Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 12:09:04

Właśnie nie dalej jak wczoraj 19.04.2012 doszło do kolejnej kolizji z udziałem aut osobowych na ul. Borowej o której niebezpieczeństwach pisałem już na forum w wątku "ruch tranzytowy...". Niestety pomimo moich prób dotarcia z informacją o potrzebie instalacji na tej ulicy garbów, fotoradaru albo chociażby zwiększeniu liczby wizyt piaseczyńskiej drogówki mających na celu temperowanie zapędów rajdowych kierowców ( pisma wysyłałem dwa razy do Burmistrza naszej Gminy oraz do Wydziału Ruchu Drogowego w Piasecznie ) nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Poczułem się więc zupełnie zignorowany.
Apeluję wobec tego do ludzi mających może większą siłę przebicia niż ja aby pomogli w sprawie zniwelowania niebezpieczeństwa stosowania przez kierowców nadmiernej prędkości przy poruszaniu się po ulicy Borowej na odcinku rondo Warszawska - Kierszek. Ilość, prędkość oraz bezmyślne wyprzedzanie się jadących tędy aut jest zatrważająca. Wczoraj była jedna poszkodowana którą odwieziono do szpitala. Czekamy więc na dalszą indolencję władz naszego miasta, ignorowanie potrzeby zagwarantowania bezpieczeństwa mieszkańcom oraz następne ofiary......
Na marginesie z doniesień mediów wiem, że ustawienie przez Straż Miejską fotoradarów na skrzyżowaniu ulicy Sobieskiego i Trasy Siekierkowskiej w Warszawie "zwróciło się" już po kilku dniach, a wręcz spowodowało możliwość planowania dalszych inwestycji w fotoradary w Warszawie gdyż pieniadze z mandatów dla "krewkich kierowców" zaczęły wpływać do kasy miasta szerokim strumieniem. Nie rozumiem więc stanowiska naszej Gminy, że nie ma pieniędzy na fotoradar dla naszej Straży Miejskiej lub Policji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 14:20:18

Czy na wspomnianym odcinku ulicy ustawiony jest jakis znak ograniczenia predkosci ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 17:28:35

tam chyba nie do końca musi być ustawiony jakikolwiek znak ograniczający prędkość bo tam chyba w zasadzie cały czas poruszamy się po terenie zabudowanym (oznaczonym stosownym znakiem) zatem z definicji prędkość max. to 50 km/h...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: PilznerPilzner (---.home.aster.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 18:44:48

Znak D-42 z definicji oznacza tylko wjazd na obszar zabudowany. Prędkości definiuje Art. 20 ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Ale to tak na marginesie, bo wszystkim wiadomo, ze w godzinach 5:00-23:00 dopuszczalna prędkość na ul. Borowej to 50km/h.

Miałem okazję kilka razy ostatnio jechać ta ulicą i mam identyczne obserwacje. Generalnie po KJ wszyscy jeżdżą jak chcą, czy to przeładowane ciężarówki, czy osobówki czy w końcu motocykle...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-19 18:45 przez Pilzner.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (193.201.167.---)
Data: 18 maj 2012 - 14:45:29

Zgadzam się z poprzednikami - na Borowej kierowcy niebezpiecznie się wyprzedzają i bardzo przekraczają prędkość! Przydałby się fotoradar albo spowalniacze, które nie kolidują autobusom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 maj 2012 - 23:04:54

To jest temat ogólnego bezpieczeństwa na drogach KJ. Podobnie jest na Wilanowskiej, nowa dobra nawierzchnia i już można przetestować ile fabryka dała. FOTORADARY!!!!! Burmistrzu!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (193.201.167.---)
Data: 05 cze 2012 - 15:30:25

Parę dni temu widziałem sprzątanie po czołowym zderzeniu dwóch samochodów na Borowej. Wygląda na to, że jeden z samochodów wjechał na przeciwny pas i gotowe. Może ktoś cos więcej wie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NIEBEZPIECZNA BOROWA PO RAZ ENTY
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 cze 2012 - 06:56:34

taaaa ..., ducha rajdowca wstępuje w niektórych zwłaszcza między garbami ... Często tędy jeżdżę oraz Kołobrzeską (b,wąską), po której spacerują grupki z dziećmi w wózkach i psami - dla prawdziwego rajdowca to jest wyzwanie, a spacerowicze pierzchają w popłochu (w końcu któryś nie zdąży ...) eye popping smiley No ale kogo to obchodzi ?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.