Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 10:53:33
Wykonawca projektu rewitalizacji parku z amfiteatrem został wyłoniony w drodze konkursu, tu ogłoszenie [upacollective.proboards.com] (nieoceniona ciocia google)

Wykonawca na pewno też, bo jeśli idą fundusze UE, to nie może być z wolnej ręki.

A nadzór rzeczywiście był do d...

Radni przytomni (było kilku w IV i V kadencji) alarmowali, że cos jest nie tak
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 11:16:34
Fartex na 100% wygrał w drodze przetargu. Jeszcze by brakowało, żeby wybierać firmy przy ofertach za ~4-6mln zł z wolnej ręki smiling smiley
Ramy tego konkursy określał chyba ktoś kto nigdy w naszej gminie nie był i nie wie nic o terenach parku zdrojowego i okolic. Nawiązuję tu do fundamentów i osadzenia amfiteatru. Jednak urzędnicy powinni to wiedzieć i wskazać, że tu teren bagienny/ pobagienny, podmokły i palowanie, izolowanie by się przydało...
przetarg na budowę amfiteatru
23 cze 2015 - 11:59:34
tu ogłoszenie: [przetargi.interbid.pl]

a tu wątek o amfiteatrze z 2009, który już wtedy zaczal popadać w ruinę: [www.konstancin.com]

kilka zdjęć wykonanych w czerwcu 2010 - przysłanych przez .... niestety nie zapisałam kto, przepraszam i dlaczego gmina ma teraz dopłacać firmie, która spieprzyła robotę?Re: przetarg na budowę amfiteatru
23 cze 2015 - 12:10:43

mania
dlaczego gmina ma teraz dopłacać firmie, która spieprzyła robotę?
Jeżeli Fartex zrobił wszystko zgodnie z projektem a chyba tak było skoro sąd to potwierdził to będziemy płacić. Dużo zalezy jak to wyglądało na etapie realizacji.
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 15:12:47
To co Maniu pokazałaś to konkurs na wygląd amfiteatru.

Dla wykonawcy musial byc zrobiony projekt budowlany ze szczegółami.

Tutaj taki kabelek, a te belki zabezpieczyć preparatem takim, a takim.

Jak nie bylo napisane zabezpieczyć to wykonawca sam z siebie tego nie zrobi.

Jeżeli tego brak to ścigać projektanta. Jak w projekcie bylo to wtedy wykonawcę i nadzór.

Skoro wygrał wykonawca to znaczy, że nie musiał.
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 15:49:24
tą skarpę amifi widoczną na ostatniej fotce wzmocniono dodatkowo teraz...i nikt nie chce słuchać, że zrobiono to raczej bez sensu i za niemałe pieniądze...
moim zdaniem tu potrzebna jest rzetelna dyskusja i wniosku co należy poprawić by ten obiekt był tak funkcjonalny jak być powinien od początku....szukanie winnych to...możemy się okopać...
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 15:55:40
Ciekawe czy urząd ma prawa autorskie do projektu. Bo jak nie to trzeba płacić za zmiany w projekcie.
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 16:04:56
coś zdaje się wcześniej była mowa, że przekazał je twórcom...na bodaj 75 lat...
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 16:37:35
chyba tak, bo wszelkie zmiany muszą byc uzgodnione z projektantką - gdzieś o tym było na forum, przy okazji ławek, latarni
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 19:12:58
Amfiteatr i park zdrojowy to projekty tej samej firmy? Bo jakoś nie kojarzę.

P.s.
Jeżeli ramy funkcjonalne amfiteatru określano tak samo jak niedawno wybierano miejsce na nowe przedszkole to ja się nie dziwię, że mamy to co mamy.
Re: A siusiu to gdzie ??
23 cze 2015 - 22:28:01

Mixiorek
1. Amfiteatr i park zdrojowy to projekty tej samej firmy? Bo jakoś nie kojarzę.

P.s.
2. Jeżeli ramy funkcjonalne amfiteatru określano tak samo jak niedawno wybierano miejsce na nowe przedszkole to ja się nie dziwię, że mamy to co mamy.

ad 1 - tak.

ad 2 - amfi miał zdaje się służyć do kameralnych koncertów zdrojowych, dlatego taka mała widownia, tylko nie wiem dlaczego postawiono go tak, że słońce daje artystom po oczach?

Duże spędy nie powinny się odbywać w parku, bo w Uzdrowisku, a szczególnie w samym środku strefy A, nie przystoi hałaśliwa muzyka, która niesie się ponad kilometr od sceny. Mi to nie pzreszkadza, bo lubię, ale pacjenci Stoceru, szczególnie po operacjach wymagają spokoju, również przebywający na kuracji w nowouruchomionym ośrodku rehabilitacji w Konstancji przyjeżdżają by szukać ukojenia wśród kcińskich sosen. A co powiedzą pacjenci Centrum Hydroterapii?
Re: A siusiu to gdzie ??
24 cze 2015 - 08:42:37
Rozmawiamy o większej funkcjonalności amfiteatru i o cieknących fundamentach a nie o rozbudowie o 20tys miejsc. Funkcjonalność nie równa się głośniej, równa się lepiej. Można ciszej i z lepszą akustyką. To oczywiście zależy też od ekip nagłaśniających poszczególne wydarzenia a te zdaje się mogą być za każdym razem inne.
Re: A siusiu to gdzie ??
11 lip 2015 - 22:34:50
Wrócmy do tematu toalet. Proponuję toaletę publiczną ustawic na Bielawskiej w pobliżu dawnej Aury - po przeciwnej stronie ulicy. Toaleta powinna byc ogólnodostępna i czynna non stop. Poza tym większe sklepy np. Lidl powinny miec toalety dla klientów.Toalety w U.Gminy czy nawet Starej Papierni są czynne tylko w godzinach pracy ww. instytucji. A wieczorem , po ciemku to chyba pozostaje iśc pod krzaczek czy za róg budynku.
Re: A siusiu to gdzie ??
12 lip 2015 - 00:16:13
Koncepcja toalety publicznej w okolicy d. Aury była rozpatrywana w ramach budżetu partycypacyjnego w ub. roku i zdaje się została przyjęta. Chodziło tylko o koncepcję - miała kosztować (zaplanowanie) 30 tys, ale nie było mowy kiedy zostanie postawiona, na razie więc pod krzaczek...
Re: A siusiu to gdzie ??
12 lip 2015 - 15:04:01
Toruń (na liście Dziedzictwa UNESCO) - wykonanie i instalacja estetycznej i higienicznej toalety miejskiej (nie Toi-Toia) podłączonej do sieci: 25 tysięcy złotych konstrukcja + ok. 20 tys. zł za podłączenie. Ogółem postawiono kilkanaście takich (metalowych, bardzo przestronnych) toalet w kształcie staromodnego słupa ogłoszeniowego wokół Starówki.

Konstancin-Jeziorna - przygotowanie "koncepcji" (nawet nie projektu!) toalety na głównym rondzie w Jeziornie - 30 tysięcy złotych - konsekwencje tego żadne.

Brałem udział w tej dyskusji budżetowej, nazwałem te wszystkie (w 90% nierealizowane) koncepcje karygodnym marnotrawstwem środków publicznych i zostałem wyśmiany: przez urzędników (że u nas to nie może tyle kosztować), przez wiceburmistrza (że nie rozumiem, czym Konstancin, a właściwie Jeziorna, różni się od Torunia) i przez kolegów i koleżanki radne (że się czepiam). Teraz jestem w tej dobrej sytuacji, że już nie jestem radnym i mogę spokojnie wypowiadać swoje zdanie.
Re: A siusiu to gdzie ??
18 lip 2016 - 09:23:48
Coś spory ten koszt i do tego bez przetargu...

Jak może wyglądać szalecik:
http://budotechnika.com.pl/produkty/toalety-publiczne/

"Przy Bielawskiej stanie nowoczesna toaleta

Kolejna toaleta publiczna stanie w Konstancinie-Jeziornie. Nowoczesny, wandaloodporny i dostosowany dla osób niepełnosprawnych szalet stanie przy ul. Bielawskiej. Korzystanie z niego będzie płatne.

Druga toaleta publiczna stanie tym razem w sąsiedztwie ronda im. Armii Krajowej. Jej budowa rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Obiekt będzie miał stalową konstrukcję, a jego wnętrze wykończone zostanie płytami HPL zapewniającymi zachowanie estetycznego wyglądu oraz higieny.
Wandaloodporna

W szalecie zaplanowano montaż wandaloodpornych elementów, m.in.: pisuaru ze spłukiwaniem uruchamianym fotokomórką lub tradycyjnie, zespołu umywalkowego wykonanego ze stali nierdzewnej z automatycznymi podajnikami: mydła, wody i ciepłego powietrza. Toaleta będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Użytkowanie udogodni też wentylacja mechaniczna, ogrzewanie podłogowe oraz sygnalizacja zajętości.

W ramach zadania zagospodarowany zostanie także teren wokół szaletu, zamontowane zostaną m.in. kosz na odpady i stojak na rowery. Całość ma być gotowa w drugiej połowie września. Zadanie zrealizuje firma "BUDOTECHNIKA Sp. z o.o." z Pilchowic. Koszt inwestycji, w tym wykonania przyłączy wyniesie 125 tys. zł. Korzystanie z toalety będzie płatne."

http://www.konstancinjeziorna.pl/aktualnosci/wydarzenia/2016-lipiec/przy-bielawskiej-stanie-nowoczesna-toaleta#cnt
Re: A siusiu to gdzie ??
18 lip 2016 - 19:36:51
125 tys. koszt robót, to chyba nie musi być ogłaszany przetarg?
Re: A siusiu to gdzie ??
18 lip 2016 - 21:33:18
Przetarg nie. Wystarczy zapytanie ofertowe do kilku firm.

Wbrew pozorom nie jest to bardzo wygórowana cena.
Re: A siusiu to gdzie ??
19 lip 2016 - 07:26:22
Bodajże (?) do 30tys EUR nie trzeba ogłaszać przetargu.
Re: A siusiu to gdzie ??
19 lip 2016 - 09:59:51
Tak jest - do 30 tys.EURO.
Czyli przyjmując, że kurs euro byłby 4,16 zł., na prace o wartości 125 tys. zł. nie trzeba by było ogłaszać przetargu.

W bieżącym roku kurs euro oscyluje pomiędzy 4,30 - 4,50 zł.
Z szacunku tego wynika, iż w przypadku w/w szaletu przetarg był zbędny.

Do wyłonienia wykonawcy, wystarczyło jedynie zapytanie ofertowe skierowane do kilku firm, o czym słusznie napisał Hammer.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-19 10:06 przez Danuta Ślązak.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 54
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017