Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Wille
04 wrz 2016 - 16:56:17
Przeglądając net trafiłem na coś takiego o renowacji Wilii Biruta:

instagram.com/willa_biruta/
facebook.com/WillaBiruta
willabiruta.pl

Tak sobie myślę, że takich inwestorów nam trzeba inaczej wszystko może stać się "dołem, w którym kiedyś stała cenna konstancińska willa".

P.s.
Nie mam nic wspólnego z firmą, która jest inwestorem oraz z tą inwestycją smiling smiley
Re: Wille
09 gru 2016 - 11:28:15
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem dwóch zdjęć willi Wanda (Skolimów ul. Kościelna) wykonanych 75 lat temu przez stacjonujących tu Niemców. Willa Wanda to typowy dom letniskowy o konstrukcji szachulcowej. Bardzo podobna architektonicznie (te same detale więc prawdopodobnie ten sam architekt) jest sąsiadująca działką po przekątnej willa Wilejka (ul. Środkowa), od niedawna opuszczona i celowo doprowadzana przez nowego właściciela do ruiny (pisałem o tym tu: [www.facebook.com] )
Willa Wanda miała znacznie więcej szczęścia od swojej „siostry” gdyż w latach 90-tych XX wieku znalazło się małżeństwo które postanowiło kupić zrujnowany dom i po rozebraniu wiernie go odtworzyć. Dziś pięknie odbudowaną willę możecie oglądać m.in. podczas corocznego Festiwalu Otwarte Ogrody (właścicielka willi jest organizatorką tego festiwalu i co roku udostępnia ogród na festiwalowe wydarzenia)
Życzyłbym sobie żeby podobny los spotkał sąsiednią Wilejkę…[www.facebook.com]Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-09 11:28 przez pionek AGORY.
Re: Wille
21 sie 2017 - 09:43:26
"Remontujący Birutę działali jak Amber Gold. Firma, która miała przywrócić piękno konstancińskiej willi przy ul. Matejki 14, jednemu z najładniejszych konstancińskich zabytków, okazała się piramidą finansową. Poszkodowanych jest około 700 osób na łączną kwotę 35 mln zł"

[www.kurierpoludniowy.pl]
Re: Wille
21 sie 2017 - 10:40:48
Poprawny link: [www.kurierpoludniowy.pl]Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Online Users
Guests: 10
Record Number of Guests: 1644 on 04 wrz 2017