Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Badania: seniorzy-wolontariusze mają mniejsze ryzyko demencji
17 maj 2017 - 10:59:07
warto przeczytać i skorzystać z tej rady, jeśli tylko czas i zdrowie pozwoli. [www.rynekzdrowia.pl]
cytat:
Okazało się, że w przypadku seniorów, którzy regularnie - przez co najmniej jedną godzinę w tygodniu - byli zaangażowani w wolontariat, ryzyko rozwoju demencji było 2,44-krotnie niższe niż w przypadku ich rówieśników, którzy nie angażowali się w taką działalność lub angażowali się "od czasu do czasu".

Można korzystając z życiowego doświadczenia pomóc dzieciom w zagospodarowaniu czasu - nie tylko swoim wnukom, ale i małym sąsiadom np. nauczyć kleić samoloty, piec ciasteczka, sadzić roślinki, pokazać jak rozwiązać zadanie, opowiadać o minionych czasach itp

Można także wybrać sie do naszego kociego azylu, gdzie sa zwierzaki spragnione kontaktu z ludźmi - pani Irena nie nadążą z głaskaniem. Po przejściu na emeryturę, odwiedzałam przez kilka lat azyl i miło wspominam kontakt nie tylko ze zwierzaczkami, ale też z innymi wolontariuszami. Żałuje, ze teraz nie mogę - gnaty dają mi się we znaki sad smiley
Re: Badania: seniorzy-wolontariusze mają mniejsze ryzyko demencji
17 maj 2017 - 11:14:39

mania
Można także wybrać sie do naszego kociego azylu, gdzie sa zwierzaki spragnione kontaktu z ludźmi - pani Irena nie nadążą z głaskaniem. Po przejściu na emeryturę, odwiedzałam przez kilka lat azyl i miło wspominam kontakt nie tylko ze zwierzaczkami, ale też z innymi wolontariuszami. Żałuje, ze teraz nie mogę - gnaty dają mi się we znaki sad smiley
Eee tam. To nie jest argument - gnaty. Mamy XXI wiek. Może np. rower elektryczny? Albo inny pojazd.
Re: Badania: seniorzy-wolontariusze mają mniejsze ryzyko demencji
23 maj 2017 - 10:55:45
Naprawdę, nie ściemniam - ledwo łażę, czekam na operację kolan, nie wiem czy wgramoliłabym się na jakikolwiek rower, prędzej na latająca miotłę.
Z azylem mam stały kontakt i pomagam w inny sposób.
Poza tym pracowałam wiele lat w wolontariacie na rzecz młodzieży.
Nie chwalę się, ale zachęcam, bo bycie wolontariuszem to świetna sprawa - nie tylko dla samej /samego/ siebie
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 30
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017