Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 mar 2012 - 16:18:36

Ok trzy tygodnie temu miało miejsce włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej. Skradziono 60 kompletów kół/opon szacunkowa wartość skradzionego mienia to ok 300 tyś złotych. Właściciel nie miał ubezpieczenia więc szanse na odzyskanie pieniędzy istnieją tylko na drodze sądowej. Jeżeli ktoś z Państwa został poszkodowany to proszę o kontakt, myślę , że lepiej będzie wystąpić z pozwem zbiorowym przeciwko właścicielowi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: trenertrener (---.183.226.216.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 mar 2012 - 17:18:16

Ładnie taki komplecik kół kosztuje - wychodzi 5000 za 4 kółka. Chyba, że jeszcze coś wchodzi w grę.
Tak czy owak - o ile dobrze rozumiem sytuację - ktoś, kto przechowywał opony w tym zakładzie, powinien teraz domagać się w sądzie, by gościa zniszczono już kompletnie?



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 mar 2012 - 17:56:17

Trener - jeżeli widzisz inny sposób odzyskania pieniędzy to zaproponuj. Ciekawe czy myślałbyś tak samo gdyby to Twoje mienie zostało skradzione i sam miałbyś teraz do wydania ok 5000 złotych. Rozumiem dramat tego człowieka ale gdyby był ubezpieczony to teraz nie miałby kłopotu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 mar 2012 - 18:29:57

A kiedy oddawaliscie opony na przechowanie , pytaliście czy warsztat jest ubezpieczony od włamania i kradzieży?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: trenertrener (---.183.226.216.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 mar 2012 - 19:16:11


Kasita
Trener - jeżeli widzisz inny sposób odzyskania pieniędzy to zaproponuj. Ciekawe czy myślałbyś tak samo gdyby to Twoje mienie zostało skradzione i sam miałbyś teraz do wydania ok 5000 złotych. Rozumiem dramat tego człowieka ale gdyby był ubezpieczony to teraz nie miałby kłopotu.

Oczywiście masz rację. Chciałem się tylko upewnić, czy dobrze kombinuję.
I teraz, skoro już wiem, że dobrze, to jestem ciekawy, jaki jest rzeczywisty poziom strat, kogoś takiego jak Ty.
Czyli - ile może kosztować komplet opon/kół, które straciłeś. Chcesz powiedzieć, że 5000 PLN?
Do przechowania oddaje się opony używane, prawda?
Najdroższy komplet jaki znalazłem na Allegro, koła z felgami (używki) do osobówki to koszt 2000 PLN.
Jednak to maksymalnie wypasiona oferta. I zazwyczaj tez pełnych kół nie oddaje się na przechowanie - może się mylę.
Ale nieważne, najtańsze z kolei opony to koszt 1 PLN/1szt - bez felg oczywiście.
Tak uśredniając mocno - używane opony, bez felg, to bardzo ostrożnie szacując, koszt 200-400 PLN.

I teraz sedno - to wiem na pewno. Gdybym ja miał wybór - strata tego rzędu na pewno nie spowodowałaby, że ścigałbym sądownie człowieka, którego straty szacuje się na 300 tysięcy.
Zastrzegam się, że mówię o takim poziomie kosztów, jaki podaję.
Nie wiem co bym zrobił w sytuacji, gdyby te koszty wynosiły 5000 PLN.


harmattan
A kiedy oddawaliscie opony na przechowanie , pytaliście czy warsztat jest ubezpieczony od włamania i kradzieży?

Mi by to nawet do głowy nie przyszło smiling smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 mar 2012 - 19:38:20

Ja nie pytałam czy jest ubezpieczony. Oddałam całe koła z alufelgami. Opony były używane cztery sezony ale felgi były nowe. Teraz muszę kupić nowy komplet, a nie planowałam takiego wydatku. Komplet felg aluminiowych to wydatek rzędu ok 2800-3200 do tego opony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: trenertrener (---.183.226.216.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 mar 2012 - 19:50:40

Ech żizn parchata, jedna wielka masakra sad smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 mar 2012 - 21:15:09

Oczywiście ubezpieczać się należy, warto dochodzić swoich roszczeń od poszkodowanego, ale... co policja robi w Konstancinie?! 60 kompletów opon nie wynosi się w 5 minut i nie pakuje do vana! To już plaga kradzieży. Zapowiada się kolejna sprawa do umorzenia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 mar 2012 - 21:46:31


Trener
Nie wiem co bym zrobił w sytuacji, gdyby te koszty wynosiły 5000 PLN.

Jesli wartość przedmiotu oddanego na przechowanie nie jest określona i nie jest potwierdzona przez oddającego i przyjmującego , to nic byś pewnie nie zrobił smiling smiley

I tu pytanie do Kasity:- masz na dowodzie przyjęcia opon wraz felgami, na przechowanie , wartość tego co oddałaś ? Czy jest zaznaczone , że to były alu felgi ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: włamanie do wulkanizatora przy ul. Skolimowskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 17:21:26

dali byscie mu spokoj z tym sadowaniem sie facet i tak przezyl duzo ostatnimi czasy co wy chcecie zeby sobie cos zrobil?? moim zdaniem trzeba sie dogadac jakos na ten temat... przeciez to nie jego wina ze ktos go zrobil w ch... a co do tego wynoszenia tych 60 kompletow to przeciez musiala byc jakas ciezarowka i to jest jest robota na pol godziny tylko na pare ladnych godzin zamiast tego sadowania moglibyscie pomoc troche w szukaniu tego a mysle ze janusz by napewno sie jakos odwdzieczyl za to... przeciez konstancin jest miastem monitorowanym i nikt nic nie widzial ani nie slyszal?? nie wierze! rozumiem ze nikt sie czegos takiego nie spodziewal ale kazda informacja jest wazna...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-19 17:23 przez mieszkaniec111.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.