Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 18
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 27 mar 2012 - 11:37:55

Zakup fotoradaru jest obciążeniem dla budżetu gminy. Zastanawiające jest to iż pieniądze z mandatu za wykroczenie drogowe popełnione na terenie Konstancina zasilają np. kasę Stadionu Narodowego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 27 mar 2012 - 12:22:32

powtórzę tu...


Burmistrz wyjaśnił, że postawienie radaru wymaga zmiany organizacji ruchu na drodze, np. wojewódzkiej (czytaj: postawienia znaków), w związku z czym kontaktu z firmą nie było
ale rozumiem, że działania zmierzające do tej zmiany ogranizacji ruchu zostały podjęte?


Do faktu, że głównym celem ustawiania fotoradaru jest zapobieganie tragicznym wypadkom - nie odniósł się nikt

...i chyba wszystko w temacie dbania włodarzy o bezpieczeństwo mieszkańców...
gdzieś ostatnio (bodaj w Poznaniu) zadbali o bezpiecześtwo...żab... a za ich rozjechanie nie grozi mandat o więzieniu nie wspominając...

ciekawy jestem, ile jeszcze ludzi zginie, zostanie kalekami itd. itp. zanim jakieś kolegialne, decudujące o kierunkach wydawania fundyszy ciało dojdzie do wniosku, że życia ludzkiego nie da się wycenić...priorytety...

Opcje: OdpowiedzCytuj
wywiad z komendantem Kcińskiego komisariatu policji
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 kwi 2012 - 00:47:44

(...)
W konstancińskim komisariacie pracuje 31 policjantów, którzy mają do dyspozycji cztery radiowozy. Za bezpośredni kontakt z mieszkańcami odpowiada natomiast czterech dzielnicowych. Ponadto ulice patrolują służby ponadnormatywne, które finansuje samorząd. Patrole składające się z funkcjonariusza policji i strażnika miejskiego pilnują bezpieczeństwa od piątku do niedzieli w godzinach wieczornych i nocnych.

więcej tu: [kurierpoludniowy.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 06 kwi 2012 - 21:21:47

W imieniu parafian z kościoła Matki Boskiej Anielskiej w Skolimowie chciałem podziękować Straży Miejskiej z naszego miasta za pomoc w czasie procesji Drogi Krzyżowej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 kwi 2012 - 15:06:32

No w końcu poczułem że moje podatki zostały wykorzytsane nalezycie a nie siedzieć w biurze i kawe popijać .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 kwi 2012 - 15:23:47

FOTORADAR - ciąg dalszy.

24-04-2012r we wtorek od godz. ok. 10:00 odbędzie się kontrolny/testowy (bez mandatowania) polaz pracy urządzenia w terenie.

Ponieważ chyba juz nikt nie ma watpliwości , że fotoradary skutecznie przyczyniają się do poprawy bezpieczenstwa nadrogach , ten pokaz ma słuzyć między innymi do zaprezentowania swej skuteczności i "wydajności" jesli chodzi o ilość wychwyconynych przypadków piratowania w ciągu pewnego , okreslonego czasu. Być może bedzie to kilka godzin.

Prywatnie poinformowałem też p.komendanta SM , że warto w przyszłości (jesli dojdzie w końcu do zakupu) monitorować też niebezpieczna ul. Borową.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.71.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 kwi 2012 - 01:07:50

Pytanie, czy będzie to zwykły pomiar czy zgodnie ze sztuka tj. Np. właściwym oznakowaniem miejsca pomiaru?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 kwi 2012 - 13:00:31

Zdecydowanie pomiar będzie dokonywany zgodnie ze wszystkimi , obowiazującymi w tej kwestii procedurami.

Pierwotnie fotoradar miał zostać ustawiony na ul. Wilanowskiej na "wlocie" do Konstancina od strony Góry Kalwarii . Ale ponieważ jest to droga wojewódzka konieczne byłoby dokonanie wiekszych uzgodnień min. z zarzadcą drogi. A zatem fotoradar stanie na jednej z dróg powiatowych na której też dochodzi do permanentnego przekraczania obowiązującej w terenie zabudowanym prędkości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 13:41:18

Dziś od godz. 10:00 na ul. Długiej , na wysokości szpitala stanął fotoradar . Na tym odcinku drogi jest ograniczenie do 30km/h. urządzenie zostało ustawione z tolerancją 20km/h. czyli ten kto jechał z predkością 50km/h nie został sfotografowany.

I teraz uwaga - w czasie półtorej godziny urządzenie odnotowało ponad 200 przypadków przekroczenia prędkości. Rekordziści to :- motocyklista 120 km/h. i samochód DOSTAWCZY 115 km/h.

Pracę urządzenia obserwował komendant SM . Przyjechali też , p. burmistrz K.Jańczuk i wice R.Machałek.
Jacek był z kamerą i nagrał kilka ujęć , niedługo ma wrzucić. Mozna było zaobserwować bardzo ciekawe zachowania kierowców. Czasem jechali gęsiego z przepisową prędkością (widocznie to ci posiadający CB radio) a za chwilę fotoradar nie nadążał z robieniem zdjęć. Tym bardziej , że wykonuje on zdjęcia z dwóch kierunków najazdu.

Ciekawie może wyglądać przeliczenie tych wykroczeń na wartość ew. wystawionych mandatów. To z całą pewnością nie jest mała kwota.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 kwi 2012 - 15:17:19

Może ta akcja przekona naszych stróżów porządku, że to żaden bajer. A przy okazji źródło dochodu dla gminnej kasy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 15:25:31

Krótki filmik pokazujacy fotoradar w akcji. Obraz celowo jest rozpikselowany aby zamazać nr. rejestracyjne . Filmik w czasie rzeczywistym. Zwróćcie uwagę z jaka częstotliwością jest błysk lampy.

http://youtu.be/X5yx2_-8k6I

Do czwartku powinienem otrzymać bilans dwugodzinnej pracy urzadzenia.


mania
Może ta akcja przekona naszych stróżów porządku, że to żaden bajer. A przy okazji źródło dochodu dla gminnej kasy

Ja również mam taka nadzieje. Jednoczesnie boję się argumentów w stylu - jak samochód ma kogoś zabić to i tak zabije. Jak z watku o alkoholu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 15:28 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.konstancin.net.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 17:35:53

Hehehe, jak ten fotoradar będzie stał w tym miejscu, to gratuluje SM za pomysłowość... Nie wiem czy ktoś z Was kiedykolwiek zwolnił do 30 w tym miejscu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 17:44:59


harmattan


I teraz uwaga - w czasie półtorej godziny urządzenie odnotowało ponad 200 przypadków przekroczenia prędkości. Rekordziści to :- motocyklista 120 km/h. i samochód DOSTAWCZY 115 km/h.

.

...ale się kierowcy postarali!

Ja zwalniam - do 40km/hcool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 18:38:07


PP23
Hehehe, jak ten fotoradar będzie stał w tym miejscu, to gratuluje SM za pomysłowość... Nie wiem czy ktoś z Was kiedykolwiek zwolnił do 30 w tym miejscu.

Hehehe , jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?



Na tym odcinku drogi jest ograniczenie do 30km/h. urządzenie zostało ustawione z tolerancją 20km/h. czyli ten kto jechał z predkością 50km/h nie został sfotografowany.

A swoja droga , możesz kontestować zasadność ograniczenia do 30 km/h. ale przestrzegać musisz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 18:40 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.konstancin.net.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 19:39:26


harmattan
Hehehe , jakies problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?

Nie do końca rozumiem co tu rozumieć, ale ok ;)
Chodziło mi o samo miejsce, w którym SM na bank będzie bardzo często wykorzystywać, więc przytaczanie statystyk z tego miejsca jest niezłym kabaretem. Niewiele osób zwalnia do 30 km/h na głównej drodze Konstancina. Nawet autobus, który zatrzymuje się na pobliskim przystanku został 'złapany'. Co widać również zauważyłeś - "swoja droga , możesz kontestować zasadność ograniczenia".

PS: Ostatnio moja średnia prędkość na rowerze była niewiele mniejsza od tego ograniczenia ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 20:32:58

Jeszcze raz powtórzę. Nikomu kto jechał z prędkością nie przekraczjącą 50 km/h fotoradar nie zrobił zdjęcia. Wydaje mi się jednak , ze na autobus tez nie zareagował.

Tak że ta statystyka dotyczy tylko tych , którzy przekroczyli prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym. A zatem ..... było przymrużenie oka. Poczekaj aż otrzymam szczegółowe dane , wtedy dowiemy się ile samochodów i o ile przekraczało prędkość. Ja w każdym razie widziałem jak fororadar odnotowuje prędkości np. powyżej 80-90 km/h. Też tak jeździsz w tym miejscu ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 24 kwi 2012 - 20:37:33

jak doczytasz w tym watku, to ustawienie fotoradaru np. na Warszawskiej wymagaloby zbyt wielu uzgodnien jak na taki szybki test.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 08:38:11

A ja myślałem że to jakieś urządzenie do pomiaru hałasu grinning smiley . Akurat go ustawaili jak jechałem tamtendy teraz ,może czas postawić go na Pułaskiego tam to dopiero będzie rekord i w ilości i w predkościach to samo na ulicy Wareckiej i paru innych
Może władze w naszej gminie ogarną się i stwierdzą że fotoradary to dobra inwestycja .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.poczta-polska.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 08:42:09

harmattan, zwalniasz w tym miejscu do 30 km/h? Proste pytanie. Nie interesuje mnie, że fotoradar jest ustawiony na 50 km/h, bo to i tak znaczące łamanie przepisów. W końcu przekroczenie prędkości o 67% ;)

Jak ktoś szuka drogi, albo zwiedza Konstancin, to może nie łamie w tym miejscu przepisów ruchu drogowego ;D

Podpisuje się pod radarami w KJ (kiedyś już o tym pisałem), ale nie w takich miejscach, gdzie 95% kierowców przejeżdża z niedozwoloną prędkością.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.play-internet.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 08:52:49

Jeśli dokładnie oglądałem filmik to MZA oraz SM też dostali "fotkę"
Ekstra thumbs upsmiling smiley
Muszę w tym miejscu zwalniać rowerem grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.