Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Szpitale w sieci
29 cze 2017 - 10:19:32
Wojewódzkie oddziały NFZ opublikowały listy szpitali, które zakwalifikowały się do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, finansowanego z NFZ.
tu znajdziecie wykazy placówek w poszczególnych województwach:
[www.rp.pl]

przejrzałam mazowieckie i spośród wymienionych placówek - w Konstancinie załapał się: STOCER (zob. na str. 36), a wśród najbliżej położonych Niepubliczny ZOZ Szpital św. Anny w Piasecznie
a pozostałe szpitale spoza sieci confused smiley
29 cze 2017 - 21:48:28
[www.money.pl]

Jak zapewnia resort zdrowia, takie szpitale (spoza sieci - m), tak jak do tej pory, będą mogły przystąpić do konkursów świadczeń lub rokowań. Podobnie jak szpitale sieciowe, które będą chciały otrzymać finansowanie, np. na funkcjonowanie dodatkowych oddziałów. Mają one zostać przeprowadzone w drugiej połowie lipca.
Ale na sfinansowanie kontraktów zawieranych na zasadach konkursowych przeznaczone zostanie zaledwie 7 proc. ze środków, które do tej pory Fundusz przeznaczał na leczenie szpitalne, czyli z 33 mld zł.


Jeśli te szpitale nie znajdą pacjentów komercyjnych, będą zmuszone do zaprzestania działalności, a szkoda, bo warunki, wyposażenie w sprzęt w większości z nich jest znacznie lepsze. Tym samym czas oczekiwania na zabiegi w "sieciówkach" zwiększy się - niektórzy pacjenci mogą nie doczekać. Może to ma być naturalna selekcja - kto da radę wytrzyma, a reszta do piachu i po kłopocie...the finger smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 57
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017