Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: system konstanciński
06 cze 2016 - 10:07:31
Willa Muszka w Konstancinie – ul. Sienkiewicza 9. Powstała prawdopodobnie ok 1911 roku na podstawie projektu Bronisława Czosnowskiego który był również jej właścicielem. W 1922 została zakupiona przez rodzinę Paschalskich którzy kilka lat później wybudowali sąsiednią willę Izyhali. Kilka lat temu willa została sprzedana przez ostatnich właścicieli, nowy właściciel wyburzył znajdujący się z tyłu współczesny budynek i zaczął przygotowywać teren pod inwestycję. Na szczęście do inwestycji nie doszło. Czemu na szczęście? Bo jej efekt widzicie na wizualizacji – podobno konserwator wydał zgodę na rozbiórkę willi, wybudowanie nowego współczesnego architektonicznie obiektu i odtworzenie kształtu Muszki w postaci tylko szklano-aluminiowego ogrodu zimowego! Jak miałoby to wyglądać widać na powyższej wizualizacji. W tej chwili willa wystawiona jest ponownie na sprzedaż, a agencja nieruchomości dokładnie opisuje możliwość wybudowania budynku oraz „pawilonu ogrodowego” wg wyżej wymienionego projektu wstępnie zaakceptowanego przez konserwatora. Skandaliczna wydaje się decyzja konserwatora zezwalająca na zniszczenie jednej z bardziej charakterystycznych willi Konstancina. Mam nadzieję że ewentualny nowy właściciel nie pójdzie tym tropem i postara się zachować oryginalną willę „Muszka”.
Dziękuję Michałowi Makulskiemu za informację o tym koszmarnym projekcie!
Poniżej link do oferty agencji nieruchomości

[partnersinternational.pl]

Re: system konstanciński
06 cze 2016 - 12:51:35
Tak wygląda willa Muszka, co ma ten oszklony złom do wyglądu willi?
Chyba projektantowi rzuciło się na oczy?



zdjęcie skopiowałam ze stronki: [www.konstancinjeziorna.pl]

Umieszczam foto, bo czasem zaglądają tu osoby spoza Kcina.
Re: system konstanciński
07 cze 2016 - 08:16:14
jest też dobra wiadomość - Wojewódzki Konserwator Zabytków ponownie wpisał zespół dworski w Turowicach-Kawęczynie na listę zabytków. Niestety, drewniany dwór to już ruina a w murowanych mostkach pojawia się coraz więcej dziur... Mam jadnak nadzieję że ten podnowny wpis do rejestru zabytków (poprzedni kilka lat temu został unieważniony) ochroni ten piękny park przed całkowitą zagładą...
Cały artykuł znajdziecie tu:

[www.nadwisla.pl]
Re: system konstanciński
05 pa 2016 - 08:58:05
pisałem o tym w czerwcu...
[warszawa.wyborcza.pl]
Re: system konstanciński
29 sty 2017 - 19:42:04
Ul.Rycerska
To już chyba ostatnie chwile tego budynku.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować