Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
MONITOR POLSKI 1926rok
06 sty 2015 - 21:51:04
Po wielu,wielu latach "emigracji" powrócił do kraju i "zagościł" u mnie opasły ,kilkukilogramowy tom MP rok 1926- I półrocze. W tym okresie Monitor Polski to był nie tylko zbiór aktów państwowych normatywnych ale swoista kronika "towarzyska" . Były w nim ( ogłoszenia ) m.in: zmiany nazwisk (wielce wymowne i interesujące) ,zagubiona broń, zagubione dokumenty,rozwody ,licytacje,przetargi,upadłości ,edykty ! o zaginięciu i poszukiwaniu osób wojskowych i wiele innych równie "atrakcyjnych" i dziwnych.Pasjonująca lektura. Zacząłem jej wertowanie i już na początku "coś" z naszej okolicy ,

"11 marca 1926 Monitor Polski .Wychodzi codziennie z wyjątkiem niedziel i świat. Poz .179 Okólnik Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Załącznik do Okólnika....W sprawie zwrotu odprawy szkolnej... Wykaz Szkół Zawodowych Prywatnych.. Województwo Warszawskie... Chyliczki-Wyższa Szkoła Gospodarki Żeńska im . Plater Zyberkówny "...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-06 21:53 przez kaan.
Re: MONITOR POLSKI 1926rok
07 sty 2015 - 10:59:48
Co prawda nie z naszej "okolicy" ale historycznie raczej znaczące :

MP nr.125 - 5 czerwca 1926 .Dział Urzędowy...

Do Pana Marszałka Polski JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
Ministra Spraw Wojskowych
w Warszawie



Przychylając się do przedstawionej mi prośby o dymisję , zwalniam Pana z urzędu Ministra Spraw Wojskowych...


Warszawa 4 czerwca 1926 r .

Prezydent Rzeczpospolitej
I.Mościcki
Prezes Rady Ministrów
K.Bartel
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować