Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
historia okolic Konstancina - blog
29 sty 2013 - 12:41:17
pojawił się niezmiernie ciekawy blog jednego z forumowiczów (Kumosa), dotyczący historii okolic Konstancina:

[konstancinjeziorna.blox.pl]

na pierwszy rzut interesujący artykuł o młynie w Jeziornie (ale nie tym będącym protoplastą papierni,a jeszcze starszym)

Myślę że warto poświęcić dla tego blogu oddzielny wątek... będziemy mogli tu komentować pojawiające się tam teksty. Choć jeszcze bardziej polecam komentarze umieszczać na blogu -bo jest tam taka funkcja.
Gratuluję autorowi pomysłu i zachęcam do czytania - takich informacji nie znajdziecie w żadnej z dotychczas wydanych książek!!!
Re: historia okolic Konstancina - blog
29 sty 2013 - 20:50:03
Bardzo ciekawy, faktycznie. Prosimy o jeszcze smileys with beer

Chciałam przyszpilić, żeby wątek nie poleciał, ale nie mam na tym forum uprawnien



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-29 20:52 przez mania.
Anonimowy użytkownik
Re: historia okolic Konstancina - blog
29 sty 2013 - 20:54:44
Bardzo ciekawy. Czekam na więcej - pozdrawiam
Re: historia okolic Konstancina - blog
29 sty 2013 - 23:17:48
Będzie więcej jeszcze w tym tygodniu, natomiast ze swej strony proszę o kontrolę jakości i uwagi, bo jak każdemu zdarzają mi się rozmaite błędy. A wielokrotnie dzięki dyskusjom na tym forum uświadamiałem sobie rozmaite niedociągnięcia i niewiedzę, zachęcającą do dalszych poszukiwań.
Re: historia okolic Konstancina - blog
29 sty 2013 - 23:30:38
Jakość dobra, pisane ładnym, zrozumiałym językiem, proszę o jeszcze. Jak coś zauważę to dam znać na PW, bo facebuka nie cierpię, a chyba tylko tak można się na blogu wypowiadać
Re: historia okolic Konstancina - blog
29 sty 2013 - 23:32:18
To nie jest Facebook - ale trzeba się zarejestrować (to akurat bardzo łatwe), żeby pisać komentarze.
Re: historia okolic Konstancina - blog
29 sty 2013 - 23:55:33
Faktycznie, dziękuję. Zobaczyłam "Lubię to" i mię poraziło w oczy i rozum
Re: historia okolic Konstancina - blog
31 sty 2013 - 20:32:31
Nie chcę spamować swojego bloga, ale informacja dla mani i innych osób które nie lubią się rejestrować - na blogu wyłączona jest już konieczność rejestracji w celu napisania komentarza, trzeba tylko podać kod z obrazka (jakoś muszę bronić się przed botami). Mam nadzieję, że to ułatwi i zachęci do dyskusji, w weekend postaram się też dać linka na forum, kiedy już uda mi się opanować stronę techniczną do końca.
Re: historia okolic Konstancina - blog
31 sty 2013 - 20:44:32
OK! na blogu się mogę zarejestrować, źle przeczytałam - myslałam że trzeba się zafejsbukować
Re: historia okolic Konstancina - blog
04 lut 2013 - 00:11:07
Kumos, 29 stycznia napisałeś na swoim blogu historię młyna na północnej odnodze Jeziorki. Pod opisem zamieściłeś mapkę przebiegu rzeki ( wraz z mapką obecnej Jeziorny) datując o ile dobrze zrozumiałem na rok 1806. Powiedz, czy jest to tylko fragment większej mapy, czy jednak orginalna - taka mała? Prócz interesującego przebiegu rzeki dobrze też widać zabudowania części Jeziorny.

Blog jest ciekawy, wreszcie coś (i ktoś) z wiedzą znacznie głębszą niż ta o samym Konstancinie. Tak więc jak przedmówcy już napisali kontynuuj bloga, i ja również trzymam kciuki za książkę.
Opisując historię miejsc, zdarzeń, mieszkańców, naszych przodków - zainteresujesz ich potomków.
A właściwie ... już to robisz.
Re: historia okolic Konstancina - blog
04 lut 2013 - 06:00:46
Quote
szeptuÅ›
Kumos, 29 stycznia napisałeś na swoim blogu historię młyna na północnej odnodze Jeziorki. Pod opisem zamieściłeś mapkę przebiegu rzeki ( wraz z mapką obecnej Jeziorny) datując o ile dobrze zrozumiałem na rok 1806. Powiedz, czy jest to tylko fragment większej mapy, czy jednak orginalna - taka mała? Prócz interesującego przebiegu rzeki dobrze też widać zabudowania części Jeziorny.
.

To fragment większej mapy sporządzonej przez pruskie władze w roku 1806 kiedy dokonywano pomiarów dóbr rządowych, a Jeziorna jako dawna królewszczyzna wchodziła w skład ekonomii Leśna Wola. Mapa przedstawia wieś i jej pola, sięgające aż po okolice Kierszka, niestety mogłem zamieścić tylko mały fragment, bo wiążą się z tym rozmaite zgody dotyczące publicznego prezentowania treści i ograniczenia odnośnie rozpowszechniania. Mam nadzieję, że uda się kiedyś pozamieszczać mapy w książce. Sama wieś na mapie nie jest dużo większa.
W ramach ciekawostki - jak to zwykle bywa już po zamieszczeniu powyższego znalazłem zapiski, iż pierwotnie wieś była nieco w innym miejscu nad rzeką, więc mój podpis na mapie że młyn leżał w zakolu nie do końca odpowiada prawdzie.
Dzięki za ciepłe słowa i zapraszam do dalszej lektury.
Re: historia okolic Konstancina - blog
28 lut 2013 - 08:10:13
mam nadzieję że wszyscy regularnie zaglądają na bloga Kumosa, ale żeby nic nikomu nie umknęło,będę tu informował o nowych artykułach ktore tam się pojawiają.

Dziś ciekawy artykuł o Wiśle:
[konstancinjeziorna.blox.pl]
Re: historia okolic Konstancina - blog
11 mar 2013 - 12:14:15
w sobotę pojawił się ciekawy artykuł o Cieciszewie:

[konstancinjeziorna.blox.pl]
Re: historia okolic Konstancina - blog
14 mar 2013 - 12:02:39
Tym razem sam poinformuję, bo oprócz ciebie jeszcze kilka osób zwróciło mi uwagę, że skoro robię wpisy nieregularnie i nie mam FB to powinienem dawać znać o wpisach.Aktualizacja - W gminie Jeziorna.
Re: historia okolic Konstancina - blog
14 mar 2013 - 12:41:07
FB Konstancin.com regularnie automatyczni wrzuca wpisy, z maksymalnie 3-godzinnym poślizgiem. Można polecić śledzenie ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: historia okolic Konstancina - blog
14 mar 2013 - 12:50:09
Wiem i dziękuję - ale znam osoby które wchodzą na forum i nie wchodzą na FB
Re: historia okolic Konstancina - blog
20 mar 2013 - 14:13:10
nowy artykuł Kumosa o handlu wiślanym

[konstancinjeziorna.blox.pl]
Re: historia okolic Konstancina - blog
27 mar 2013 - 09:53:53
Wrzucony nowy wpis na temat niepozornej uliczki, która niegdyś była częścią jednego z najstarszych i najważniejszych szlaków Mazowsza.
Tajemnice Konstancina
A za jakiś czas o drugiej części tego szlaku biegnącej z północy do rzeki Jeziorki.
Re: historia okolic Konstancina - blog
03 kwi 2013 - 06:11:48
O konfliktach granicznych w okolicach Konstancina tekstu część pierwsza Pogranicze w ogniu
Re: historia okolic Konstancina - blog
09 kwi 2013 - 18:12:57
Nieco z opóźnieniem, dostępna jest część druga
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować