Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
W tym roku podobno obrodziły kleszcze. ZBADAJ KLESZCZA!
03 maj 2017 - 18:31:46
Jak "mówił telewizor" kleszcze nie tylko czają się w trawie, ale też zasiedliły drzewa, dlatego na spacery czy nawet do pracy w ogrodzie należy ubrać się w ubranie zapobiegające dobraniu się kleszcza do naszej skóry, m.in. spodnie wpuszczone w buty/skarpetki, mankiety, wysoko zapięty kołnierz, nakrycie głowy. Po przyjściu do domu obejrzeć się czy owad gdzieś się nie zakumflował.
Jeśli jednak krwiożercza bestia wpije się w skórę, należy jak najszybciej wyjąć - pęsetką za łeb i zobaczyć czy nic nie zostało. Nie należy panikowac, bo w porę wyjęty kleszcz nie zdąży zarazić - podali w TV, że dopiero gdy siedzi powyżej 12 godzin, ważne by kleszczowi przed wyjęciem nie dokuczać: smarować tłuszczem, przypalać, bo odwdzięczy się nam szybszym wpuszczeniem zarazy.

Jeśli jednak przegapiliśmy i kleszcz w naszej skórze trochę sobie pomieszkał, dobrze jest zrobić sobie badanie - na szczególnie podstępne zakażenie boreliozą. Można zbadać się, ale także zbadać kleszcza czy nie jest nosicielem choroby - wynik badania owada otrzymujemy znacznie szybciej, pogrzebałam w Internecie i znalazłam takie laboratorium w Warszawie: [www.alablaboratoria.pl]. na stronce laboratorium znajdziesz rady jak się obejść z kleszczem, który nas zaatakował, jak go przechować, żeby "w dobrym stanie" dojechał do laboratorium oraz gdzie go dostarczyć (zob.w tabeli [www.alablaboratoria.pl] - kilkanaście miejsc w woj. mazowieckim)
Re: W tym roku podobno obrodziły kleszcze. ZBADAJ KLESZCZA!
24 wrz 2017 - 15:43:52
w Faktach mówili, że nie da się takiego kleszcza zbadać. Takie badanie kosztuje kilka tysięcy i nie powinno się wierzyć firmą, które robią to po niższej cenie
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 59
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017