Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
05 kwi 2013 - 14:00:42
Drodzy internauci!

Z niezwykłą przyjemnością mamy w ten piątkowy poranek okazję zaprezentować nowy, miejmy nadzieję ? stały element naszego portalu. Dzięki współpracy z Pawłem Komosą, autorem serwisu Historia okolic Konstancina-Jeziorny, prezentujemy dzisiaj pierwszy odcinek podcastu o tej samej nazwie. Jest on dźwiękowym zapisem tekstów, zamieszczanych na wspomnianej stronie, dzięki czemu stają się one jeszcze przystępniejsze i łatwiejsze w odbiorze dla internautów.

Podcast to audycja typu ?na żądanie? ? można słuchać jej na naszej stronie, lecz można ją też pobrać i słuchać w metrze, w samochodzie, na wakacjach. Mamy nadzieję, że ta forma pozwoli przybliżyć wszystkim mieszkańcom niezwykle ciekawe i zawiłe dzieje naszego regionu, sięgające całe stulecia wstecz polskiej historii, a zbyt często po prostu nieznane. Być może ta forma pomoże w promocji historii i poczucia przynależności naszej małej ojczyzny i pozwoli zerwać z ograniczaniem się jedynie do stuletniej historii letniska Konstancin, które jest zaledwie jedną z wielu fascynujących składowych naszego wspólnego dziedzictwa.

Kolejne odcinki, o ile czas i moce przerobowe pozwolą, ukazywać się będą w piątki przed południem. Zapraszamy do śledzenia oraz podzielenia się uwagami na forum!

Kolejne odcinki będzie można znaleźć pod tym linkiem: [www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
05 kwi 2013 - 19:51:52
Kapitalny pomysł, fajnie się tego słucha. Czekam do następnego piątku
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
05 kwi 2013 - 21:56:12
rewelacja, słucham z przyjemnością drugi raz
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
05 kwi 2013 - 22:53:27
Technicznie to jest kaplica. Ale muszę się rozpędzić. Z czasem będzie lepiej smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
06 kwi 2013 - 17:52:32
Super jest! A gdyby jeszcze dołożyć do tego slajdy i wrzucić na YT, to by był szał.



Fundacja Budzenie Pasji
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
07 kwi 2013 - 07:23:03
To wszystko wymyślił i zrobił Bartek. Jak się rozpędzi będzie jeszcze wersja 3D.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
07 kwi 2013 - 11:56:15
Dziękuję za dobre słowa. Co do wersji ze slajdami, to nie wiem, skąd miałbym je wziąć - chyba, żebym sam narysował, jak Kobyliński. Różnica taka, że on potrafił.

Technicznie ten pierwszy odcinek to jest bagno i już mi się dostało od kolegów podcasterów, ale był robiony po partyzancku. Następne powinny być już na jakimś akceptowalnym poziomie - dźwięk sensowny i bez zakłóceń. Tak to jest, jak się nie ma studia nagraniowego i trzeba rzeźbić grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
07 kwi 2013 - 12:27:18
Dobra jest - chodzi o przekaz, nie o artystyczne popisy, niech koledzy podcasterzy sami zrobią lepszy, albo niech spadają.
Nie moderuję tego forum, więc se mogłam ...
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
07 kwi 2013 - 18:25:30
Quote
mania
Dobra jest - chodzi o przekaz, nie o artystyczne popisy, niech koledzy podcasterzy sami zrobią lepszy, albo niech spadają.

W 100% zgadzam się z Manią.
Liczy się przede wszystkim pomysł.
Resztę, zawsze można udoskonalić.
Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
07 kwi 2013 - 20:31:30
Quote
mania
niech koledzy podcasterzy sami zrobią lepszy

No, akurat za kwestie techniczne dostałem od faceta, który jest w sprawach fachowcem ;)

Kolejny odcinek w piątek. Ponieważ Paweł zdążył opublikować już całkiem sporo materiału, będę starał się co tydzień nagrywać, aby w piątki materiał był.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
08 kwi 2013 - 00:36:19
Quote
Bartek
Dziękuję za dobre słowa. Co do wersji ze slajdami, to nie wiem, skąd miałbym je wziąć - chyba, żebym sam narysował, jak Kobyliński. Różnica taka, że on potrafił.

Mało masz zdjęć?! Przecież aż się prosi, żeby wstawić fotografie dotyczące omawianych miejsc czy postaci. Zły pomysł?



Fundacja Budzenie Pasji
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
08 kwi 2013 - 09:06:34
Zdjęć młyna z 1466 niestety mam niewiele ;) Ale faktycznie, miasta i rzeki i szmaciarni coś bym dobrał grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
11 kwi 2013 - 20:53:39
W kwestii studia - chętnie pomogę. Proszę o kontakt via priv (lub via Kumos). smiling smiley
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
12 kwi 2013 - 09:15:43
Chętnie skorzystam, skontaktuję się na FB. Na razie nagrane jest pierwszych 5 odcinków, ale mógłbym się wziąć w garść i nagrać większą partię od razu, jak będą lepsze warunki.

Na marginesie - drugi odcinek już jest. Jest to ciągle nagranie "z pierwszego rzutu", od trzeciego zmieniłem sprzęt i lokal, więc za tydzień powinna być poprawa jeśli chodzi o technikalia.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
13 kwi 2013 - 18:52:10
Kto jest lektorem?
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
13 kwi 2013 - 20:10:15
Człowiek orkiestra zwany Bartkiem.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
13 kwi 2013 - 23:02:03
No hej, "adaptacja audio" ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
14 kwi 2013 - 10:33:40
Quote
Bartek
No hej, "adaptacja audio" ;)

No nie smiling smiley
Adaptacja to "obróbka", przygotowanie tekstu do audycji.
Jeżeli tekst Pawła był "przerabiany" do audio, możemy mówić o adaptacji.
Natomiast lektor to osoba czytająca tekst. smiling smiley
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
14 kwi 2013 - 19:16:40
Adaptowałem tekst (w niektórych przypadka drobne poprawki i zmiany wynikające np. z tego, że w podcaście nie ma obrazków), potem sam go przeczytałem w zaaranżowanym (na szybko) studiu, do własnoręcznie ustawionego sprzętu, następnie obrobiłem (tylko normalizacja i odszumianie, bez cudów) i zmontowałem materiał (dużo powiedziane, po pokroiłem i dodałem wstawki muzyczne).

Nie przyszło mi do głowy nic lepszego, niż "adaptacja audio" bo "zamiana na podcast" brzmiała kiepsko.

smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Historia okolic Konstancina-Jeziorny - podcast
19 kwi 2013 - 09:27:55
I kolejny odcinek, tym razem o Urzeczu (dokonaliśmy adaptacji z zastosowaniem aktualnie przyjętej przez świat naukowy nazwy.

[www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować