Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
amatorzy kawy żyją dłużej
12 lip 2017 - 19:26:38
Kawosze mają powód do radości. Mała czarna ciesząca się nie najlepszą reputacją, najwidoczniej wpływa na wydłużenie naszego życia. Potwierdzają to przynajmniej badania długoterminowe z udziałem ogółem 700 tys. osób. Wynika z nich, że pijąc kawę zmniejszamy ryzyko zachorowania na wiele chorób, głównie wieńcowych, żołądkowych i jelitowych.

więcej tu: [www.dw.com]ła-czarna-wydłuża-nasze-życie/a-39645758
Re: amatorzy kawy żyją dłużej
17 sty 2018 - 09:31:54
Zapewne jest coś w tym prawdy, ale należy z nią nie przesadzać. Ja akurat uwielbiam ten napój i bardzo często piję, przeróżną, ale muszę przyznać że najlepsza jest ta parzona w kawiarce.
kawa = nadciśnienie, to mit
09 pa 2018 - 08:31:50
W Journal of the American College of Cardiology pojawił się artykuł, która obala pewien mit. "Spożycie kawy często szybko podwyższa ciśnienie krwi u osób sporadycznie pijących kawę, ale na ogół nie u osób pijących ją regularnie. Duże metaanalizy wykazały brak istotnego klinicznego wpływu długoterminowego picia kawy na ciśnienie oraz na ryzyko nadciśnienia" - stwierdzają naukowcy.
(...)
Kawa nie tylko nie szkodzi, ale jest wschodzącą gwiazdą w kwestii zapobiegania chorobom. Badacze Instytutu Żywności i Żywienia podkreślają, że kawa wykazuje duży potencjał antyoksydacyjny - zawiera wiele różnych bioaktywnych związków, chroniących nasze komórki przed uszkodzeniami, czyli działających w kierunki prewencji miażdżycy, udaru, zawału serca, nowotworów złośliwych, jak również zmniejszających ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.


źródło: www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Badania-czy-nadcisnienie-wyklucza-kawe,188295,11.html
śniadanie i kawa przeciw cukrzycy 2
19 lis 2018 - 10:51:05
chcesz zapobiec cukrzycy typu 2? To jedz śniadanie i pij kawę - namawiają naukowcy z zespołu epidemiologów z Niemieckiego Centrum Leczenia Cukrzycy (DDZ) w Duesseldorfie. Ich praca została opublikowana w listopadowym numerze fachowego czasopisma „The Journal of Nutrition".
więcej: [www.rynekzdrowia.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 75
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017