Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdj阠iowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utw贸rz nowy profil » Szukaj
Re: Fotozagadka
06 mar 2014 - 15:18:36
mo偶e nie zagadka, bo odpowied藕 od razu podaj臋, ale nie mia艂em gdzie tego wrzuci膰:



ulica Sobieskiego - uchwyt na flagi pami臋taj膮cy czasy PRLu.
Przypomnialy mi si臋 przy okazji okr膮g艂e metalowe stojaki jakie ustawiano na trawnikach mi臋dzy blokami na Grapie w okolicach 1 maja smiling smiley
Re: Fotozagadka
06 mar 2014 - 15:29:25
Z tego samego cyklu: g艂o艣nik od stocerowego radiow臋z艂a: [picasaweb.google.com]
i stare latarnie: [picasaweb.google.com]

smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Fotozagadka
05 cze 2014 - 15:19:53
licz臋 na wasz膮 spostrzegawczo艣膰 i znajomo艣膰 tutejszych budynk贸w.
Oba zdj臋cia przedstawiaj膮 wille opisane jako 'Skolim贸w'.
Czy macie pomys艂y kt贸re to mog膮 by膰 skolimowskie wille? (o ile to w og贸le Skolim贸w) Ja mam problem -mam dwa typy,ale poczekam na wasze uwagi...

Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
06 cze 2014 - 21:13:05
Pierwsze zdj臋cie ? ,ale je偶eli chodzi o drug膮 will臋 to bym zaryzykowa艂a i postawi艂a na will臋 ,wyburzon膮 niestety przez pana piekarza , jest r贸g ul.Wojew贸dzkiej i ul.Prusa gdzie mie艣ci艂a si臋 reseuracja "Pod Sosn膮" By艂o tam domowe jedzenie i mo偶na by艂o spotka膰 aktor贸w z Domu Artyst贸w w Skolimowie .
Re: Fotozagadka
23 lip 2014 - 20:46:05
by艂o jest
3.09.12
Quote
RaV
^^^
19.07.14


i jeszcze zagadka
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 08:21:53
i jeszcze to



trzeba przyzna膰 偶e 艂adnie wyremontowana, cho膰 szkoda 偶e nie wr贸cili do pierwotnego pomys艂u z frontowym wej艣ciem do ogrodu. No i fontanny brak (za to przy s膮siedniej Leliwie chyba si臋 zachowala)

a zagadka prosta... posadzka Biruty.
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 09:48:46
A gdzie jest ta willa, bo nie mam czasu zagl膮da膰 do rejestru zabytk贸w?
m
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 09:53:51
Taira/Stefania i s膮siednia Leliwa to teren dawnego hotelu Marta, teraz to si臋 chyba jako艣 inaczej nazywa. Ul Sienkiewicza.
a Biruta przy Matejki.
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 11:04:09
Quote
pionek AGORY


a zagadka prosta... posadzka Biruty.
okazuje si臋 ze nie taka prosta. Pud艂o.
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 11:35:54
fakt, w Birucie ma chyba inny kolor...
no to ja nie wiem, a偶 tak si臋 na posadzkach nie znam ;)
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 15:46:57
Odpowiedz na moje pytanie jest na tym zdjeciu. Jest to posadzka na tym ganku
Quote
mania
teraz moja



My艣l臋, 偶e dla znawc贸w historii Kcina to nie b臋dzie trudne zadanie. Gdzie zosta艂o wykonane to zdj臋cie ?
Stan w r. 2006, ale nadal budynek stoi
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 16:31:43
Zbyszek?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 16:59:09
Zbyszek.
Re: Fotozagadka
24 lip 2014 - 19:22:50
a wg mnie to ganek str贸偶贸wki (oficyny) przy Jeziorance



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-25 09:26 przez pionek AGORY.
Re: Fotozagadka
25 lip 2014 - 11:00:12
Jezioranka
Re: Fotozagadka
25 lip 2014 - 11:12:00
Tak, to Jezioranka - w coraz gorszej kondycji, zw艂aszcza 偶e prowizoryczne, zrobione przez p. Rysia ograniczenie wst臋pu (kawa艂ek siatki na gwo藕dzikach) nie stanowi przeszkody i odbywaj膮 si臋 brewerie. Woko艂o przybywa butelek, puszek, a w艣r贸d nich - jak na ironi臋 - spoczywa banner "Rysiu V... posprz膮taj swoj膮 posesj臋".

Obok 艣mierdzi byle jak zabezpieczone szambo. SM nie reaguje, albo nie mog膮 namierzy膰 p. Rysia - ktokolwiek widzia艂, ktokolwiek wie....
Re: Fotozagadka
25 lip 2014 - 16:51:24
Maniu powiedz tym m膮dralom z urz臋du, 偶eby wszcz臋艂i procedury do wykonania zast臋pczego. Ja m贸wi艂em to ju偶 na r贸偶nych forach miejskich. Najpierw niedouczony Skowro艅ski I Dudek twierdzili, 偶e nie ma takiej " instytucji" w prawie administracyjnym, a kiedy "przejrzeli na oczy" to zacz臋艂l m贸wi膰 to co r贸wnie偶 obecni m贸wi膮, 偶e to za trudne, 偶e nieop艂acalne.
Nie maj膮 poj臋cia jak si臋 do tego zabra膰 i nie chce si臋 im. A pie.....nik jak trwa latami tak b臋dzie trwa艂, bo pan Rysiu kupi艂 to na zasadzie lokaty kapita艂u / nikt na handlu dzia艂kami nie straci艂 / i b臋dzie to trzyma艂 i trzyma艂.
Re: Fotozagadka
29 cze 2015 - 13:43:58
ciekawostka - w ogrodzie nielegalnie zburzonej willi Julisin znajduje si臋 fragment 艂uku, wy艂o偶ony kaflami... nie wiem czy znalaz艂 si臋 tam po zburzeniu willi, czy mo偶e znacznie wcze艣niej? Czy jest to fragment stropu piwnicznego s艂u偶膮cego w czasie wojny jako schron? a mo偶e fragment zasypanego basenu lub jakiego艣 innego za艂o偶enia ogrodowego? Zagdaka na razie pozostaje nierozwi膮zana... a willa Julisin, mimo s膮dowego nakazu odbudowy, nadal pozostaje tylko dziur膮 w ziemi

Re: Fotozagadka
30 gru 2015 - 10:20:19
trafi艂em kiedy艣 na takie zdj臋cie z czas贸w II wojny, podobno wykonane w naszej gminie. Niestety nie jestem w stanie zlokalizowa膰 tego budynku. Zastanawia艂em si臋 czy to przypadkiem nie jest stacja automat贸w telefonicznych projektu Syrkus贸w, kt贸ra znajdowa艂a si臋 kiedy艣 w Skolimowie (dzi艣 budynek nie istnieje)...
A mo偶e kto艣 z was jest w stanie rozpozna膰 ten obiekt?


Gdzie znaleziono ten kamie艅?
16 sty 2016 - 15:19:34

















podpowiedzi szukajcie w Przegl膮dzie Piaseczy艅skim z 13.stycznia br
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mog膮 pisa膰 na tym forum.

Kliknij 偶eby zalogowa膰