Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
28 lip 2015 - 10:29:13
Czekolada lepsza od botoksu
Autor: PAP/Rynek Zdrowia 27 lipca 2015 21:39
http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Czekolada-lepsza-od-botoksu,153685,11.html

Brytyjscy naukowcy opracowali przepis na czekoladę, która będzie lepsza od botoksu. Będzie miała większe działanie antyoksydacyjne od dotychczasowych.

Działanie antydepresyjne gorzkiej czekolady jest powszechnie znane. Potwierdza to dietetyk Caroline Gayet: - Gorzka czekolada jest bogata w magnez, który ma wyraźny wpływ na walkę ze stresem i zmęczeniem. Co więcej, przyjemność gryzienia czekolady uwalnia endorfiny - hormon, który ma właściwości pocieszające i uspokajające.

- Ale oprócz wpływu czekolady na nasze samopoczucie, ten artykuł spożywczy jest również tajną bronią, aby zatrzymać młodość. Kakao jest bogate we flawonoidy, które rzeczywiście mają właściwości przeciwutleniające i pozwalają organizmowi zwalczać skutki starzenia się, w tym zmarszczki - dodaje dietetyk.

Brytyjska marka rozpoczęła wiosną produkcję czekolady o nazwie "Esthechoc". Marka zwraca uwagę na fakt, że jej produkt został wyprodukowany we współpracy z University of Cambridge. Producenci twierdzą, że każda 7,5-gramowa tabletka zawiera tyle flawonoidów, co 100-gramowa tabliczka ciemnej czekolady.

- "Esthechoc" ma czekoladowy smak. Jest silnym przeciwutleniaczem, zwiększa mikrokrążenie, zwiększa dopływ tlenu i pomaga zapobiegać starzeniu się - wyjaśniają twórcy produktu.

Ale jeśli ów nowatorski produkt zachowuje smak czekolady, to może warto na niej poprzestać? Za opakowanie "Esthechoc" zawierające 21 tabletek trzeba bowiem zapłacić 35 funtów.


... i słusznie - gorzka Wawela / Wedla tańsza niż ten drogi angolski wynalazek, i pewnie żadna przyjemność z połykania tabletek m grinning smiley
Re: Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
26 lis 2015 - 15:33:31
__________________________________________________________________________________________________________________________
PRAWDA RZECZYWISTA WYGLĄDA JEDNAK, OTO TAK:
Cukier spożywczy zawarty w tej czekoladzie, pomijam toksyny i wolne rodniki, podnosi wysoko poziom cukru we krwi po spożyciu o ok. 42% wzrostu, a organizm tworząc trójglicerydy, po wydzieleniu się nadmiernej ilości insuliny z trzustki; realizuje biologicznie znane procesy tak, iż mechanizm tych przemian tworzy otyłość. Dramatu dopełnia, ogromna masa tłuszczów zawartych w czekoladzie, która również odkłada się w komórkach tłuszczowych bezpośrednio jako tłuszcz tzw. składnik wysoko energetyczny. Proces szybkiego tycia realizuje się skutecznie i trwale, co jest oczywiste.

__________________________________________________________________________________________________________________________REALIA. [forum.radom.pl]
Re: Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
26 lis 2015 - 17:25:10
To co w takim razie grozi dzieciakom, którym nowa władza chce przywrócić batony i inne cukrowe słodkości w szkolnych sklepikach ?


Wracając do prawdziwej czekolady, mam nadzieję, że zjedzenie 1-2 kostek gorzkiej (70-90%) nie zabije, ale mimo niebezpieczeństwa poprawi humor.
Czekolada sprzyja wzmocnieniu funkcji poznawczych
06 lip 2017 - 22:11:39
Czekolada sprzyja wzmocnieniu funkcji poznawczych
Autor: PAP/Rynek Zdrowia 05 lipca 2017 13:31

Flawanole zawarte w kakao i czekoladzie pozytywnie wpływają na funkcjonowanie poznawcze człowieka, powodując natychmiastowe wzmocnienie pamięci roboczej u młodych osób i zapobiegając spadkowi sprawności umysłowej u seniorów - informuje „Frontiers in Nutrition”.
czytaj dalej: [www.rynekzdrowia.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 38
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017