Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
jesteś w sytuacji awaryjnej
16 sie 2017 - 12:46:08
zajrzyj na stronkę: [lekarzekobietom.pl]

Po receptę możesz zgłosić się nie tylko do ginekologa, ale także do lekarza rodzinnego, w razie kłopotu zajrzyj na podaną wyżej stronkę. Nie szukaj leku w Internecie.
więcej tu: [plock.wyborcza.pl]
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
16 sie 2017 - 14:33:50
O, mania wzięła się za reklamę prywatnych gabinetów aborcyjnych.Fundacja Budzenie Pasji
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
16 sie 2017 - 21:08:03
może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, a potem oskarżaj - chodzi o pigułkę uniemożliwiającą zajście w ciążę, która była do połowy lipca dostępna bez recepty, a teraz trzeba mieć na nią "papier".
Poprzez kontakt z ww. stronką można receptę otrzymać za symboliczną złotówkę. Na stronce jest wykaz gabinetów - m.in. w Piasecznie, Otwocku. To chyba lepiej niżby kobiety kupowały nie wiadomo co np. na allegro czy innych portalach lub na targu. Pigułkę powinien przepisać lekarz rodzinny, ale jak się trafi taki z klauzulą sumienia, to co kobieta ma zrobić?
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
17 sie 2017 - 12:10:05
Pomijając sytuację z gwałtem, to mówimy o osobach dorosłych, które mogą zastosować metody zapobiegające zapłodnieniu.

A taka pigułka nie zawsze uniemożliwia zapłodnienie, ale także uniemożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. I tu w zależności od definicji możemy mieć do czynienia z dzieckiem, czyli aborcją.
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
17 sie 2017 - 13:16:57

Hammer
Pomijając sytuację z gwałtem, to mówimy o osobach dorosłych, które mogą zastosować metody zapobiegające zapłodnieniu.

Mogą i powinny, ale często z różnych względów nie stosują, bo trafią na lekarza "z klauzulą" albo obawiają się że nie dostaną rozgrzeszenia. Moją młodą znajomą, która chciała wziąć ślub kościelny i poszła do spowiedzi, ksiądz zapytał czy ma faceta i czy stosuje środki antykoncepcyjne. Ponieważ odpowiedź była twierdząca ksiądz poradził żeby do ślubu (ślub miał być za miesiąc) odstawiła antykoncepcję i przyszła do spowiedzi ponownie - tak też zrobiła i rozgrzeszenie dostała. Czy faceta odstawiła - nie pytałam.

A tę pigułkę kupują panie niezwykle rzadko i stosują w przypadkach awaryjnych. Teraz jest problem, bo czas gra istotna rolę, żeby zadziała jak środek uniemożliwiający zapłodnienie.

A swoją drogą ciekawe jakie będą pomysły gdy ukaże się wreszcie pigułka dla facetów?
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
17 sie 2017 - 14:01:27
A kto ją zmuszał do pójścia do spowiedzi?

Mogła wziąć ślub cywilny. Chyba, że jest katoliczką to powinna zarówno nie stosować antykoncepcji i odstawić faceta przed ślubem bo inaczej jej spowiedź jest nieważna. Nikt nie zmusza, u nas prawo szariatu nie obowiązuje.

Ślub kościelny może wziąć również niewierzący. Tylko jeden z małżonków musi być wtedy katolikiem.

Tym bardziej jako katoliczka nie powinna sięgać po takie środki.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-17 14:01 przez Hammer.
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
17 sie 2017 - 15:44:10
jest katoliczką, ale widać niezbyt pilną, a na lekcji religii nie mówiono o tym. To było kilka lat temu, może teraz jest inaczej.
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
17 sie 2017 - 18:39:31

mania
może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, a potem oskarżaj

Chodzi także o kontakt z odpowiednim lekarzem:
"Kontakt do lekarza przekazujemy wyłącznie pacjentkom w sytuacji awaryjnej – wypisanie recepty możliwe jest jedynie po zbadaniu pacjentki."

Daj spokój - już nie wchodząc w szczegóły czy tabletka "dzień po" to aborcja czy nie, to jest kontakt do gabinetu ginekologicznego, w którym na 99,99% można usunąć ciążę za odpowiednią gratyfikacją.Fundacja Budzenie Pasji
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
17 sie 2017 - 21:39:40

trener

Daj spokój - już nie wchodząc w szczegóły czy tabletka "dzień po" to aborcja czy nie, to jest kontakt do gabinetu ginekologicznego, w którym na 99,99% można usunąć ciążę za odpowiednią gratyfikacją.

próbowałeś?

Najlepiej od razu oskarżyć nie mając dowodów:

Inicjatywa „Lekarze Kobietom” ma na celu stworzenie sieci lekarzy i lekarek w różnych częściach Polski, którzy w razie nagłej sytuacji wypiszą kobietom receptę na antykoncepcję awaryjną. To również przestrzeń do wymiany informacji na temat antykoncepcji awaryjnej i edukacji seksualnej.

Idąc tropem myśli trenera można by mniemać, że pani która wstępuje po drodze do pralni chce się pozbyć kłopotu, bo tam mają dużo metalowych wieszaków...tongue sticking out smiley

Aborcyjne gabinety łowią w inny sposób, ogłaszają się nawet w prasie - oczywiście nie kawa na ławę, ale w sposób zakamuflowany.
Re: jesteś w sytuacji awaryjnej
24 wrz 2017 - 17:51:11
wydaje mi się, ze to dobrze że są takie gabinety gdzie jak ktoś chce to uzyska receptę na pigułkę dzień po
Przestańmy wchodzić ludziom z buciorami do łóżka. Jak ktoś będzie chciał usunąć ciąże to znajdzie sposób
Lepiej uczyć dzieci i młodzież jak świadomie współżyć, żeby nie musieli korzystać z pigułki dzień po. Nie wierze w to, że młodzież nie uprawia seksu. Trzeba im uświadomić że seks wiąże się z możliwością niechcianej ciąży i jeśli chcemy jej zapobiec to jakiś środków antykoncepcyjnych trzeba użyć. Jak nie będziemy poruszać jakiś tematów/problemów to nie znaczy, że one nagle znikną
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 45
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017