Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Nowy komiks o naszych okolicach - Herma św. Zygmunta
06 pa¼ 2013 - 13:25:49
No, to już teraz tak trochę więcej mogę powiedzieć, chociaż większość pewnie wie.

Robimy kolejny komiks, które akcja związana jest z historią naszych terenów. Projekt o Natansonie niestety ze względu na brak funduszy w KDK i słabe obecnie relacje między mną a tą instytucją zostaje odłożony do czasu, aż znajdę sponsora. Tymczasem jednak, na podstawie pomysłu Andrzeja Stańskiego, m.in. organizatora Flis Festiwalu, przygotowałem awanturniczy scenariusz o przewiezieniu z Krakowa do Płocka hermy na relikwie św. Zygmunta, pod roboczym tytułem "Herma Św. Zygmunta".

Akcja zaczyna się, oczywiście, w Krakowie i kończy w Płocku, dzieje się w wieku XIV, więc Jeziorna nie ma wtedy zbytniego znaczenia, a Konstancin musi czekać jeszcze kilkaset lat, żeby w ogóle ktoś go wymyślił, ale za to będzie można zobaczyć np. Czersk oraz istniejący już wtedy Cieciszew a kilkoro mieszkańców tego drugiego odegra niepoślednią rolę w całej akcji.

Oprawą graficzną zajmuje się Maciej Pałka, uznany twórca z Lublina.

Na razie powiem tylko, że z pewnością nie jest to komiks historyczny - owszem, oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, ale potraktowaliśmy jest raczej jako kanwę opowieści. Z tego też powodu nie będzie dat, długich opisów ani innych dydaktyzmów - to co ważne, powiedzą czytelnikowi bohaterowie i wydarzenia.

Komiks powstaje z okazji Pielgrzymki Rzecznej Św. Zygmunta, która odbędzie się na początku czerwca. Dostępny będzie w przyszłym roku - gdzie i na jakich warunkach - tego jeszcze nie wiemy, ale będę tu informował.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Nowy komiks o naszych okolicach - Herma św. Zygmunta
14 lis 2013 - 14:26:27
Dla zainteresowanych, storyboard / szkice całej historii.





Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Nowy komiks o naszych okolicach - Herma św. Zygmunta
09 kwi 2014 - 11:49:55
I oficjalna zapowiedź na stronie wydawnictwa:

[dolnapolka.pl]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować