Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415
Bieżąca strona: 15 z 15
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 03 sty 2018 - 10:38:28

Wczoraj kierowca pewien skręcił z Relaksowej w lewo, niestety ciut za wcześnie ;) zorientował się już na dole i zawracał tam na przystanku.... ciekawy widok grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: iannaianna (91.238.216.---)
Data: 03 sty 2018 - 15:49:41

Na razie jest pustawo jednakże ten asfalt.....nie wiem co jest z nim nie tak ale faktycznie ma się uczucie "chropowatości" (jakby miał mikroszczeliny) - jakże inny jest to asfalt niż na niedawno wyremontowanych odcinkach Przyczółkowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.151.---)
Data: 04 sty 2018 - 19:30:23

Taka uwaga ogólna - ulica od Drewny do granicy dzielnicy Wilanów to Korbońskiego. Od skarpy do Relaksowej - Rosnowskiego. Nowokabacka była nazwą roboczą. Oficjalne nazwy są takie jak opisałem.


Artek_Bartek
Asfalt nie jest moim zdanie pofaldowany tylko po prostu głośny...

Jest problem ze ścieralną. Coś nie za bardzo wyszło w kierunku Kabat od Drewny do ronda.



Nie rozumiem czerwonego światła przy przejściu dla pieszych, ktore sie często świeci mimo, że nikt nie idzie..

Bat na "miszczów prostej z górki". Moim zdaniem bez sensu, że włączają się też światła dla pieszych. One powinni zadziałać tylko gdy pieszy wciśnie przycisk przy sygnalizacji. Czerwone światło mogłoby się zapalać tylko gdy ktoś jedzie z prędkością >60km/h. Tam są pętle indukcyjne i czujki, które można wykorzystać.



Nie rozumiem wyprofilowania ronda, ktore łączy z drogą z nikąd do nikąd...a jeszcze znaki je oznaczające sa niewidoczne

Co to znaczy wyprofilowania? Mój ulubiony rodzaj ronda - turbinowe. 3 wloty ronda działają a jeden zacznie gdy ktoś wybuduje kiedyś drogę. Pewnie prędzej niż później bo to się fajne działki zrobiły.



Nie rozumiem czemu ścieżka rowerowa jest po obu stronach tylko na części trasy.

Racja! W naszej gminie nie ma ścieżek asfaltowych po żadnej ze stron drogi i to się dopiero równość i sprawiedliwość nazywa grinning smiley

Mnie bardziej martwią rowerzyści jeżdżący jezdnią a nie ścieżką. Edukacja naszego społeczeństwa to truuudna sprawa.



I póki co dziwi mnie tylko, że większosc samochodow od strony Ursynowa skręca nie do nas tylko na Wilanow...

Poczekajmy do poniedziałku 8 stycznia. Zacznie działać szkoła amerykańska i wiele osób wróci z przedłużonych urlopów. Potem są ferie, więc tak naprawdę to od lutego ruch się jakoś ułoży. Do tego światła Drewny/ Przekorna nadal są nie przestawione. Kolejna sprawa to nadal wiele osób jedzie Gąsek. Nie bardzo rozumiem ten wybór bo tam jest nawierzchnia jak po bombardowaniu.

Do tego to nadal nie jest docelowy układ drogowy po stronie Ursynowa. Niestety ale II etap przebudowy Rosoła ma być zakończony jakoś w okolicy września.


Mario
Tylko przeraża mnie ilość wody w rowach i na polach po każdym deszczu.Kiedyś to wyleje.

Moim zdaniem powinien być zbiornik retencyjny na deszczówkę i normalna kanalizacja deszczowa. Jezdnie są dwie, szerokie, spadek na skarpie spory. Wody będzie tam bardzo dużo i podczas deszczy nawalanych będzie zbierać się szybko i przybierać gwałtownie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: RaVRaV (95.41.14.---)
Data: 04 sty 2018 - 22:43:15


Mixiorek

Mnie bardziej martwią rowerzyści jeżdżący jezdnią a nie ścieżką. Edukacja naszego społeczeństwa to truuudna sprawa.
Droga dla rowerów jeszcze jest nie skończona i jest zagrodzona betonowymi barierami. Przynajmniej w zeszłym tygodniu tak było.
Nie widziałem zakazu dla rowerów na jezdni, a więc rowerzysta może i powinien jechać jezdnią na zasadach ogólnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.47.29.---)
Data: 05 sty 2018 - 07:32:08

Na Korbońskiego ścieżka rowerowa jest gotowa i oznakowana. Jazda w takim przypadku jezdnią to argument dla antyrowerzystów o ignoranctwie "pedalarzy". Po co budować ścieżki skoro i tak jeżdżą jezdnią?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.79.---)
Data: 05 sty 2018 - 12:29:56

Właśnie dlatego dziwi mnie brak ścieżki po jednej ze stron...jadąc bowiem po stronie północnej i nie mając zakazu ruchu rowerow pomdrodze moge nie przejeżdżać na strone poludniową gdzie jest ścieżka tylko jechac po asfalcie (obowiązek jazdy po ścieżce jest tylko, gdy jest po tej samej stronie, w ktorym kierunku sie poruszam).
Ja mam wrazenie, ze przyoszczędzono na szerokości wiaduktu bomta ścieżka po stronie poludniowem jedsie zdaje się dołem i trzeba sie wspiąć na górkę juz za wiaduktem...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (84.40.135.---)
Data: 05 sty 2018 - 21:13:46


Mixiorek
Do tego to nadal nie jest docelowy układ drogowy po stronie Ursynowa. Niestety ale II etap przebudowy Rosoła ma być zakończony jakoś w okolicy września.
Czyli nie realne jest w tym przypadku, uruchomienie na wiosnę połączenia autobusowego Konstancin- Metro Kabaty . Nie potrafię wyobrazić sobie skrętu autobusu z Rosnowskiego na Relaksową i odwrotnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.0.33.---)
Data: 06 sty 2018 - 10:19:18


Artek_Bartek
Właśnie dlatego dziwi mnie brak ścieżki po jednej ze stron...jadąc bowiem po stronie północnej i nie mając zakazu ruchu rowerow pomdrodze moge nie przejeżdżać na strone poludniową gdzie jest ścieżka tylko jechac po asfalcie (obowiązek jazdy po ścieżce jest tylko, gdy jest po tej samej stronie, w ktorym kierunku sie poruszam).

Przypadek, który opisałem dotyczy jezdni południowej czyli w kierunku Powsina. Rowerzyści jechali w kierunku Powsina już obok osiedla Patio. Za ekranem mają ścieżkę rowerową.

Zresztą szosowcy na Przyczółkowej w Powsinie notorycznie jadą ulicą a nie ścieżką. Rozumiem czemu to robią ale nie wiem czy oni mają świadomość, że przepisy mówią, że powinni jechać ścieżką.



Ja mam wrazenie, ze przyoszczędzono na szerokości wiaduktu bomta ścieżka po stronie poludniowem jedsie zdaje się dołem i trzeba sie wspiąć na górkę juz za wiaduktem...

Ciekawe, że narzeka akurat na to mieszkaniec gminy, która ścieżek rowerowych nie buduje w ogóle smiling smiley niezależnie od strony ulicy czy drogi.

Dodatkowo mogę napisać, że przy II etapie Rosoła są protesty przeciwko obustronnej ścieżce gdyż spowoduje to likwidację części istniejących miejsc parkingowych po stronie zachodniej.


and
Czyli nie realne jest w tym przypadku, uruchomienie na wiosnę połączenia autobusowego Konstancin- Metro Kabaty . Nie potrafię wyobrazić sobie skrętu autobusu z Rosnowskiego na Relaksową i odwrotnie

Realne gdyż przebudowa Rosoła/ Relaksowej została podzielona na dwa etapy. I etap to odcinek Rosnowskiego-Wąwozowa z przebudową skrzyżowania a II etap to odcinek Wąwozowa-Jeżewskiego. I etap ma już wykonawcę i ta tymczasowa przejezdność była dzięki temu możliwa. Fal Bruk bo to jest właśnie wykonawca I etapu ma wrócić do prac od poniedziałku o ile warunki na to pozwolą. Póki co nie mamy ciężkiej zimy. II etap to plany. Przetarg ma zostać ogłoszony niby kwiecień-maj a prace wykonane w wakacje. Zobaczymy.

Moim zdaniem nasza gmina powinna z ZTM zadbać o próbny przejazd autobusu przegubowego na odcinku Drewny-Korbońskiego (zawróci na rondzie) po to by zobaczyć jak autobus radzi sobie w ruchu ze skrętem w lewo z Drewny i w prawo z Korbońskiego. Czy są odpowiednie promienie zakrętów itp. żeby potem nie było...
Do tego lewoskręt na Drewny mieści około 8 samochodów osobowych czyli pewnie zmieści się jeden autobus i 3-4 auta osobowe. To bardzo mało a autobus przegubowy nie ma dynamiki przy ruszaniu z zatrzymania więc przepustowość skrętu może być niska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.160.---)
Data: 06 sty 2018 - 22:51:21


M
Ciekawe, że narzeka akurat na to mieszkaniec gminy, która ścieżek rowerowych nie buduje w ogóle smiling smiley niezależnie od strony ulicy czy drogi.
Nie mylmy prosze narzekania, ze stwierdzeniem faktu....
Zwłaszcza, że wielokrotnie wskazywałem na brak dokonań naszych wlodarzy w kwestii ścieżek...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.62.---)
Data: 07 sty 2018 - 22:49:41


Mixiorek

Moim zdaniem nasza gmina powinna z ZTM zadbać o próbny przejazd autobusu przegubowego na odcinku Drewny-Korbońskiego (zawróci na rondzie) po to by zobaczyć jak autobus radzi sobie w ruchu ze skrętem w lewo z Drewny i w prawo z Korbońskiego. Czy są odpowiednie promienie zakrętów itp. żeby potem nie było...
Do tego lewoskręt na Drewny mieści około 8 samochodów osobowych czyli pewnie zmieści się jeden autobus i 3-4 auta osobowe. To bardzo mało a autobus przegubowy nie ma dynamiki przy ruszaniu z zatrzymania więc przepustowość skrętu może być niska.

Przejazd kontrolny akurat na tym kawałku jest według mnie bezcelowy - miejsca dużo, a dwa pasy z Korbońskiego to już całkiem autostrada. Zupełnie inna sprawa to skręt w kierunku Ursynowa. Wydłużenie pasa do skrętu w lewo niewiele zmieni bez odpowiedniego ustawienia świateł - tak aby wydłużony pas opróżnił się w jednym cyklu. O wiele efektywniej byłoby zrobić dwa pasy do skrętu. Za skrzyżowaniem są dwa pasy, więc nie ma problemu. Tylko to wymaga nowego projektu itd..., czyli nie jest realne w najbliższej przyszłości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 06 kwi 2018 - 11:39:48

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy
Ul. Relaksowa - zmiana organizacji ruchu⬇️⬇️

Urząd Dzielnicy Ursynów informuje o planowanych zmianach w organizacji ruchu, obejmujących ul. Relaksową na odcinku Wąwozowa – Rosnowskiego.

Zmiany zostaną wprowadzone 13 kwietnia (następny piątek), a już w ten weekend pojawią się tablice informujące okolicznych mieszkańców. Objazd zamkniętego odcinka będzie się odbywał ul. Kabacką oraz ul. Zaruby. Wykonawca zapewni dojazd do wszystkich nieruchomości położonych wzdłuż remontowanej ulicy. Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc, a wykonawca inwestycji w porozumieniu z urzędem dzielnicy podejmie starania, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i użytkowników tej ulicy. Ponadto wykonawca deklaruje, że będzie podejmował działania mające na celu przyspieszenie uruchomienia nowej nitki ul. Relaksowej, która zostanie otwarta tymczasowo dla ruchu w kierunku centrum, gdy tylko będą takie możliwości techniczne.

[ursynow.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-06 11:42 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 13 kwi 2018 - 08:31:41

Relaksowa jest zamknięta. Kto może niech wybierze inną drogę niż przez Kabaty. Tak będzie do ukończenia przebudowy więc lepiej zmienić trasę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.146.98.---)
Data: 13 kwi 2018 - 18:33:27

Potwierdzam.
Horror

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 13 kwi 2018 - 19:43:53

To było do przewidzenia. Należy zmienić trasy na czas przebudowy. Chyba, że ktoś lubi jechać minimum około 1-1,5h z Kabat do Powsina lub odwrotnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 14 maj 2018 - 07:49:54

Od jutra jeszcze większe utrudnienia na Kabatach:

[www.haloursynow.pl]
[warszawa.wyborcza.pl]

Na szczęście za około 1,5 tygodnia ma być już lepiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.125.---)
Data: 21 maj 2018 - 20:04:42

Chyba początek kampanii wyborczej.
Wojewoda uchylił pozwolenie na budowę, ale zdążyli już przebudować skrzyżowanie i wg forum drogownictwa mają jednak otwierać

[m.facebook.com]

[www.haloursynow.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: majkelmajkel (88.220.161.---)
Data: 22 maj 2018 - 11:09:08



! Wojewoda mazowiecki wstrzymuje prace przy Rosoła i nakazuje ponowne rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę. Kilka osób zaskarżyło decyzję z września 2017 - wojewoda nie podzielił ich zarzutów, ale znalazł swoje powody do wstrzymania prac !
Oto niektóre z "zarzutów" z decyzji wojewody:
1. Inwestorem powinien być Prezydent m.st. Warszawy reprezentowany przez 2 członków zarządu dzielnicy, a nie Miasto Stołeczne Warszawa .... reprezentowane przez 2 członków zarządu !
2. we wniosku powinien być poprawny termin - budowa drogi, a nie ulicy (mimo, że ulica zgodnie z rozpocządzeniem to droga w terenie zabudowanym !!!)
3. należy jednoznacznie wyjaśnić czy jest potrzebna decyzja środowiskowa (chociaż zostało to wyjaśnione w trakcie wydawania decyzji m.in. opinia Biura Ochrony Środowiska )
4. Wojewoda napisał, że zatoka autobusowa jest wprawdzie za skrzyżowaniem Rosnowskiego z Relaksową, ale przed skrzyżowaniem Relaksowej z Kulisiewicza i to jego zdaniem jest błąd. No ale jakby projektant zaprojektował ją za tym skrzyżowaniem to by była przed skrzyżowaniem Relaksowej z Wąwozową - parodia !!!
5. Parkingi nie są elementem drogi. Ale miejsca postojowe już tak !
"Zarzutów" jest więcej, ale analizując ich treść mogę śmiało stwierdzić, że pozostałe są równie "poważne" jak ww. Czy to są wystarczające podstawy do utrudniania życia mieszkańcom Ursynowa ??? Według wojewody niestety tak

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: HammerHammer (37.47.53.---)
Data: 22 maj 2018 - 11:23:40

Przypomnę że sąd unieważnił decyzję środowiskową obwodnicy Wesołej bo Pani Minister postawiła parafkę a nie pełen podpis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: majkelmajkel (88.220.161.---)
Data: 04 wrz 2018 - 12:15:30

Czy ktoś wie na jakim etapie jest nowe pozwolenie na budowę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 04 wrz 2018 - 12:45:48

Ponoć ma być wkrótce. Prace mają ruszyć ponoć ponownie w drugiej połowie września. Całość ponoć ma być gotowa listopad/ grudzień. Jednak po drodze może być np: Innogy i będzie kolejny przestój. Na nowej Gandhi chyba od roku miasto nie może dogadać się z Innogy. Na Stryjeńskich podobnie sad smiley
Generalnie idzie na maksa pod górkę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415
Bieżąca strona: 15 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.