Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Anonimowy użytkownik
Re: HYDE PARK - tu wolno (prawie) wszystko
07 sty 2013 - 14:28:23

potrzebny jest pisemny wniosek samego zainteresowanego i zaświadczenie, że był w pełni władz umysłowych. Różnica zatem - główna, jaką widzę - jest natury prawnej i wolicjonalnej.
Oczywiście ,pozostaje jeszcze problem osób,które wykonywałyby akt uszczęśliwienia osób ,proszących o eutanazję.Co z ich sumieniem i psychiką ?
07 sty 2013 - 14:41:34
Myślę, że jeżeli zgadzają się na bycie wykonawcą, to ani z jednym ani z drugim nie mają problemu. Co najwyżej narażają swoją nieśmiertelną duszę.

Wątpię, czy w dzisiejszych czasach np. kaci w USA pracują pod przymusem i nie sądzę, że tu miałoby być inaczej w teoretycznej sytuacji dopuszczenia eutanazji, skoro nawet aptekarzowi wolno odmówić sprzedaży legalnych produktów, jeśli sumienie go gryzie.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Anonimowy użytkownik
07 sty 2013 - 15:03:01

Wątpię, czy w dzisiejszych czasach np. kaci w USA pracują pod przymusem i nie sądzę
To jesteśmy za ,czy przeciw karze śmierci ?
07 sty 2013 - 15:22:09
Nie wiem, jak wy, ja wiem, co ja myślę na ten temat.

Natomiast podaję przykład podobnej pracy - wymagającej zabicia człowieka. U nas w Polsce katów, o ile się orientuję, nie ma, bo kara śmierci nie jest wykonywana, więc nie da się dać przykładu z własnego podwórka.

Anonimowy użytkownik
07 sty 2013 - 15:30:39
My jesteśmy przeciw zabianiu człowieka przez człowieka i niezalężnie jak to zwą .
07 sty 2013 - 19:21:17
Eutanazja na wyraźny wniosek śmiertelnie chorego pacjenta nie jest zabiciem człowieka, tylko humanitarną pomocą w godnym umieraniu. A wiele miesięcy strasznych cierpień związanych z niektórymi chorobami nikogo nie zbawia (chyba, że ktoś gorąco wierzy w "ofiarowanie własnego cierpienia za dusze innych") i nie stanowi żadnej wartości, której należałoby bronić. Uważam życie (wszelkie, biologiczne) za wartość nadrzędną, a jednak sądzę, że należy respektować prawo człowieka do decydowania o własnym życiu lub śmierci w takich sytuacjach.
07 sty 2013 - 22:08:37
Medycyna coraz bardziej się rozwija i często wpada w ślepą uliczkę - np.ratując maleństwa, o których wiedzą lekarze, że zyć będą kilka, kilkanaście dni, czy więcej, ale straszliwie cierpiąc, albo podtrzymując funkcje życiowe innego człowieka, którego dni sa policzone - mordującego się z powodu bólu nowotworowego w zaawansowanym stadium.
Nie ratowanie nowonarodzonych i podjęcie decyzji o odłaczeniu cierpiącego, to też pewien rodzaj eutanazji. Czy nie byłoby bardziej humanitarne dać tym ludziom zasnąć wśród bliskich, nie w szpitalnym łózku w towarzystwie pikającej aparatury?
Anonimowy użytkownik
11 sty 2013 - 12:30:30
Druga strona medalu ,czyli czy to możliwe ? [www.kontrowersje.net]
Anonimowy użytkownik
12 sty 2013 - 23:01:06
Anonimowy użytkownik
23 kwi 2013 - 22:01:41
Koalicja ma się dobrze ,czyli liczy się tylko kasa .Rząd Tuska przyjął ustawę o rytualnym uboju zwierząt .Krezusi z PSL muszą zarobić [wpolityce.pl]
17 cze 2013 - 12:56:35
Fantastyczne wykonanie. Ciary.

[festiwalopole.tvp.pl]

Fundacja Budzenie Pasji
16 sty 2014 - 21:04:04
Sugeruję jednak osobny wątek, jak pana tak boli WOŚP, pani Andrzeju. Albo w ogóle jakieś forum, gdzie znajdzie pan większy poklask tego podejścia. Hyde Park to nie jest kosz na odpadki z innych wątków.

24 cze 2014 - 08:24:18
ja uważam że WOŚP to bardzo dobra organizacja która zakupiłą wiele przydatnego sprzętu

mój profil
08 lip 2014 - 11:32:13
Mam nadzieję, że w dobrm wątku piszę smiling smiley

Cz jeszcze mam w Konstancinie jakieś miejsce nad wodą, gdzie mogę sobie na brzegu rozłożyć kock, usiąść z dzieckiem i popluskać się w płytkiej wodzie? Bez kąpieli, pływania, po prostu takie pluskanie na brzegu smiling smiley Za dziecka chodziłam na tzw. "glinki", one jeszcze w ogóle funkcjonują?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie smiling smiley
08 lip 2014 - 14:54:59
Glinki są. Jest taka woda do pluskania, ale zimna.
Jest to urokliwe miejsce, jednak zaniedbane, zapomniane przez nasze kochane władze.
08 lip 2014 - 17:49:02
fajne miejsce, ale słyszałam, że znaleźli się właściciele tego terenu i pewnie dlatego gmina nie wkłada kasy w ucywilizowanie.
02 kwi 2015 - 10:34:04
Właśnie sprawa nie jest taka jasna do końca.
07 kwi 2015 - 22:49:15
Pojawiają sie,stenogramy i pada nasze forum.

Przypadek? smiling smiley
08 kwi 2015 - 13:05:40
Nie, Putin do mnie zadzwonił i powiedział, że wstrzymuje przelewy, jeżeli nie zrobię coś z tym politycznym forum na konstancin.com - on spać nie może po nocach, boi się, że zgromadzona tutaj siła ludu obali Rosję i zaprowadzi tam polskie porządki. Więc co miałem zrobić, zamknąłem forum, bo przecież szekle piechotą nie chodzą.

08 kwi 2015 - 13:59:34
chyba ruble smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 23
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017