Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 19:52:02

Niewiedziałem pod jaki temat się podczepić więc dodaje nowy . Chodzi o to że w konstancinie nie mam miejsca tzw '' tam gdzie król chodzi piechotą " Każdy z nas jest inny i może się tak zdarzyć że nas przy pili no i co wtedy ?? krzaczki . Świetnie że chcemy ścieżek rowerowych pięknego parku i wielu wielu innych rzeczy ale wc to też ważna sprawa . Na swoim przykładzie miałem zaszczyt tongue sticking out smiley skorzystać z toalety w Piasecznie na przystanku przy szkolnej po otworzeniu drzwi odrazu obrót na pięć i w tył wzrot . Wiadomo wszystkiego nie da się upilnować ale gdby tak toalete postawić w miejscach gdzie jest najwięcej ludzi . Z początku myślałem że może postawić bliskiej odległości od kiosków tam pobierać kluczyk itd ale to za dużo zachodu . Poprostu trzeba ludzią zaufać w co ciężko uwierzyć . A tak przy okazji w naszym UM jest toaleta ?? Śmierdzący temat ale i taki też trzeba przerobić .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 20:06:57

W UMiG jest toaleta na pierwszym piętrze. Należy tylko uważać, żeby zamknąć na właściwy kluczyk, bo jak na ten drugi, to będzie trzeba wołać ślusarza.

Oprócz słynnych Marmurowych Łazienek pod amfiteatrem (które, jak donoszono tu na forum, bywają okresowo czynne, choć osobiście nie miałem przyjemnosci trafić na taką porę) miał być nowy miejski szalet przy Kraszewskiego (projekt za 50 tys. zł), ale zdaje się, że "wypadł" z budżetu. Już nie pamiętam, dlaczego - zapytam kolegów w Radzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 kwi 2012 - 21:08:26

w razie co tj. zestaw kibli w St. Papierni - chyba mozna skorzystać dokąd działają restauranty tudzież kawiarnie

poza tym można się wślizgnąć niepostrzeżenie (nikt nie sprawdza po co i dlaczego) w miejscach wymienionych niżej:
w Stocerze (śmierdzą) w budynku głównym i w ambulatorium (chyba 24 godz)
w CKR chyba do 22
w Białym Domu - dokąd sa zajęcia rehabilitacyjne
na postoju TAXI (kluczyk u kierowców - była mowa na st. forum)
w restauracji Konstancja (w godzinach działania)
w hotelu Konstancja
w Zdrojowej -nie wiem czy jest czynna
w Parku przy Źródlanej i chyba w okolicach amfi - TOI-TOJKI
Domy Kultury (w godz. pracy)
Na targu w srody i w soboty (czasem trzeba zatkać nos)
Kibel na dworze przy kościele w Skolimowie (chyba czynny na okrągło)
Zakrzaczona posesja pomiędzy Graniczną i Kraszewskiego (mogą być kleszcze)

sr... więc mozna skolko ugodno, tylko najpierw trzeba wiedzieć gdzie sie udac. Myślę że pzryda się ten mini przewodnik

Nadal pozostaje nie wyjaśniona tajemnica marmurowych kibli w podziemiach amfiteatru

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 21:27:37

A czy są jeszcze te na Kołobrzeskiej grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 22:31:44

W czasie obrad komisji lub sesji Rady , można skorzystać z kibelka przy sali posiedzeń ul. Świetlicowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-23 22:32 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: KasandraKasandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 23:34:52

Ogólnodostępny kibelek powinien byc w Jeziornie np. naprzeciwko AURY. Jest tam wolny plac po rozmontowanym budynku niedoszłej myjni. Miejsce idealne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 08:54:16


mania
w razie co tj. zestaw kibli w St. Papierni - chyba mozna skorzystać dokąd działają restauranty tudzież kawiarnie

poza tym można się wślizgnąć niepostrzeżenie (nikt nie sprawdza po co i dlaczego) w miejscach wymienionych niżej:
w Stocerze (śmierdzą) w budynku głównym i w ambulatorium (chyba 24 godz)
w CKR chyba do 22
w Białym Domu - dokąd sa zajęcia rehabilitacyjne
na postoju TAXI (kluczyk u kierowców - była mowa na st. forum)
w restauracji Konstancja (w godzinach działania)
w hotelu Konstancja
w Zdrojowej -nie wiem czy jest czynna
w Parku przy Źródlanej i chyba w okolicach amfi - TOI-TOJKI
Domy Kultury (w godz. pracy)
Na targu w srody i w soboty (czasem trzeba zatkać nos)
Kibel na dworze przy kościele w Skolimowie (chyba czynny na okrągło)
Zakrzaczona posesja pomiędzy Graniczną i Kraszewskiego (mogą być kleszcze)

Maniu nie wiem czy to do końca o to chodzi np ja czy ty i ileś osób o tym wie ale dla przyjezdnego . W miejscach które wymieniłaś np hotel konstancja czy restauracje ale tam to jest obowiązek . Mi chodzi raczej o coś prostego . Nie wiem ja bym się dziwnie czuł iść do restauracji czy do hotelu tylko po to żeby z korzytsać z toalety ale w kryzysowych sytuacjach kto wie tongue sticking out smiley . No wiadomo tam czyściutko jest albo powinno być . W ulicznych szletach no jak to na ulicy jeden jest taki że wie po co tam wchodzi i korzytsta jak ma korzystać a drugi wejdzie zniszczy i jest z siebie dumny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 09:20:30



Ogólnodostępny kibelek powinien byc w Jeziornie np. naprzeciwko AURY. Jest tam wolny plac po rozmontowanym budynku niedoszłej myjni. Miejsce idealne.

W 1996r. właśnie w tym miejscu stała toi-tojka. Została spalona przez chuliganów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
zabytkowe ruiny amfiteatru
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 kwi 2012 - 10:31:08

Zrobiłam miniprzewodnik po kiblach, jako że żadnego (przewodnika) po Kcinie nie ma - także po ciekawych miejscach oraz brak punktu informacji turystycznej.

Wcale nie chciałam tym pisaniem usprawiedliwiać braku kibli i braku informacji, bo jest to skandal, że ceper lub miejscowy musi w .... krzaki zamiast do tych marmurowych w amfi, które miały być ogólnodostępne. Dlaczego nie są - cholera wie. Przecież jest utrzymywana całodobowa ochrona tego obiektu - czyt. gruzowiska.

przy okazji czytania opisu obiektu w NM-fmk pzryszedł mi do głowy pomysł, że amfiteatr dlatego został zbudowany byle jak, żeby w krótkim czasie pzrekształcił się w ruinę i wtedy zostanie umieszczony w Przewodniku po Kcinie taki tekst:

Wędrując od Starej Papierni w kierunku Parku im.Skórzewskiego możemy obejrzeć zabytkowe ruiny amfiteatru z początku XXI n.e. O dawnej świetnosci obiektu swiadczą niedawno odkopane marmurowe toalety....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zabytkowe ruiny amfiteatru
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 10:55:48



Wędrując od Starej Papierni w kierunku Parku im.Skórzewskiego możemy obejrzeć zabytkowe ruiny amfiteatru z początku XXI n.e. O dawnej świetnosci obiektu swiadczą niedawno odkopane marmurowe toalety....

Takie konstancińskie Coloseum ?

Marmurowe kible obiecał pan burmistrz dla szaraczków udostępnić. Miało to miejsce podczas spotkania z projektantka parku. Faktycznie przez czas jakiś były. Teraz dla gości parkowych sa tylko smierdzące toi-toje.

P.Burmistrzu , jesli Pan czyta to forum to:

- albo Pan nie dotrzymuje danego słowa
- albo pracownicy amfiteatru lecą sobie z Panem w przysłowiowe kulki i toalet nie otwierają.

W jednym i drugim przypadku wstyd ogromny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 kwi 2012 - 13:08:02

marmury miał udostepnic KDK, bo to on odpowiada za nasze Koloseum - jak pamiętam były jakieś wykrety, że nie ma kasy na babcię klozetową.
Tak czy owak warto podczas sesji zapytać, albo zaproponować zrobienie skwerku z gęstym szpalerem zieleni dołkiem i deską (cos w rodzaju harcerskiej latryny), to by była atrakcja dla turystów, bo TOI-TOJE nie zawsze sa bezpieczne - czasem leżą na boku, to jak to.... zrobić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zabytkowe ruiny amfiteatru
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 13:15:57


mania
Zrobiłam miniprzewodnik po kiblach, jako że żadnego (przewodnika) po Kcinie nie ma - także po ciekawych miejscach oraz brak punktu informacji turystycznej.

Wcale nie chciałam tym pisaniem usprawiedliwiać braku kibli i braku informacji[/i]

Maniu żebyś mnie źle nie zrozumiała ja nie mam pretensji o to do ciebie że ktoś z gminy o zaniedbał porpostu podpowiedziałaś wrazie sytuacji awaryjnej że tak to nazwe.
O pięknych łazienkach nikt nie myśli wiadomo znów takiej niebieskie toj tojki nie wygląda to załadnie ale jest potrzebne ja nawet korzystałem z takiej takie "full opcja " że po załatwieniu swojej potrzeby można skorzytać z mydła i wody co prawda zimnej ale to już nie ma takiego dużego znaczenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-25 13:20 przez Shaggy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zabytkowe ruiny amfiteatru
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 13:27:54



TOI-TOJE nie zawsze sa bezpieczne - czasem leżą na boku, to jak to.... zrobić

Przez ucho ?

Skoro KDK nie otwiera marmurowych toalet, a powinien to czynić zgodnie z obietnica p. burmistrza , to o czym to swiadczy ? O respekcie dla swego przełożonego ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-25 13:28 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 14:13:48

Tutaj harmattan przypomniał mi jak to na youtubie był filmik może i nadal jest co z tojtojem się dzieje w prarku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 kwi 2012 - 22:49:56

Pamiętam ten filmik, nawet dawałam link: grupa durniów rozjeżdża malinowym (chyba tico) TOI-TOJKĘ. Akcja odbywała się za dnia, ok. 20 m od uczęszanej ul. Żródlanej, naprzeciw Konstancji.
Autko dość charakterystyczne - ten wściekły malinowy kolorek (chyba jeden taki w Kcinie), myślę że policja mogłaby wytropić. Widywałam takie cudo, zanim obejrzałam filmik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nareszcie wiadomo dlaczego niedostępne kibelki w amfi
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 22 cze 2015 - 22:11:29

Jak podaje Przegląd Piaseczyński, amfiteatr zamienia sie w ruinę
[www.przegladpiaseczynski.pl] - kliknąć na dole w zielone, otworzy sie pdf, trzeba zajrzeć na 3.stronę

(...) "Woda zalewa podziemne pomieszczenia amfiteatru.
Problem trzeba jak najszybciej zlikwidować, ale do tego potrzebne będzie
odsłonięcie fundamentów amfiteatru, wtedy fachowcy ocenią sytuację
i wskażą rozwiązanie
. (...)"

Wydaje mi się, że kosztami należałoby obciążyć także projektanta, który musiał wiedzieć, że w tym miejscu był staw i jesli uparł się (projektant czy b.burmistrz) że ma byc koniecznie tam, to powinna budowla stac na palach (studniach itp.), a tymczasem zamiast odpowiedniej konstrukcji, w stawie utopiono ileś gruch z betonem, to i nie dziwota, że woda wylazła. Mówił mi o tym radny V kadencji.

Wykładane marmurami podziemne kible nigdy nie zostały udostępnione - teraz można się domyślać dlaczego, a podatnicy musieli dużym nakładem kosztów ufundować kibel na drugim końcu parku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 23 cze 2015 - 06:54:55

W artykule znalazł się mały błąd. Gmina nie "będzie musiała wypłacić" Fartexowi odszkodowania ile już to zrobiła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 23 cze 2015 - 09:16:02

Nadal wybierajmy projektantów inwestycji gminnych z wolnej ręki bez przetargu. Skutki będą j.w.
Ktoś z naszej Gminy przekazał zapewne koncepcję ogólną dla firmy projektowej oraz dokumentację odebrał. Krasnoludki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 23 cze 2015 - 09:22:51

Moim zdaniem (z własnego doświadczenia), właśnie przetarg powoduje to, że może wygrać firma krzak.

Wolnej ręki myślę, że tam nie było, ale raczej zapytanie ofertowe. Wysyła się do kilku wybranych firm (zwykle min. 3). Jako, że to urzędnik wybiera do kogo wysyła ryzyko wybrania gorszej firmy jest mniejsze, bo w jakiś sposób się autoryzuje te firmy.

Tyle teorii bo praktyka może być taka, że się wybiera znajomych królika, czyli wysyłamy do 3 firm z którymi jesteśmy dogadani i 2 składają mocno zawyżone oferty, a trzecia słuszna tylko "trochę" zawyżoną.

Nie zwalnia to absolutnie od odpowiedzialności za brak nadzoru zarówno projektanta jak i wykonawcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 23 cze 2015 - 10:31:49

To urząd konstruje SIWZ i warunki. Można na tej podstawie spróbować wykluczyć firmy krzaki w ramach obowiązujących przepisów, wyroków KIO, wskazań UZP itp...

Nadzór gminny kulał od lat i nadal kuleje. Płacimy za to my wszyscy a nie konkretna osoba/ osoby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.