Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
90 URODZINY
07 lut 2015 - 13:09:22
1 lutego Polskie Radio "ukończyło" 90 lat .Obchody rocznicy zapoczątkowało spotkanie -uroczystość w Polskim Radiu .Na tę okazję przygotowano dwie ciekawe pozycje wydawnicze ,"Polskie Radio w Czasie II Wojny Światowej " i "Polskie Radio Na Kresach Drugiej Rzeczpospolitej " W tej pierwszej znajduje się informacja która ma ścisły związek z faktem który miał miejsce na Naszym terenie ,a który szczegółowo opisałem tu przed laty na forum. Sprawa dotyczyła "tajemniczej" transmisji krótkofalowej z okolic Skolimowa do Londynu.

"...Audycje w języku polskim były przygotowywane i nadawane przez Polskie Radio ,odtworzone na emigracji działające do czerwca 1940 roku we Francji a następnie do zakończenia wojny w Wlk. Brytanii...Na tym tle wyróżniała się radiostacja " Świt "nadająca z terytorium brytyjskiego ,ale przez długi czas skutecznie myląca okupanta , że prowadzi działalność z terenu okupowanej Polski..."

Uczestnicząc w uroczystości , miałem też okazję na dłuższą "pogawędkę" z Panem Andrzejem Mularczykiem i jestem pod wrażeniem Jego znajomości historii faktów i wydarzeń , w tym z Naszej okolicy, z okresu lat 40 i 50-tych.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować