Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Też historia - Gassy
02 sie 2014 - 09:13:42
Na forum mieszkańców aktualny temat " Gassy.." W zeszłym roku Europa obchodziła uroczyście 200-setną rocznicę Bitwy Narodów . Okazała , dwudniowa inscenizacja historycznych wydarzeń z udziałem wielu krajów / skromny i z organizacyjnymi wpadkami udział skromnej polskiej reprezentacji /. Na początku sezonu też w zeszłym roku ,gościła grupa partnerska z Denzlingen ,byli na imprezie w Gassach .W czasie lużnej wymiany historycznych informacji / m.in. temat przygotowań do obchodów w Lipsku / z jednych z Niemców zaskoczył mnie On ciekawą informacją .Nazwa Gassy /miejsce/w którym byliśmy kojarzył na podstawie posiadanej wiedzy nie tylko z ważnym punktem strategicznym / przeprawy wodne/ z okresu ostatniej wojny ale także z wojen poprzednich włączając w to " Napoleona " .

Uzupełniam temat, żeby było od razu wiadomo, o co chodzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-02 14:55 przez Bartek.
Re: Też historia
02 sie 2014 - 10:51:49
1703, 1704, 1809, 1863, 1915, 1920, 1939.
Co do okresu napoleońskiego to w latach 1796 - 1809 było tu przejście graniczne, a miejsce stało się ważnym punktem dla generała Mohra, który stracił tu wołoskich żołnierzy.
Bitwa pod Ostrówkiem
I wiele innych bitew mniejszych bitew.
Re: Też historia
02 sie 2014 - 12:19:37
Dziękuję.Daty tych historycznych wydarzenia znane , ale ta informacja daje mi pretekst do ,być może kontrowersyjnego poglądu
/ te "chędogie" zaśmiecone pełne wybojów , było nie było historyczne miejsce...../. Jakże" płytki i okazjonalny" jest szacunek Polaków do Swej historii. Takie miejsce i... A do tego od rocznicy do rocznicy ten " natrętny instrumentalizm" skierowany na bieżące potrzeby !!!
Re: Też historia
02 sie 2014 - 15:29:26
Do moderatora
Tytuł wątka Też historia ..... nie wymaga uzupełnienia.Dla "inteligentnych inaczej " wyjaśnienie : ta forma tytułu sugeruje że, to też historia ....którą wypadałoby się ,zainteresować , "oznakować" ...... .Gassy nie są jedynym , niechlubnym wyjątkiem ,w "zanadrzu" mam jeszcze inne " historyczne" miejsca.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-02 15:31 przez kaan.
Re: Też historia
03 sie 2014 - 09:28:46
kaan, ja widać jestem głupi, bo mi tytuł "też historia" mówi niewiele, a przynajmniej jest niejasny. Moż w taki razie "zapomniane miejsca" albo coś podobnego, żeby ci inaczej inteligentni od ciebie lepiej się orientowali? Inteligencja zawsze prostakom wychodziła naprzeciw, więc hołub tradycję.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Też historia - Gassy
03 sie 2014 - 10:09:52
Nie "Też historia " lecz "Też historia....." .Propozycja "zapomniane miejsca" dobra ,choć na mój gust , mniej "subtelna".Rozumiem, forum społecznościowe.... , żadnego "dziwactwa", prosto,zrozumiale,dosadnie ,jak w "maglu"... A tak przy okazji ,jeżeli to nie "nadwyręża" skali aktywności i kompetencji dwuosobowego, zespołu moderatorów , uprzejma propozycja o bieżącą korektę "jaskrawych" i częstych błędów ortograficznych popełnianych przez "korespondentów" , vide ostatnie komentarze p. R-go



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-03 10:14 przez kaan.
Re: Też historia - Gassy
03 sie 2014 - 16:43:59
Niestety ortografii poprawiać nie będziemy, od tego każdy ma autokorektę, jak mu nie wstyd język kaleczyć, to jego sprawa. Tytuł wątku mogę przywrócić, ale z wielokropkiem, nie zaś z pięcioma kropkami ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Też historia - Gassy
03 sie 2014 - 19:33:32
Kolejna rocznica Powstania.W środowisku ludzi interesujących się historią tego okresu trwają poszukiwania kolejnych faktów i zdarzeń które miały miejsce w tym okresie a także prób ich interpretacji lub wyjaśniania, Jeden z takich przypadków to historia związana z Naszą okolicą .Katastrofa samolotu alianckiego w okolicach Czarnowa i związane z nią "tajemnicze" okoliczności. Miało to być około 15 - 16 sierpnia 1944 roku w dniu "sąsiadującym" z katastrofą Liberatora nad Michalinem /po przeciwnej stronie Wisły/.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-04 09:26 przez kaan.
Re: Też historia - Gassy
08 sie 2014 - 09:17:40
BŁĘKITNY 24... ,JBI ,jedyny prywatny odrzutowiec, OBORY 100 i protesty Tych z "sąsiedztwa" to jest ogólno powszechna "narodowa" wiedza na temat - Lotnisko-Obory. A historia Obór i najbliższej okolicy ? Lata 1938-1939 ,okres okupacji ,okres tuż powojenny do 1956 roku i lata póżniejsze aż do okresu "dewastacji i zapomnienia" .Jakże wymowny,kolejny przykład braku szacunku do przeszłości, nie tej " poglądowo i patriotycznie użytecznej" ale tej pozytywistycznej i "nienapuszonej ".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować