Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
gazety lokalne
02 kwi 2012 - 22:16:31
gdzieś już ten wątek był na głównym forum. Tam ogólny,to może tutaj zróbmy szczegółowy, uporządkujmy co wiemy

Na początku XX wieku były jedniodniówki "W Konstancinie" oraz "Nowinki Skolimowskie" (niestety nie posiadam skanów)

Dużo później (ktoś wie w jakich latach?) pan Hertel wydawał chyba "Wieści gminne" czy coś takiego.

Lata 90te:

pojawia się kilka numerów Gazety Konstancinskiej (Pismo konstancińskiego komitetu obywatelskiego Solidarność, redakcja mieściła się w willi Grażyna) - dostałem 3 numery do zeskanowania.



Samorząd gminy wydawał równocześnie(?) biuletyn "Życie gminy Konstancin-Jeziorna"



W połowie lat 90tych pojawia się chyba UK Raport (a może to też był początek lat 90tych?)

W 2007 na pewno istniało coś takiego jak "Nasz Konstancin"...



Pamięta ktoś jeszcze jakieś tytuły? Stwórzmy kronikę lokalnej prasy smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-02 22:17 przez pionek AGORY.
Re: gazety lokalne
02 kwi 2012 - 23:03:06
"Wiesci Gminne" widnieją na tablicy przytwierdzonej do płotu p. J.Hertla. Zapytam, czy ma jakis egzemlarz do zeskanowania lub czy pozwoli sfotografować ten z tablicy.
Zdaje się że było jakieś pisemko gdy sołtysem był Gąsiorowski - chyba wspomina o tym w jednej z książek p. Hertel

Kilka lat temu ukazywała się "Gazeta Południa" - tematyka głównie związana z K-J, a później nazywała się "......" - wyleciało mi z głowy, muszę zajrzeć do swojego archiwum. Jeśli znajdę porobię skany

Jeszcze był "Obserwator"
Anonimowy użytkownik
Re: gazety lokalne
03 kwi 2012 - 08:41:43
Quote
mania
Jeszcze był "Obserwator"
I Bogu dzięki że był, i się wybył sad smiley
Re: gazety lokalne
05 kwi 2012 - 17:49:34
już sobie przypomniałam po "Gazecie Południa" był "Punkt"
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować