Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
19 mar 2013 - 21:17:23
tak jak obiecałem, zamieszczam zagadki filmowe z kilku ostatnich miesięcy jakie robiłem na swojej facebookowej stronie.

Żeby miało to jeszcze formę zabawy (dla osób które na facebooka nie zaglądają), przy każdym kadrze zamieszczam nr i krótki opis..bez odpowiedzi. Odpowiedzi mam nadzieję że sami udzielicie (na facebooku, po za jednym filmem "bardzo starzy oboje", zagadki były rozwiązywane w mgnieniu oka, zobaczymy jak sobie Wy poradzicie)

1.
Film "Sublokator" z 1966r
czy rozpoznajecie miejsce?



2.
kolejna zagadka filmowa - kadr z filmu "Żona dla Australijczyka". Pewna konstancińska willa "gra" tu rolę nadmorskiego domku w którym była przetrzymywana główna bohaterka. Moje pytanie: co to za willa?



3.
kolejna cotygodniowa zagadka filmowa, tym razem prosta. Film "Brunet wieczorową porą" i ostatnia scena z "czerwonym kapeluszem" - gdzie była kręcona?
i pytanie nr 2, trudniejsze: w jakiej konstancińskiej
willi mieszkał właściwy "czerwony kapelusz"?



4.
dziś prosta poniedzialkowa zagadka filmowa - film telewizyjny Zanussiego z cyklu opowieści weekendowe pt "Skarby ukryte". I pytanie - co
to za miejsce widoczne w kadrze?



5.
kolejna cotygodniowa zagadka filmowa... serial "Pan na Żuławach", lata 80te... co to za obiekt i gdzie się znajduje?



6.
cotygodniowa zagadka filmowa - tym razem serial "Rodzina Połanieckich", 1978r... i pytanie - co to za miejsce? (oczywiście w Konstancinie-Jeziornie)



7.
z nowym rokiem wracamy do zagadek filmowych.
Na rozgrzewkę zadanie dość proste. Serial "Zmiennicy", odcinek pt. "Krzyk ciszy"... co to za miejsce?



8.
poniedziałek, więc czas na poniedziałkową zagadkę filmową... film Eroica z 1957r i jeden z konstancińskich budynków w tle - proszę podać lokalizację smiling smiley



9.
kadr z filmu 'Sanatorium pod Klepsydrą' Hassa, i poniedziałkowa zagadka - w jakiej willi na terenie naszej gminy mieściło się owe "sanatorium"? smiling smiley



10.
film "Katyń" Wajdy, i konstanciński motyw... myślę że nie będziecie mieli problemu z lokalizacją tego miejsca



11.
poniedziałkowa zagadka filmowa - serial "Boża podszewka" i dwór w Juryszkach Wileńskich... a tak naprawdę w gminie Konstancin-Jeziorna. Czy ktoś wie w którym miejscu?



12.
dzisiaj coś trudnego (wg mnie).
Film telewizyjny "Bardzo starzy oboje" (1967r)
Kto rozpozna budynek? (wystarczy podać nazwę ulicy)



13.
poniedziałkowa zagadka filmowa - film Sara z 1997r(ówczesny hit;)...i pytanie - na jakiej ulicy stoi ten dom?



14.
dzisiejsza zagadka filmowa będzie banalna - w latach 80tych w Konstancinie nakręcono serial "Tylko Kaśka". Czy rozpoznajecie jakie miejsce w naszej gminie
przedstawia ten kadr?



15.
dziś prosta zagadka, choć miejsce mało znane przeciętnemu mieszkańcowi Konstancina-Jeziorny.
W 2008 r dokumentalista Jacek Bławut nakręcił swój fabularny debiut pt. "Jeszcze nie wieczór". W którym miejscu kręcono większość scen? (m.in. tę widoczną na zdjęciu



16.
pora na poniedziałkową zagadę filmową - w 1978 na ekrany kin wszedł polski melodramat pt: "Romans Teresy Hennert". Oczywiście część scen kręconych była w Konstancinie. I teraz pytanie - proszę podać choćby ulicę przy które znajduje się willa widoczna w kadrze



17.
no i zagadka rozwiązana - kadr z filmu 'Życie rodzinne' Zanussiego, nieistniejąca już willa w Klarysewie

filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
25 mar 2013 - 23:18:58
Pamiętam, że x lat temu w willi na Szpitalnej kręcono film (może to był serial) o Marii Skłodowskiej - Curie. Niestety nie pamiętam tytułu.

W Konstancji kręcono kilka scen Kilera.
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
26 mar 2013 - 08:32:19
przy okazji Szpitalnej... serial Teraz albo nigdy:

Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
26 mar 2013 - 10:31:33
A jeszcze był kręcony "Pensjonat pod różą" - w domku przy P.Skargi

No i reportaż o duchu w komendzie przy Niecałej (kilkuodcinkowy)
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 01:37:41
W latach 80-tych w domu dziecka przy ul. Sobieskiego nakręcono spektakl "Bidul". Pamiętam, że wyemitowany został w któreś niedzielne popołudnie w ramach cyklu "Teatr Młodego Widza" (tak to się chyba nazywało). Spektakl o tyle wart jest uwagi, że jest na wskroś konstanciński: "zagrały" w nim nie tylko konstancińskie budynki wraz z przyległościami, ale wystąpili w nim także rzeczonego domu dziecka wychowankowie i wychowawcy.

Od dłuższego czasu próbuję namierzyć jakiekolwiek wizualne ślady tego spektaklu (chociażby w postaci fotosów), ale niestety bezskutecznie. O tym, by był on kiedykolwiek poza swoją telewizyjną premierą emitowany, również nic mi nie wiadomo...
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 06:28:43
Czy chodzi o ten film: [chomikuj.pl]) ?
Można ściągnąć w całości - wystarczy za parę złotych kupić sobie punkty.na Chomikuj.

Ale ten spektakl pochodzi z roku 1999. Pełny opis: [www.misjanadziei.org.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-08 06:31 przez Tomasz Zymer.
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 08:21:33
a w latach 90tych na pewno kręcony był jakiś z dzieciakami w domu dziecka w Klarysewie (znajomy tam statystował).. niestety nie pamiętam tytułu
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 09:40:05
moja dzisiejsza zagadka z facebooka:

"dzis prosta zagadka filmowa - bo i do wyboru niewiele jest cmentarzy w naszej gminie ;)
Kadr z 1 sceny filmu "Panny z Wilka" Wajdy (1979r) i pytanie - który to cmentarz? (tylko proszę nie strzelać! ;)"


Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 10:07:49
W domu dziecka w Klarysewie kręcono wiele filmów, może chodzi o film z serii Święta Polskie pt.Noc Świętego Mikołaja - powstały na przełomie 1999/2000r,(to pamiętam osobiście)
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 10:18:07
nie,to chyba musiała być połowa lat 90tych.. i bohaterem (tego filmu który mam na myśli) był jakiś chłopiec
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 10:18:52
ale proszę w tym wątku oczywiście wpisywać filmy które pamiętacie (bądź rozpoznajecie) że były kręcone w naszej gminie - zróby sobie taką "bazę danych" ;)
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 10:37:37
Nasze słynne kino (Fregata-Beata) i Pub Pod Diabłami z konstancińską młodzieżą 1993r. [fototeka.fn.org.pl]
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 10:42:44
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 11:03:16
super! sceny do tego filmu kręcone też były w willi Marychna przy Batorego (a drewniana brama od strony ogrodu to pozostałość po scenografii ;)
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 11:22:37
Tu znajdziecie stację ,,CPN" w Jeziornie w 1972r. - TVP Teatr Kobra ,,Jak Błyskawica" [www.youtube.com] w 3 części willa przy ulicy Piasta za szkołą po prawej stronie

Poprawiłem link.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-08 11:23 przez Bartek.
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 12:15:59
i w minucie 22:42 widać kościół przy Batorego! (mało bo mało,ale widać!)
super, nie znałem tej Kobry!
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 16:07:17
@Tomasz Zymer:

Nie, nie chodziło mi o ten dokument, a o spektakl, który podlinkowałem w moim poprzednim poscie (poście? postcie? ;) ).

[www.filmpolski.pl]
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 16:58:24
chyba widzę to miejsce - na cmentarzu w Skolimowie. Teraz ta uliczka jest troszkę uporządkowana.
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 18:36:23
dokładnie Maniu, cmentarz skolimowski, alejka w lewo idąc od grobowca Sudyków.
Anonimowy użytkownik
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
08 kwi 2013 - 18:52:39
Serial "Pitbul"ul Parkowa,odcinek o szturmie policjantów w Magdalence.
Teledysk w Stocerze na rampie przy kotłowni kręciła Mandaryna w 2006r.
"Polskie drogi" -na torach kolejowych(bocznica kolejowa)przy ul Pocztowej,(lata 70).
"Siekierezada"-świetlica OSP Jeziorna słynna scena rozbicia szyby wejście Majchrzaka z siekierą do knajpy.
"Pułkownik Kwiatkowski"-bocznica kolejowa budynek nastawni,repatryjanci,lasek wymiana z ruskimi fantów.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować