Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Fotozagadka
24 maj 2016 - 21:40:04
bardzo ciekawe zdjęcie przesłane przez Witolda R.

pewny jest rok - luty 1947. Miejsce? Być może Piaseczno, na pewno niedalekie okolice... a może jednak Jeziorna? Mi trudno wyłapać jakiś charakterystyczny budynek - może ktoś z was ma pomysł?

Re: Fotozagadka
25 maj 2016 - 13:23:43
Na przedstawionym zdjęciu widoczne są zabudowania przy ul.Skolimowskiej w Jeziornie.
Zdjęcie wykonane od strony obecnego "stawu ". Widać tam duży murowany dom rodziny Szewczyków, mniejszy murowany dom rodziny Matyjasiaków ( Gielecińskich), Tomaszewskich, Siudzińskich.
pozdrawiam
Re: Fotozagadka
25 maj 2016 - 14:01:25
no proszę... trochę mnie zmyliła ta gęsta zabudowa (teraz jakby trochę luźniejsza), i ten największy, drugi z lewej, dom którego w ogóle nie poznaję
dziękuję za informację - w najbliższym czasie skonfrontuję zdjęcie z obecnym widokiem smiling smiley
Re: Fotozagadka
25 maj 2016 - 16:55:25
Ten największy został rozebrany w latach 60 tych.Teraz stoi nowy,drewniany budynek stojący na obrzeżu, spłonął podczas pożaru starej papierni..
Re: Fotozagadka
29 cze 2016 - 08:37:04
Paweł Komosa na swojej stronie Historia okolic Konstancina zamieścił wczoraj zdjęcia plaży w Konstancinie...
[www.facebook.com]…
zastanawia mnie jedno zdjęcie ukazujące wysoką skarpę, autorstwa Marii Chrząszczowej pochodzące ze zbiorów FAF. Czy to aby na pewno Konstancin? Poniżej trzy inne zdjęcia z tego samego miejsca, podpisane błędnie przez FAF jako 'kolonie letnie w kaszubskiej wsi Chmielno'. Widac że jest to dokładnie to samo miejsce co na fotografii u Pawła. I faktycznie wygląda jak plaża w Konstancinie, ale jeden szczegół nie daje mi spokoju. Po lewej stronie rzeki widać drewniane zabudowania stojące bardzo blisko brzegu. Budynki Argentyny były jednak trochę oddalone, więc czy to na pewno Jeziorna? A może to tylko dziwna perspektywa i wszystko się zgadza?

A wy jak sądzicie - czy na zdjęciach na pewno widzimy plażę w parku, w okolicach mostku?





Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować