą jako małą dziewczynkę uwiecznił Wyspiański w Weselu (to ona rozmawia z Chochołem). Agnieszka Radwańska używa tego zdrobnienia, jako, jak to sama określa, "nickname", a pochodzi ono stąd, że jako dziecko tak sama wymawiała swoje imię.

Prasa z początków ubiegłego wieku donosiła: "Włodzimierz Tetmajer nie lubi gości. Skąd to wiemy? Kiedy ostatnio znajomy literat przybył w odwiedziny do Bronowic, w domu Tetmajerów zastał tylko ich córkę Isię. Gospodarze oczywiście wcale nie zostawili małej samej. Włodzimierz postanowił ukryć się w... życie. Jak się później przyznał, Isia powiedziała mu, że ktoś idzie i ten zdążył się schować. Czyżby rzeczywiście nie lubił gości? A może denerwuje go to, że krakowska inteligencja uznaje odwiedziny u niego jako swoisty szyk i lubi komentować ?wyrobienie się?Tetmajerowej, która w końcu jest prostą chłopką..?"

Strona poświęcona rodzinie Tetmajerów: [trzewiczek.manifo.com]

Napisałem o tym kontekście historycznym, żeby ktoś mi nie powiedział niedługo, że imię mojej córki pochodzi od panny Radwańskiej. Otóż nie - córka wzięła je od swojej babki, prababki i praprababki, a ta otrzymała je na pamiątkę postaci z dramatu Wyspiańskiego oraz tej kobiety, dzięki której powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-07 00:02 przez Tomasz Zymer.
Anonimowy użytkownik
07 lip 2012 - 00:40:23

Bartek
Chwała bogu, że nie jest zwolenniczką SLD, bo by pan miał problem, jak tu się cieszyć z tego sukcesu.
Najpierw to ja się cieszę kiedy widzę , że ateista chwali Boga. A tak przy okazji (ateista ma prawo nie wiedzieć) , p.Bartku - chwała Bogu. Ale to tak między nami , ateistą i agnostykiem smiling smiley

Z sukcesu sportowca , zwolennika SLD cieszyłbym się też. Ale wcale nie ukrywam , że nieporównywalnie większą radość , sprawiają mi sukcesy sportowców z prawym sercem. smiling smiley

Tomasz Zymer
Nota bene, imię Isia jest zdrobnieniem od 'Jadwiga' stworzonym przez Tetmajera dla swojej córki, Jadwigi Tetmajer-Naimskiej
Oj , nawet jesli tak jest to obawiam się , że teraz jednak więcej osób będzie to zdrobnienie kojarzyło z Agnieszką Radwańską smiling smiley A gdyby jeszcze Isia wygrała Wimbledon , to Tetmajerówna nie ma szans .

Tomku , nie wygrała prawica , ponieważ w turnieju wimbledońskim nie startuje zawodniczka o imieniu bądź nazwisku - PRAWICA - , wygrała Agnieszka Radwańska , dziewczyna o prawicowych poglądach.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-07 00:41 przez harmattan.
07 lip 2012 - 00:56:13
No, nie wiem. "Wesele" to obok "Pana Tadeusza" i "Chłopów" najważniejszy formacyjny polski utwór literacki o narodzie i jego charakterze. Jest w nim cała historia Polski i duża część współczesności. Wiem, że nic nie wygra popularnością z kulturą masową, ale myślę, że w "pamięci narodowej" Isia będzie wyganiała Chochoła na pole jeszcze przez wiele dziesiątek lat.

A co do "dziewczyn o prawicowych poglądach" - to jakieś nowe zjawisko. Do niedawna cieszono się z każdego sukcesu polskich sportowców na arenie międzynarodowej, nie pytając ich o poglądy. Teraz, jak rozumiem, sukces sportowca "o prawicowych poglądach" będzie traktowany nie jako triumf polskiego sportu, tylko - jednego obozu politycznego nad drugim.

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony

Lewa strona nigdy się nie budzi
Prawa strona nigdy nie zasypia
Lewa strona nigdy się nie budzi
Prawa strona nigdy nie zasypia"
07 lip 2012 - 01:27:27
Isia to zdrobnienie od Dominiki. Dominisia, Isia...
Takie przynajmniej jest moje życiowe doświadczenie smiling smiley

Fundacja Budzenie Pasji

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-07 01:27 przez trener.
07 lip 2012 - 02:20:56
Wszystkie kobiety zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleniową ;)

Fundacja Budzenie Pasji
07 lip 2012 - 09:44:04
męski szowinista to napisał, co byśta facety zrobiły, gdyby Wasze kobiety nie zadbały o wszystko, nie tylko o wymianę oleju w samochodzie (i nie tylko w samochodzie)...
07 lip 2012 - 18:45:02

harmattan
Najpierw to ja się cieszę kiedy widzę , że ateista chwali Boga.

Pochopnie, bo ani ateista, ani Boga nie chwali.

harmattan
A tak przy okazji (ateista ma prawo nie wiedzieć) , p.Bartku - chwała Bogu. Ale to tak między nami , ateistą i agnostykiem smiling smiley

Tak między nami, to jeśli mówimy o Jahwe, Jehowie, YHWH, czy jak Go zwał, w Trójcy jedynym, to może i owszem, bo ten konkretny zawłaszczył sobie rzeczownik pospolity jako imię. Czemu jednak agnostyk zakłada, że nie chwalę Kroma, Odyna, Wakantanki lub Jowisza, albo nie przymierzając Sodathy czy Cthulhu, Potwora Spaghetti albo jednego z tysięcy innych "jedynych bogów", to nie wiem. Ot, pewnie polska naleciałość, bo tu niemal wszyscy statystycznie (i tylko statystycznie) czczą akurat jednego.

Tomasz Zymer
Teraz, jak rozumiem, sukces sportowca "o prawicowych poglądach" będzie traktowany nie jako triumf polskiego sportu, tylko - jednego obozu politycznego nad drugim.

Przynajmniej będą wreszcie mieli jakiekolwiek sukcesy ;)

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Anonimowy użytkownik
08 lip 2012 - 09:00:30
08 lip 2012 - 10:30:01
08 lip 2012 - 10:55:31
Hiszpania: Byki nareszcie zrobiły porządek z ludźmi

Tętent kopyt, krzyk ludzi, chaos i ranni. Szaleństwo na gonitwie byków w San Fermin

[wiadomosci.gazeta.pl]
Anonimowy użytkownik
08 lip 2012 - 13:21:53
Byki robią ten "porządek" od XIV w.

"Skrzypek na dachu. To brzmi głupio, prawda? Ale w naszej małej Anatewce każdy jest, można by powiedzieć, takim skrzypkiem na dachu, co próbuje wydobyć ze swych skrzypiec prosty i miły ton, nie skręcając sobie przy tym karku. Zadanie wcale niełatwe. Więc dlaczego ? zapytacie ? siedzimy tam na górze, jeśli to jest niebezpieczne? Siedzimy, bo Anatewka to nasz dom. A jak my utrzymujemy równowagę? Na to mogę wam odpowiedzieć jednym słowem: tradycja! (..) Ponieważ trzymamy się tradycji, zachowujemy równowagę przez długie, długie lata. (..) Możecie zapytać, skąd się bierze ta tradycja. Odpowiem wam ? nie mam pojęcia! Tradycja ? i koniec." ? Tewie mleczarz, w prologu 'Skrzypka na dachu

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-08 13:23 przez harmattan.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 43
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017