Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 7 z 9
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 sie 2012 - 16:37:06

Jury nie popełniło żadnego błędu. Można np. przyznawać nagrodę w kategorii " Złota Malina".
A po pierwsze wiadomo, że nie ma złotych malin i osoba , która w tej kategorii wygrywa , złotą maliną nie jest.

Jak wyżej napisała p.Maria ,w zakresie obowiązków p.A.Gozdan jest kontakt z dziennikarzami , dziennikarze uznali że dzięki temu mieści się ta kandydatura w zakresie kategorii - Rzecznik Prasowy - i nagrodę postanowili przyznać. Przyznanie nagrody nie oznacza, że dziennikarze powołują p.A.Gozdan na samodzielne nowe stanowisko.

Porównanie z tłumaczem przysięgłym jest kompletnie nie na miejscu. Co ma piernik do wiatraka ? P.Agnieszka w żadnym momencie nikogo nie udawała, robiła to na co miała przyzwolenie od swych przełożonych. Poza tym , czy wiadomo coś aby p.Agnieszkę dotknęły jakieś konsekwencje służbowe ? Czy oprócz p.mani ktoś jeszcze ma o tę nagrode jakieś pretensje ? Czy to do p.Agnieszki czy do Urzędu ?

Wracając do konkursów. Z kilkoma użytkownikami tego forum nosimy sie z zamiarem zorganizowania takiego, nowego właśnie. Jedną z kategorii będzie kategoria "Przegiętej Pałki" . Póki co rozglądamy się za kandydatkami i kandydatami.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 sie 2012 - 17:11:58

Tłumacz przysięgły używa pieczęci zawierającej m.in. jego numer na oficjalnej liście tłumaczy przysięgłych. Uprawnienia do tego zawodu dostaje się w wyniku zdanego egzaminu oraz złożenia ślubowania wobec Ministra Sprawiedliwości. Jest to zawód zamknięty, a za posłużenie się fałszywą pieczęcią do poświadczania dokumentów grozi kilka lat więzienia.

Natomiast "rzecznik prasowy" to określenie dosyć pojemne i zawód otwarty. Dziennikarze nie mieli obowiązku sprawdzać, kto jakie pisemne prerogatywy otrzymał od szefa. Interesowało ich to, że laureatka reprezentowała urząd przez prasą.

Proponuję nie dzielić włosa na czworo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 sie 2012 - 17:33:23

Pani Gozdan dostałą nagrodę w kategorii "rzecznik" a nie jako rzecznik - rozumiem, że jad pani zalewa oczy, ale proszę nieco wziąc na wstrzymanie -
"Kto pomawia inną osobę,(...) o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności." tyle przepisy.

maria



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-11 17:42 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sie 2012 - 17:49:05

Po prostu wyraziłam swoją watpliwość


mania
Dotąd były osoby spoza Kcina, był nawet rzecznik prasowy, choć takiego stanowiska w gminie nie ma.

Jad mnie nie zalewa, bo niby dlaczego - osiągnęłam w życiu to co zamierzałam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 sie 2012 - 18:11:22

Cieszę się - a już podejrzewałam Panią brzydko o naruszenie VIII przykazania Dekalogu.
Jakże się cieszę, że się omyliłam.grinning smiley
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 sie 2012 - 18:37:07

Do rzeczy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 sie 2012 - 19:38:55

proszę uprzejmie Bartku, możesz mnie zbanować.
ja na pewno nie zgodzę się na pisanie bzdur na temat Agnieszki - bo takich kretyństw, jak przez ostatnie 2 dni, dawno nie czytałam. z insynuacjami włącznie.


maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sie 2012 - 20:33:31


mania
Po prostu wyraziłam swoją watpliwość

Dotąd były osoby spoza Kcina, był nawet rzecznik prasowy, choć takiego stanowiska w gminie nie ma.

Rozmowa miała dotyczyć nowej osoby na stanowisku szefa Wydz. Promocji, ale zanim ten pan zaczął od razu był najazd.
Nie zamierzałam nikogo oceniać i o nic nie posądzam, bo nagroda to tylko kolejny papierek - nie wiążą się z nią żadne gratyfikacje z kieszeni PODATNIKÓW.
O wykonywaniu obowiązków słuzbowych nie pisałam, bo już parę razy w tym wątku było o zaniedbaniach w polityce informacyjnej wydz promocji (ogólnie), bez przejazdu po nazwiskach.


Nie znałam p. Milewskiego, ale z Państwa jadowitych wypowiedzi (nie będę ich cytować) można mniemać, że coś jest nie tak.

Myślę że trzeba chwilę poczekać az nowy szef ogarnie robotę i dopiero potem "pojechać" lub pochwalić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 sie 2012 - 20:52:37

na nieszczęście znam wiele rzeczy od kuchni - niestety przypomina to kuchnię w polskiej knajpie nad morzem.
" - Patrzcie, przecież on jest nagi! - zawołało jakieś małe dziecko.
Cesarz zmieszał się, bo wydawało mu się, że jego poddani mają słuszność, ale pomyślał sobie: "Muszę wytrzymać do końca procesji". I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było."

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 sie 2012 - 21:03:57


mania
Rozmowa miała dotyczyć nowej osoby na stanowisku szefa Wydz. Promocji, ale zanim ten pan zaczął od razu był najazd.

Jesli rozmowa miała dotyczyć nowego kierownika Wydz. Promocji , to skąd to poniższe pytanie ?


mania
A przy okazji jak to było z wyróżnieniem rzecznika UMiGu, którego w ratuszu nie ma? Może jako rzecznik rzecznika (widmo) Pani wie?


mania
Nie znałam p. Milewskiego, ale z Państwa jadowitych wypowiedzi (nie będę ich cytować) można mniemać, że coś jest nie tak.

A ja będę nalegał. Które to konkretnie i czyje wypowiedzi są jadowite ? To co Pani sobie mniema to już jest Pani problem.


maria
ja na pewno nie zgodzę się na pisanie bzdur na temat Agnieszki - bo takich kretyństw, jak przez ostatnie 2 dni, dawno nie czytałam. z insynuacjami włącznie.

Ja również ! P.Agnieszka nieraz musiała dźwigać pracę Wydź.Promocji w pojedynkę. Ciągłe ataki depreconujące jej pracę , były prowadzone przez kilka osób na tym forum w zasadzie non stop.
A teraz temat tej nagrody. Czepienie się jej to po prostu żenada. I bez znaczenia jest to , czy ta nagroda ma , czy nie ma związek z naszymi podatkami.

I w zasadzie juz więcej na ten temat pisał nie będę. Na to, że ktoś publicznie p.Agnieszkę na tym forum przeprosi , nie liczę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 sie 2012 - 12:59:04


maria
proszę uprzejmie Bartku, możesz mnie zbanować.
ja na pewno nie zgodzę się na pisanie bzdur na temat Agnieszki - bo takich kretyństw, jak przez ostatnie 2 dni, dawno nie czytałam. z insynuacjami włącznie.


maria

Ale ja nie mam zamiaru nikogo banować. Przywołuję WSZYSTKICH do porządku po prostu, bo zaczynacie się bez sensu kłócić.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Czym się zajmuje Wydział Promocji?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 wrz 2012 - 19:50:50

Podczas spotkania podczas Festiwalu Otwarte Ogrody w "Salonie Konstancińskim" w Parku była mowa o braku kontaktu samorządu z mieszkańcami:
o gminnej stronce, że wiele wiadomości nie aktualnych
o BIP, że nie nadążą
o braku drukowanego biuletynu, który docierałby do wszystkich gospodarstw, a w ten sposób mieszkańcy którzy nie korzystają z Internetu (jest ich sporo), wiedzieliby co się w gminie dzieje i w ten sposób uczesniczyliby w pracach samorządu

To ostatnie można między bajki włozyć, bo trudno liczyć by niewydolny wydz. Promocji zdołałby wykrzesać z siebie chęci.
Przeglądając program Otwartych Ogrodów, zauważyłam, że (chyba) pięć osób zatrudnionych w wydz. Promocji nie było w stanie sklecić kilku kartek programu, tylko zlecono opracowanie firmie zewnętrznej - choć umiejętnośc wykonywania takich projektów była zdaje się w kryteriach naboru , a do zadań pracowników tego wydziału należy m.in.
(...)
4) realizacja polityki informacyjnej Gminy,
(...)
c) udostępnienie i opracowywanie materiałów o Gminie,
d) aktywne uczestnictwo w procesie udostępniania informacji publicznych,
e) przygotowywanie materiałów marketingowych i promocyjnych,
źródło: [bip.konstancinjeziorna.pl]

O Konstancinie-Jeziornie, perle Mazowsza powinno być słychać, nie tylko ze złej strony. Tymczasem głośno o naszej mieścinie wtedy gdy coś się stanie, a to gnojówka się wyleje, a to hałas i spaliny, a to dym asfalciarni lub że się ktos utopił. A tyle mamy do pokazania poza zabytkowym centrum - cudowne wsie kilkanaście km od stolicy, lasy (nie zawsze pełne smieci), tereny nadwiślańskie ...

Czym zajmują się osoby wysiadujące stołki w wydz. Promocji?

_____________________________________
PS. Od wczoraj szukam na próżno druku wniosku o udzielenie informacji publicznej, nawet pomagała mi p. Sekretarz Gminy - nie ma, wsiąkł...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czym się zajmuje Wydział Promocji?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 13 wrz 2012 - 20:40:56


o braku drukowanego biuletynu, który docierałby do wszystkich gospodarstw, a w ten sposób mieszkańcy którzy nie korzystają z Internetu (jest ich sporo), wiedzieliby co się w gminie dzieje i w ten sposób uczesniczyliby w pracach samorządu To ostatnie można między bajki włozyć, bo trudno liczyć by niewydolny wydz. Promocji zdołałby wykrzesać z siebie chęci.

A ja się dowiedziałem w wydz. promocji od samego kierownika, że jest pomysł stworzenia papierowego biuletynu - jak mówił p. Milewski, być może od stycznia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Biuletyn drukowany
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 wrz 2012 - 22:24:06

Nareszcie!
O biuletyn drukowany walczę od r. 2007, gdy zaczęłam się przyglądać stronie internetowej Milanówka. Trafiłam na biuletyn wirtualny, a następnie na drukowany, który mieszkańcy dostają do skrzynek pocztowych. Na jednej z sesji V kadencji RM mówiłam o potrzebie takiego informatora, nawet razem z moją znajomą - emerytowaną redaktorką jednej z gazet , zaproponowałyśmy pomoc jego w wykonaniu. Podałyśmy tez namiar na tanie wydawnictwo (o ile pamietam składanie i druk takiego biuletynu w 5 tys egzemplarzy kosztowałoby ok 1,5- 3 tys zł w zależności od papieru). Wobec braku zainteresowania ówczesnych władz samorządowych, sprawa "zdechła". Później wiele razy wspominałam o biuletynie, niedawno gdy poznałam p. Milewskiego, a także w niedzielę w Konstancińskim Salonie, w Parku. Niestety ani radna I. Skonecka, ani przedstawicielka KDK nie wiedziały o planach kier wydz. Promocji.

Gdy rozpoczynałam "krucjatę", dowiadywałam się w Milanówku kto biuletyn robi oraz ile kosztuje:
W pierwszych latach istnienia tego informatora, robiła go sekretarz gminy. Gdy nieco sie rozrósł (liczy teraz 20 stron), też robili urzędnicy. Jedno wydanie 5 tys egzemplarzy wraz z dostarczeniem do mieszkań kosztowało ok. 3,5 tys zł. Zdaje się dystrybucją zajmowała się SM, przy okazji codziennego zaglądania w każdy kąt. Nie jest to wielki ambaras i nie wymaga powoływania zespołu redakcyjnego - informacje mogą spływać z poszczególnych komórek urzędu do wydz. Promocji, który wybiera najważniejsze i oddaje do składania/ druku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 wrz 2012 - 23:02:54

Styczeń ma to do siebie, że jest na początku KAŻDEGO roku smiling smiley.

Problem biuletynu nie leży w wydziale promocji, ani w żadnym innym. Wszystko praktycznie zależy od decyzji jednej osoby - Burmistrza. Jeżeli burmistrz wyda zarządzenie, że z dniem 1 października 2012 powołuje do życia papierowy biuletyn i realizacją zadania ma zając się wydział X wyposażony w Y środków do realizacji tego zadania, to biuletyn musiałby się zacząć ukazywać, bo inaczej kierownik wydziału X pożegna się z pracą. Pieniądze też by się znalazły i to pewnie bez proszenia Rady, najwyżej do przesunięcia (co dzieje się bardzo często) w ramach kompetencji burmistrza.

Wszyscy doskonale wiemy, że można, że "da się", tylko komuś na tym nie zależy, komuś obecny stan rzeczy jest na rękę. Gdyby zależało, to już dawno mielibyśmy nagrywanie (z przyzwoitą jakością obrazu i dźwięku) posiedzeń Rady z prostym trybem udostępniania zapisów zainteresowanym.

Problem jest w tym, żeby dwóm Panom w tej gminie zachciało się chcieć w tej (i innych) sprawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 wrz 2012 - 23:12:19

jakby ktoś potrzebował, to znalazłam na stronce Milanówka, w dziale poradnik interesanta
[www.milanowek.pl] - wystarczy zamiast Milanówek, dnia...... wpisać Konstancin-Jeziorna, dnia.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 23:20 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 wrz 2012 - 07:18:24


maria
" - Patrzcie, przecież on jest nagi! - zawołało jakieś małe dziecko.
Cesarz zmieszał się, bo wydawało mu się, że jego poddani mają słuszność, ale pomyślał sobie: "Muszę wytrzymać do końca procesji". I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było."

święte słowa, Mario, święte słowa smoking smiley
Pzdr smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 wrz 2012 - 23:01:50

już mozna pobrać z konstancińskiego BIPu. Jest tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]
właśnie dziś został wklejony.
Brawo, lepiej późno niż wcale.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.42.113.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 wrz 2012 - 00:08:07

Ojoj! Notujemy sukcesy w dziedzinach, które inni juz dawno ogarneli? Oby w sprawach większej nieco wagi okazało sie to również możliwe...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Informacja publiczna, transparencja i konsultacje społeczne w gminie KJ
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 wrz 2012 - 20:40:13


mania
Do prowadzenia BIP wystarczy informatyk, który będzie wkładał przesłane informacje z wydziałów, RM i jednostek itd.
A te informacje to są przesyłane ? Jak to wygląda w rzeczywistości ?


mania
O biuletyn drukowany walczę od r. 2007 (...) Gdy rozpoczynałam "krucjatę", dowiadywałam się w Milanówku kto biuletyn robi oraz ile kosztuje:
W pierwszych latach istnienia tego informatora, robiła go sekretarz gminy. Gdy nieco sie rozrósł (liczy teraz 20 stron), też robili urzędnicy. Jedno wydanie 5 tys egzemplarzy wraz z dostarczeniem do mieszkań kosztowało ok. 3,5 tys zł. Zdaje się dystrybucją zajmowała się SM, przy okazji codziennego zaglądania w każdy kąt. Nie jest to wielki ambaras i nie wymaga powoływania zespołu redakcyjnego - informacje mogą spływać z poszczególnych komórek urzędu do wydz. Promocji, który wybiera najważniejsze i oddaje do składania/ druku.
Czy w Milanówku nadal drukują biuletyn ? Jeśli tak to ciekawe ile dziś kosztuje jedno wydanie+dostarczenie do domów. Czy aby błyskawiczny rozwój usług internetowych nie powoduje, że biuletyn nie ma już racji bytu ? Mamy przecież kilka lokalnych gazet, które jakby przyjęły na siebie ciężar informacyjny o pracy UMiG-u. Chyba najobszerniej robi to "Nasze Miasto" i tygodnik " Nad Wisłą". Czy stać nas dziś na wydanie ponad (moim zdaniem) pół miliona zł/rok na taki gadżet ?
Proszę tez zauważyć, że mamy też video relacje Pulsu Konstancina. No i ....jest konstancin.com smiling smiley Biuletyn trafiający do skrzynek pocztowych mieszkańców , w znakomitej liczbie będzie lądował w koszach na śmiecie , przed przeczytaniem. Stać nas na to ? No i ta dystrybucja. A to naprawdę Straż Miejska u nas ma nadmiar mocy przerobowych ? Czy ktoś policzył ile czasu , biorąc pod uwagę tak rozległy teren jakim jest Konstancin-Jeziorna zajmie rozniesienie odpowiedniej ilości biuletynów ? Ilości takiej aby do każdej skrzynki , do każdego domu trafił jeden jego egzemplarz ?

Walczy Pani o biuletyn od 2007r. bezskutecznie , walczyła Pani o akcję informacyjną dla właścicieli piesków , bezskutecznie ( ta akcja jednak się odbyła dzieki innym walczącym i dzieki wydz.promocji) , można jeszcze wspomnieć o komposterze. Może należy zmienić metody walki a nie napadać na osoby pracujące a to w wydz. ochrony środowiska a to w wydz. promocji ?


mania
Do wydz. Promocji potrzebni są ludzie z pasją o zacięciu dziennikarskim, nie "biurwy" czy biuraliści, którzy zrobią odtąd dotąd i ani kroku dalej, bo mają klapki na oczach jak dorożkarskie konie. To spostrzeżenie nie odnosi się do naszych kcińskich speców od promocji.
Skoro to spostrzeżenie nie odnosi się do naszych konstancińskich speców od promocji to znaczy, że gdzieś te "biurwy" i biuralistyczne konie dorożkarskie Pani na swej drodze spotkała ? Wspólczuję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 7 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.