Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6
Re: (jeszcze) ŁATWIEJ KUPIĆ ALKOHOL
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 maj 2012 - 10:11:58


idealna sytuacja wygląda tak: powszechna dostępność alkoholu i dragów
[/quoe]

Pomalutku: powszechna dostępnośc wódy juz jest, dragi za chwile. Musi być jakaś rozmaitość - zioło trzeba posiać i musi urosnąć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (jeszcze) ŁATWIEJ KUPIĆ ALKOHOL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 01 maj 2012 - 10:42:52


harmattan

Bogusław Komosa
Te mety to gdzie, bo nie zauważyłem.

Tomasz Zymer
W Twojej najbliższej okolicy - co najmniej jedna na Porąbce, druga przy Bocianiej w Bielawie, chłopaki zawsze coś dla spragnionego znajdą. Jak tu na Porąbce zabraknie, to ziomale chodzą na Bielawę o trzeciej nad ranem, panie radny z Bielawy.
No i widzisz Bogdan- kto pyta nie błądzi smiling smiley O metach wie Tomasz a policja już nie.
Domyślam się Tomku , że po przyjęciu uchwały "alkoholowej" przez Radę , te wymienione przez Ciebie "mety" przestaną funkcjonować ?

O metach wiem, bo od czasu do czasu rozmawiam z sąsiadami z Porąbki - o różnych sprawach. Ze sklepikarzami też. Policja też zapewne wie i czuwa ;) W Polsce posiadanie alkoholu w prywatnym mieszkaniu, nawet w sporych ilościach, nie jest przestępstwem, a czy ten alkohol jest legalny i czy się nim tam handluje - cóż, żeby zebrać takie informacje, policja musiałaby pewnie podjąć zadania w terenie. Co jest, jak się zdaje, operacyjnie trudne sad smiley

Mety funkcjonować będą moim zdaniem dopóty, dopóki są częścią krajobrazu kulturowego, niezależnie od liczby legalnych punktów sprzedaży. Czy mają też jakieś atuty finansowe - tego nie wiem, bo nie korzystałem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (jeszcze) ŁATWIEJ KUPIĆ ALKOHOL
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 maj 2012 - 21:58:34

Tomek niepotrzebnie się denerwujesz.Nic nie wiem o mecie na ulicy Bocianiej.Proszę o wiadomość na priva.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: (jeszcze) ŁATWIEJ KUPIĆ ALKOHOL
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 maj 2012 - 22:25:47

Nie mam zbyt wiele w tej sprawie do przekazania i nie widzę potrzeby robienia z tego tajemnicy. Grupka bardzo młodych ludzi z Bielawy często pojawia się wieczorami na Porąbce, a znani dobrze z nocnych libacji (również młodzi) mieszkańcy Porąbki chadzają na Bielawę, Według relacji ich sąsiada, którego znam od kilku lat (skąd i jak, to już w prywatnej rozmowie), tam na Bocianiej można zawsze kupić alkohol, z czego korzystają głównie okoliczni amatorzy mocnych trunków, jeśli skończy się im alkohol w środku imprezy, a nie czują się "na siłach" fizycznie (i chyba finansowo) iść do sklepu nocnego. Pewnie z twarzy bym rozpoznał część tego towarzystwa, ale szczegółów typu dokładny adres - nie znam. Zresztą tamten człowiek nie ma do mnie pełnego zaufania, mimo, że znamy się jakiś czas - wie, że chwilowo jestem radnym, a na Porąbce zdaje się generalnie "władzy" nie lubią - może się boi, że będę drążył, kto ma ile czynszu do uregulowania, a tam prawie wszyscy zalegają. Poza tym nie piję, więc nie ma kontekstu do "szczerej" rozmowy, z ichniego punktu widzenia. Tyle się dowiedziałem. Myślę, że Ty, znając lepiej lokalne środowisko, jesteś w stanie dowiedzieć się więcej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-02 22:27 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Senat: komisja za zakazem sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych - MZ i PARPA popierają
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lip 2012 - 09:45:38

w tej kadencji mamy mądrzejszych senatorów - na szczęście
czyt. [www.rynekzdrowia.pl]

Szkoda że nasi radni z kom. zdrowia uważąją że wóda to lekarstwo, no bo jak inaczej wytłumaczyć zwiększenie dostępności.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.