MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.255.---)
Data: 19 lip 2016 - 10:47:52


Hammer

Wbrew pozorom nie jest to bardzo wygórowana cena.

Podzielam poglÄ…d!

Jako autorka zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok: "Dokumentacja projektowa toalety publicznej w rejonie ulicy Warszawskiej" (lokalizacja przy ul. Bielawskiej), zadałam sobie trud pozyskania od wielu gmin informacji, o realnych kosztach instalacji tego typu obiektów.
Z mojej, zdobytej w ten sposób wiedzy wynika, iż koszt szaletu z podłączeniem go do sieci wodno-kan. i elektrycznej oraz z zagospodarowaniem terenu (kompleksowe wykonanie), był w tych gminach znacznie wyższy niż 125 tys zł.

Z ciekawości zadzwoniłam dzisiaj do firmy podanej w linku Mixiorka.

[budotechnika.com.pl]

Telefonicznie, nie dowiedziałam się niestety, jaki jest koszt toalet zamieszczonych na ich stronie, gdyż jak mnie poinformowano całokształt prac zależy o wielu uwarunkowań.
Żeby się dowiedzieć musiałabym szczegółowo określić, jak ma być wyposażona toaleta, z czego zbudowana, jaki był by front robót przygotowawczych, odległość od mediów i.t.p.

W trakcie rozmowy dowiedziałam się natomiast, iż wskazana w linku Mixiorka firma została wybrana na wykonawcę szaletu w Gminie Konstancin-Jeziorna przy ul. Bielawskiej.

I to oni maja go robić.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-19 23:03 przez Danuta ÅšlÄ…zak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.163.---)
Data: 19 lip 2016 - 11:12:51

Do 30 tys euro, ale netto.

Kurs euro jest określony na cały rok z góry i ogłaszany w rozporządzeniu albo obwieszczenie premiera.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 20 lip 2016 - 14:57:59



Jako autorka zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok: "Dokumentacja projektowa toalety publicznej w rejonie ulicy Warszawskiej" (lokalizacja przy ul. Bielawskiej)
w sumie dobrze, że dokumentacja projektowa nie poszłą na półkę a Burmistrz zadanie kontunuuje...
mnie tylko interesuje jakie były argumenty za postawieniem tegoż ustrojstwa akurat tu a nie np. przy obiekcie typu SkatePark tudzież innym placu zabaw?
albo np. nie przy przystanku przed torami przy Warszawskiej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 20 lip 2016 - 16:39:07

Bo tam za dużo ludzi i by jeszcze zepsuli...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (213.238.69.---)
Data: 22 lip 2016 - 21:04:24


Artek_Bartek


Jako autorka zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok: "Dokumentacja projektowa toalety publicznej w rejonie ulicy Warszawskiej" (lokalizacja przy ul. Bielawskiej)
w sumie dobrze, że dokumentacja projektowa nie poszłą na półkę a Burmistrz zadanie kontunuuje...
mnie tylko interesuje jakie były argumenty za postawieniem tegoż ustrojstwa akurat tu a nie np. przy obiekcie typu SkatePark tudzież innym placu zabaw?
albo np. nie przy przystanku przed torami przy Warszawskiej...

Wystąpiłam o lokalizację toalety publicznej przy Warszawskiej, dlatego, że mieszkam przy tej ulicy i widzę, co się tu dzieje. Widzę jak płeć męska bez skrępowania zasila uryną cisy przed UMiG oraz okoliczne ogrodzenia i bramy. Mamusie też wysadzają swoje pociechy za rogiem czyjegoś ogrodzenia lub w bocznej uliczce.

Natężenie ruchu pieszego i rowerowego w tym miejscu jest duże z uwagi na pobliskie sklepy, przystanki autobusowe oraz na to, że jest to główna ulica naszej gminy.

Uważam i uważałam, iż bardziej udaną byłaby lokalizacja przy przystanku przed torami przy Warszawskiej. W pierwszej kolejności brałam właśnie ją pod uwagę.
Niestety, warunkiem przyjęcia wniosku do Budżetu Obywatelskiego, było wskazanie w nim dla inwestycji miejsca, znajdującego się na terenie będącym własnością gminy.
Wniosek, który nie spełniał tego warunku odpadał.

Teren przed torami nie jest gminną własnością, tylko MZDW.
Po konsultacji z odpowiednimi wydziałami UMiG, do wyboru pozostał mi tylko rejon Warszawska/Bielawska lub żaden.

Uważam, iż tego typu toalet na terenie naszej gminy powinno być więcej i nic nie stoi na przeszkodzie, aby ktoś inny wskazał lokalizację bardziej dla niego zasadną.
Ja wybrałam miejsce, które najlepiej widzę.
Projekt mój spotkał się z uznaniem zarówno Mieszkańców (tych, co go znali), jak i Władz.smiling smiley

Jeśli chodzi o place zabaw zgłosiłam do GOSiR potrzebę postawiania toalety typu Toi-Toi przy najbliższym dla mnie takim placu - bez problemu postawili.

Place zabaw są użytkowane sezonowo, przez kilka miesięcy. Wydaje mi się, iż ustawienie czystej Toi-Toi przy tego typu obiektach w zupełności wystarczy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.128.---)
Data: 28 lip 2016 - 14:32:23

Zaczęli budować. I moim zdaniem kibelek w tym miejscu jest strata pieniędzy.

Nie jest to żaden szlak turystyczny ani dla przyjezdnych ani mieszkańców.

Obok przechodzą tylko okoliczni mieszkańcy którzy mają blisko dom. Kto ma dalej wysiada na innym przystanku.

Jest to ukryte w krzakach i jeżeli nievbedzie bilbordow i neonów to nikt idąc Warszawska tego nawet nie zobaczy.

A jak zobaczy i zobaczy cenę to pójdzie za kibelek w krzaki i załatwi co swoje tylko za darmo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.247.---)
Data: 05 sie 2016 - 23:57:26

Obawiam się, że jeżeli toaleta będzie płatna to niewiele osób będzie z niej korzystać ; do załatwiania się będą wykorzystywane krzaczki. Powinna być bezpłatna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
>grinning smiley< Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: maniamania (87.205.202.---)
Data: 06 sie 2016 - 12:27:59

Można mieć to jak w banku, żaden obszczymurek (po piwie) nie zhańbi się płaceniem za sikanie, podejrzewam nawet, że z bezpłatnej również niechętnie będą korzystać, bo: trzeba dojść, otworzyć i zamknąć drzwi, spuścić wodę - za dużo fatygi.
Gdyby SM dawała mandaty za sikanie pod płotem, to może by się udało, ale czy ktoś widział "żywego" strażnika na świeżym powietrzu (myślę o takim co nie przemyka w samochodzie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.225.---)
Data: 06 sie 2016 - 20:31:31

Ja ostatnio dwóch na rowerze widziałem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.5.---)
Data: 07 sie 2016 - 00:35:35

Dwoch na jednym rowerze?! ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: maniamania (87.205.202.---)
Data: 07 sie 2016 - 17:57:54

a co w tym dziwnego - jeden pedałował, drugi kierował

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.35.---)
Data: 27 sie 2016 - 21:53:40

Budowę rozpoczęto tylko i ... nic się nie dzieje. W takim tempie budowa wc może trwać rok albo i dłużej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.163.---)
Data: 28 sie 2016 - 07:52:42

Montaż potrwa 1-2 dni bo przyjedzie gotowy kontener. Tylko przypiąć kabelki i posiac trawke.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.149.---)
Data: 22 wrz 2016 - 19:29:57

Toaleta już stoi. Kolor zewnętrzny taki mało Uzdrowiskowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: KasandraKasandra (95.49.113.---)
Data: 07 pa¼ 2016 - 18:39:21

WC stoi , widziałam to ale nigdzie nie mogłam się dopatrzyć ile kosztuje wizyta w tym przybytku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: MarioMario (89.73.141.---)
Data: 08 pa¼ 2016 - 17:20:26

Kolor zewnętrzny specjalnie malowany na zamówienie w barwy zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego tej części miasta;P

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 14 pa¼ 2016 - 13:39:12



nie mogłam się dopatrzyć ile kosztuje wizyta w tym przybytku
on chyba po prostu nie jest jeszcze czynny....cennika na pewno brak...i a automat przyjmować zamierza jedynie monety...brak możliwości użycia mikropłatności kartą moim zdaniem jest dowodem na to, że nasi urzędnicy o nowoczesnym świecie mają blade dość pojęcie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (46.113.125.---)
Data: 14 pa¼ 2016 - 19:30:11

I chyba reszty nie wydaje. Więc jak przypili to można i 5 zł stracić

Ale możemy liczyć na przecięcie wstęgi smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-14 19:30 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.162.---)
Data: 18 lis 2016 - 15:53:04

A kibelek stoi i prąd marnuje bo wciąż nikt wstęgi uroczyście nie przeciął.

Ciekawe komu przysługuje prawo pierwszej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: A siusiu to gdzie ??
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.150.---)
Data: 18 lis 2016 - 21:09:52

Sanepidowi? grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.