Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
10 pa 2016 - 11:57:37
wczoraj zmarł reżyser Andrzej Wajda, autor wielu filmów nagranych po części w naszej gminie.

Dziś przy okazji poniedziałkowej zagadki filmowej jeden z jego filmów - "Smuga cienia", film psychologiczny z 1976 roku w koprodukcji polsko-brytyjskiej. Sceny w Bangkoku kręcono w jednej z tutejszych willi - pytanie brzmi której?

Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
21 lis 2016 - 11:14:33


poniedziałkowa zagadka filmowa - "Ostatnia rodzina" - głośny film tego sezonu w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Poruszające losy rodziny Beksińskich rozgrywają się w głównej mierze na warszawskim Ursynowie. Plenery (jak ten na zdjęciu) zostały jednak nagrane w naszej gminie... zagadka - w którym miejscu?
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
27 mar 2017 - 10:10:48


filmowy Konstancin - prawdopodobnie w tym roku na ekrany kin wejdzie realizowany właśnie film "Dywizjon 303" opowiadający historię jednej z najlepszych jednostek myśliwskich w czasie II wojny światowej. Wiele scen nagrywanych było w naszej gminie, na lotnisku w okolicy Obór. Historia jest o tyle ciekawa, że przed wojną w latach 1936-1939 w bliskiej okolicy Obór funkcjonowała Szkoła Pilotów. Szkolono w niej podoficerów innych broni niż lotnictwo oraz pilotów innych pułków lotniczych (historię szkoły opisał kilka lat temu Dawid Miszkiewicz [www.muzeumkonstancina.pl] )

Jak widać z powyższego wybór lokalizacji zdjęć plenerowych nie mógł być lepszy!
Re: filmy i seriale kręcone w Konstancinie-Jeziornie
26 kwi 2017 - 14:59:12
Lotnisko w Oborach to historyczny obiekt - nie wiedziałam.

wg. opinii mieszkańców można by mniemać, że oborskie lotnisko to pomysł tych "nadzianych", których stać na latająca maszynę by płoszyć ptaki

jeszcze raz link: [www.muzeumkonstancina.pl]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Online Users
Guests: 37
Record Number of Guests: 1644 on 04 wrz 2017