Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
28 lip 2015 - 08:29:13
Czekolada lepsza od botoksu
Autor: PAP/Rynek Zdrowia 27 lipca 2015 21:39
http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Czekolada-lepsza-od-botoksu,153685,11.html

Brytyjscy naukowcy opracowali przepis na czekoladę, która będzie lepsza od botoksu. Będzie miała większe działanie antyoksydacyjne od dotychczasowych.

Działanie antydepresyjne gorzkiej czekolady jest powszechnie znane. Potwierdza to dietetyk Caroline Gayet: - Gorzka czekolada jest bogata w magnez, który ma wyraźny wpływ na walkę ze stresem i zmęczeniem. Co więcej, przyjemność gryzienia czekolady uwalnia endorfiny - hormon, który ma właściwości pocieszające i uspokajające.

- Ale oprócz wpływu czekolady na nasze samopoczucie, ten artykuł spożywczy jest również tajną bronią, aby zatrzymać młodość. Kakao jest bogate we flawonoidy, które rzeczywiście mają właściwości przeciwutleniające i pozwalają organizmowi zwalczać skutki starzenia się, w tym zmarszczki - dodaje dietetyk.

Brytyjska marka rozpoczęła wiosną produkcję czekolady o nazwie "Esthechoc". Marka zwraca uwagę na fakt, że jej produkt został wyprodukowany we współpracy z University of Cambridge. Producenci twierdzą, że każda 7,5-gramowa tabletka zawiera tyle flawonoidów, co 100-gramowa tabliczka ciemnej czekolady.

- "Esthechoc" ma czekoladowy smak. Jest silnym przeciwutleniaczem, zwiększa mikrokrążenie, zwiększa dopływ tlenu i pomaga zapobiegać starzeniu się - wyjaśniają twórcy produktu.

Ale jeśli ów nowatorski produkt zachowuje smak czekolady, to może warto na niej poprzestać? Za opakowanie "Esthechoc" zawierające 21 tabletek trzeba bowiem zapłacić 35 funtów.


... i słusznie - gorzka Wawela / Wedla tańsza niż ten drogi angolski wynalazek, i pewnie żadna przyjemność z połykania tabletek m grinning smiley
Re: Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
26 lis 2015 - 14:33:31
__________________________________________________________________________________________________________________________
PRAWDA RZECZYWISTA WYGLĄDA JEDNAK, OTO TAK:
Cukier spożywczy zawarty w tej czekoladzie, pomijam toksyny i wolne rodniki, podnosi wysoko poziom cukru we krwi po spożyciu o ok. 42% wzrostu, a organizm tworząc trójglicerydy, po wydzieleniu się nadmiernej ilości insuliny z trzustki; realizuje biologicznie znane procesy tak, iż mechanizm tych przemian tworzy otyłość. Dramatu dopełnia, ogromna masa tłuszczów zawartych w czekoladzie, która również odkłada się w komórkach tłuszczowych bezpośrednio jako tłuszcz tzw. składnik wysoko energetyczny. Proces szybkiego tycia realizuje się skutecznie i trwale, co jest oczywiste.

__________________________________________________________________________________________________________________________REALIA. [forum.radom.pl]
Re: Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
26 lis 2015 - 16:25:10
To co w takim razie grozi dzieciakom, którym nowa władza chce przywrócić batony i inne cukrowe słodkości w szkolnych sklepikach ?


Wracając do prawdziwej czekolady, mam nadzieję, że zjedzenie 1-2 kostek gorzkiej (70-90%) nie zabije, ale mimo niebezpieczeństwa poprawi humor.
Czekolada sprzyja wzmocnieniu funkcji poznawczych
06 lip 2017 - 20:11:39
Czekolada sprzyja wzmocnieniu funkcji poznawczych
Autor: PAP/Rynek Zdrowia 05 lipca 2017 13:31

Flawanole zawarte w kakao i czekoladzie pozytywnie wpływają na funkcjonowanie poznawcze człowieka, powodując natychmiastowe wzmocnienie pamięci roboczej u młodych osób i zapobiegając spadkowi sprawności umysłowej u seniorów - informuje „Frontiers in Nutrition”.
czytaj dalej: [www.rynekzdrowia.pl]
Re: Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
22 mar 2018 - 08:03:08
Możliwe, że coś w tym prawdy jest, ale raczej w przyzwoitych ilościach trzeba jeść czekoladę. O takich jej właściwościach wcześniej nie słyszałam, ale wiem, że odpowiednia pielęgnacja np. codzienne dokładne oczyszczanie pozwoli zapewnić odpowiednią kondycję skóry i opóźnić proces starzenia się. Coś więcej na ten temat możecie znaleźć w tym artykule http://www.kobiety.pl/uroda/mycie-twarzy-5-najczestszych-bledow
Ja jeszcze zawsze zwracam uwagę na odpowiednie nawilżanie zwłaszcza gdy ma się już dawno powyżej 25 lat. Są to takie małe niuanse, ale warto o nich pamiętać.
cała prawda o czekoladzie
29 mar 2018 - 21:57:56
Nie należy czekolady "żreć" (niestety wiem jak trudno nie zjeść wszystkich czekoladek, które są w zasięgu wzroku sad smiley ), ale dawkować sobie po kawalątku codziennie.
tu: [www.rynekzdrowia.pl] zbiór wiadomości o czekoladzie - dobrych i złych, ale raczej wiarygodnych, jak na portal zdrowotny przystało.

Życzę wszystkim czekoladowych* zajączków na tę zimową Wielkanoc drinking smiley
mania
__________________________________
*) oczywiście z gorzkiej czekolady
czekoladą w cukrzycę
02 sty 2019 - 17:38:27
chyba dobra wiadomość na Nowy Rok drinking smiley

Dowody naukowe, że czekolada nie musi wcale szkodzić chorym na cukrzycę, zaprezentowano w czerwcu ub.r. podczas dorocznego zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego w Orlando na Florydzie. Zgodnie z nimi osoby z rozpoznaną cukrzycą, zarówno dorośli, jak i dzieci, mogą bez szkody dla swojego zdrowia jeść czekoladę zawierającej ponad 77 proc. kakao -

więcej tu: www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Diabetologia/Katowice-mali-pacjenci-oddzialu-diabetologii-na-czekoladowej-diecie,190782,1016.html

PS. Bardzo dobra czekolada 80% jest od Wedla, mimo dużej zawartości kakao nie jest upiornie gorzka smiling smiley
Re: Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
04 sty 2019 - 10:43:00
Oj nie ma tak lekko smiling smiley Sama byłam kiedys na zabiegu masażu czekolada ale średnio mi się podobał. Jestem zdania, ze o wiele lepsze sa zabiegi z zakresu masażu relaksacyjnego czy gorącymi kamieniami. Potrafią o wiele lepiej rozgrzewać oraz mają o wiele lepsze działanie na ciało....

Jeśli mogę natomiast polecić zabiegi na zmarszczki to będą to dwa

kwas hialuronowy
botoks
Najlepiej wybrać się do jakiejś dobrej kliniki, która doradzi jaki zabieg będzie dla nas najlepszy Ze swojej strony polecam Cliniqmed [cliniqmed.pl]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-01 10:32 przez pepke.
Re: Czekolada na zdrowie i ...na zmarszczki
04 sty 2019 - 18:39:16
Ale tu była mowa o "wygładzaniu zmarszczek" czekoladą od wewnątrz, nie o papraniu się w brunatnej mazi - brrrrrrrrrrrrr
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 59
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017