Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 18
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 09:03:07

Oj chyba to nie byla SM jeśli mówim o tym samym momencie pierwsza minuta siedemnasta sekunda to jakiś zielony samochód niebieskie sygnały i czerwone to raczej nie SM prędzej straż graniczna choć nie wiem skąd o ni by się tu mieli pojawić bo SW ma z białym paskiem a moze jakiś eko patrol czy inny ciort tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 09:16:35


PP23
zwalniasz w tym miejscu do 30 km/h? Proste pytanie. Nie interesuje mnie, że fotoradar jest ustawiony na 50 km/h, bo to i tak znaczące łamanie przepisów.

W takim razie załóżmy , że 30 km/h jest ograniczeniem nieżyciowym. Wtedy i tak będzie obowiązywało ograniczenie wynikające z kodeksu drogowego. 50 km/h w terenie zabudowanym i przekroczenie tej właśnie prędkości było odnotywane.


PP23
Podpisuje się pod radarami w KJ (kiedyś już o tym pisałem), ale nie w takich miejscach, gdzie 95% kierowców przejeżdża z niedozwoloną prędkością.


Czyli w jakich miejscach powinien fotoradar powinien być ustawiany ? W miejscach gdzie wszyscy kierowcy jeżdżą prawidłowo ? W takim razie na Grapie , gdzie 95% TIR-ów jedzie ponad 70 km/h przez środek osiedla według Ciebie nie należy stawiać fotoradaru ?


Shaggy
może czas postawić go na Pułaskiego tam to dopiero będzie rekord i w ilości i w predkościach to samo na ulicy Wareckiej i paru innych
Może władze w naszej gminie ogarną się i stwierdzą że fotoradary to dobra inwestycja .

Właśnie dlatego postuję zakup fotoradaru mobilnego aby można było ustawiać go na różnych ulicach. A czy się władze gminy ogarną ? Najpierw muszą się ogarnąć radni tego miasta . Życie pokazało że potrafią działać błyskawicznie , np. w sprawie alkoholu.

To był patrol Straży Granicznej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.poczta-polska.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 09:31:52


harmattan
Czyli w jakich miejscach powinien fotoradar powinien być ustawiany ? W miejscach gdzie wszyscy kierowcy jeżdżą prawidłowo ? W takim razie na Grapie , gdzie 95% TIR-ów jedzie ponad 70 km/h przez środek osiedla według Ciebie nie należy stawiać fotoradaru ?
Na grapie obowiązkowo. Jest tam taka gęstość zaludnienia i tak często są łamane przepisy, że bez dwóch zdań powinien zostać stawiany regularnie. Nie ma tam ograniczenia 30km/h, którego trudno przestrzegać ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 kwi 2012 - 09:51:34

Na Sobieskiego jest ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 10:21:39

Na Wilanowskiej na odcinku osiedlowym jest 40 km/h.


Akizuka
Muszę w tym miejscu zwalniać rowerem

Akizuko , nie zwalniaj ! Po prostu się tak nie rozpędzaj.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-25 10:24 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 11:04:33


harmattan
To był patrol Straży Granicznej.

Często się ich widuje w tej okolicy, bo pod Powsinem przebiega granica między powiatem piaseczyńskim a Europą. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 11:48:55


PP23

harmattan
Czyli w jakich miejscach powinien fotoradar powinien być ustawiany ? W miejscach gdzie wszyscy kierowcy jeżdżą prawidłowo ? W takim razie na Grapie , gdzie 95% TIR-ów jedzie ponad 70 km/h przez środek osiedla według Ciebie nie należy stawiać fotoradaru ?
Na grapie obowiązkowo. Jest tam taka gęstość zaludnienia i tak często są łamane przepisy, że bez dwóch zdań powinien zostać stawiany regularnie. Nie ma tam ograniczenia 30km/h, którego trudno przestrzegać ;)

Na Bilewskiej na odcinku Warszawska Mirkkowska też jest 40 A to że nadługiej jest 30 widocznie był powód choćby szpital w którym są dzieci przejście dla pieszych przystanek autobusowy skrzyżowanie .

PP23
Na grapie obowiązkowo. Jest tam taka gęstość zaludnienia i tak często są łamane przepisy, że bez dwóch zdań powinien zostać stawiany regularnie. Nie ma tam ograniczenia 30km/h, którego trudno przestrzegać

To że na puławskiego chodzi mniej ludzi to fotek nie potrzebny tam ani pobocza tak naprawde nie ma właściwego a na przystankach stoi się jak na "cykającej bombie" Chyba tylko ten przy elektrowni stoi w miare w bezpiecznym miejscu
A warecka tam też było kilka poważnych wypadków na skrzyżowaniu z potulickich . To może wogóle je postawmy na osiedlowych uliczkach z tego co mówisz PP23 Czyli co tam gdzie jest 50 też jest trudno hm ciekawy jestem jakby cię dorgówka na długiej cykneła i jakbyś się tłumaczył

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.poczta-polska.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 13:28:28

Shaggy, zwalniasz na Długiej do 30 przy szpitalu? ;) Unikacie wszyscy odpowiedzi na proste pytanie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 kwi 2012 - 13:35:25

na Długiej były wypadki, a wieczorami sa urządzane wyścigi motocyklowe - takich co jadą na oślep, gaz do dechy. Zresztą jednego takiego durnia 120km/h fotoradar złapał.

Może ograniczenie wynika z obserwacji policjantów, którzy od czasu do czasu na Długiej sie czają - za rzadko jednak jak wynika z wyników łowów foto radarem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 13:36:30

Bo to pytanie ani odpowiedź na nie nie wnosi nic merytorycznie do tematu poprawy bezpieczeństwa na drogach Konstancina.

Nikt z osób piszących na tym forum tego znaku 30 km/h nie stawiał. Jesli uważasz to ograniczenie za nieuzasadnione zgłoś swe uwagi do Starostwa w Piasecznie.

ps. jesli nawet nie zwalniamy przed tym znakiem to jesli cyknie nas fotoradar Straży Miejskiej lub policji , to miejmy pretensję tylko do siebie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 14:03:43

Ja się przyznaje do 30 tam nie zwalniam . Z fotoradarem jest o tyle dobrze że fotoradar ma ustawioną tolerancje znaczy może nie musi a przy policji no przykro mi znak 30 km/h to 30 jak jdziesz 50 też cię mogą złapac bo o 20 za dużo . PP23 chyba rozumiem o co ci chodzi uważasz że SM czy policja mogą specjalnie ten punkt odwiedzać celowo aby wyłapywać to podobnie można potraktować Wilanowską nowa asfalt itd po co jechać 50 jak można 70 i co tam też celowo stoją masz prawo do odwołania się w sądzie grockim Ja rozumiem że u nas prawo jst porypane ale musimy sie do niego dostosować że w odległosci 100m jest 10 znaków drogowych które mogą sobie zaprzeczać . Ale skoro to było tylko testem takim zilustroawniem jak po naszych drogach jeżdżą ludzie to nie mamy coś się tutaj kłucić czy udowadniać komuś coś . To jest chyba jedyna 30 a po za tym znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania a skoro nie ma powtórzenia z skrzyżowaniem to masz 50 więc jakoś damy radę . Ogólnie już kiedyś pisałem o ogólnym niebezpieczeństwie na skrzyżowaniach szczególnie na tych mniejszych uliczkach gdzie nie ma znaków a jeśli są to musisz się samochodem mocno wychylić bo drogę zaslania płot

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 kwi 2012 - 18:03:20

Zestawienie wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradar w dniu 24 kwietnia 2012 r.
miejsce pomiaru ul. Długa -szpital Konstancin-Jeziorna
Dopuszczalna prędkość 30 km/h. rejestracja wykroczeń od 50 km/h.
Pomiar wykonywano od godz. 10:23:44 do 12:01:34

Przekroczenie prędkości w zakresie

zakres prędkości km/h --- ilość pojazdów
51 - 60 --- 172
61 - 70 --- 98
71 - 80 --- 40
81 - 90 --- 19
91 - 100 --- 3
101 - 110 --- 2
111 - 120 --- 1

Ogółem ----- ilość ---- [ % ]
-------------------------------------------------------
przejechało --- 510 --- 100
-------------------------------------------------------
przekroczenia --- 347 --- 68,04
-------------------------------------------------------
prawidłowo --- 153 --- 31,96
-------------------------------------------------------

Gdyby według taryfikatora zostały wystawione mandaty wszystkim , którzy przekroczyli 50 km/h , licząc po stawkach z dolnej granicy widełek , łaczna kwota wyniosła by 60450,00 zł.

Ale to nie te pieniądze są najważniejsze. Pytam tych radnych , którzy są przeciwko zakupowi fotoradaru , czy dotrze do Was kiedykolwiek , że dzięki fotoradarowi w sposób kapitalny poprawi sie bezpieczeństwo na drogach Konstancina !?!?



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-25 18:12 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 kwi 2012 - 23:31:50

Nie wiem czy od tego roku począwszy - fotoradar kupuje samorząd czy państwo, bo kasa z mandatów idzie do kasy państwowej:

[e-prawnik.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 kwi 2012 - 08:49:25

Do kasy państwowej trafia kasa z mandatów wystawionych na drogach krajowych. To , że do budżetu państwa trafia mniej kasy z mandatów niz zakładano to akurat dla mnie jest pozytywnym skutkiem ustawienia fotoradarów. Po prostu kierowcy jeżdżą ostrożniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 26 kwi 2012 - 09:06:40

czy ja dobrze zaobserwowałem, że to było urządzenie pstrykające fotki na 2 strony? masakra... smiling smiley

pytanie tylko mam takie - czy miejsce pomiaru było oznakowane znakiem o kontroli prędkości? tylko wtedy można by uznać pomiary za w miarę miarodajne... 68 %...robi wrażenie....

na drodze z Powsina do Okrzeszyna stoją 2 załadowane urządzeniem słupki...mi się wydaje, że to marnotrastwo bo stoi jeden kawałek za drugim jednak podobno bezpieczeństwo wzrosło...i nikt się nie przejmuje, ze w to zainwestował...
a my kierowcy powinniśmy przestrzegać obowiązujących przepisów i tyle...nawet jak nam się wydaje, że te 90 km/h przy ograniczeniu do 30 jest bezpieczne bo jesteśmy debeściaki ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 kwi 2012 - 09:18:45

Ta k , dobrze zauważyłeś , urządzenie "cyka" pojazdy z dwóch kierunków.

Tym razem nie było znaku informującego o punkcie pomiaru prędkości. Ale to było celowe ponieważ chodziło o pełne przedstawienie skali zjawiska . Z mojej rozmowy z obsługą fotoradaru wynika , że gdyby taki znak był ustawiony to mozna przyjąć , że wykroczeń mogłoby być o połowę mniej , czyli wpływ z mandatów po 1,5 godz. pracy urządzenia wyniósłby "tylko" 30000,00 zł.

Ale konsekwentnie będe powtarzał - nie kasa jest tu najważniejsza !!!

Ale skoro już o pieniądzach mówimy to gdyby z godnie z wnioskiem Komisji Budżetu fotoradar został zakupiony na początku roku , to już dawno kwota wydatkowana na ten zakup zwróciłaby się z wielka nawiązką.
Prosze pamiętać , że kasa uzyskana z mandatów moze być przeznaczona na bieżące remonty dróg w gminie lub na ich budowę. Pewnie UMiG nie chce kupić fotoradaru bo nie widzi potrzeb w tym zakresie.

A najbardziej żałosny argument przeciwko zakupowi urządzenia brzmi tak :- a bo to trzeba przeprowadzić reorganizację ruchu na drogach , dokonać odpowiednich uzgodnień. Dla mnie to znaczy nie mnie ni więcej , że się po prostu urzędnikom robić nie chce. W innych miastach się chciało . Państwo urzędnikostwo , jak trzeba to trzeba - DO RO-BO-TY !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 09:31 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: trenertrener (---.183.254.156.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 26 kwi 2012 - 10:12:24

"W tym roku prognozowane zasilenie budżetu kasą od kierowców z ciężką nogą to ponad 1 mld zł. W styczniu i lutym odnotowano imponujący wpływ w wysokości... 2 mln zł. Do końca roku urzędnicy mają zatem szanse ściągnąć z piratów kwotę 12 mln zł. Może, jeśli będą wyjątkowo skrupulatni, trochę więcej ? powiedzmy 15 mln zł, może nawet 20 mln zł. Do celu brakuje wciąż jakichś 980 mln zł."

[auto.dziennik.pl]

smiling smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kasa nie jest najważniejsza !
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 kwi 2012 - 10:57:46

Odnosnie artykułu przytoczonego przez Trenera.

Być moze prognozy i oczekiwania zostały przeszacowane.
Nie wiem czemu nie mozna przyjąć , że jednak kierowcy zaczęli jeździć rozważniej.
Nie podano w artykule na czym ta nieudolność inspektorów tak konkretnie polega .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-26 11:00 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 26 kwi 2012 - 11:33:57

kiedyś dla postraszenia (czytaj przymuszenia kierowców do zdjęcia nogi z gazu) stawiano...atrapy radiowozów.
od czasu powszechnego użycia CB i innych gpsów ostrzegających o punktach pomiaru jedyny straszak na totalnych wariatów to działające urządzenia (od czasu, gdy ustawodawca zdecydował, że atrapami fotoradarów straszyć nie można)
ja uporu naszych włodarzy nie rozumiem za nic bo dla mnie to też kwestia nie wpływu do budżetu (a wiadomo, że na oznakowanych punktach zdecydowanie mniej kasy wpłynie) ile bezpieczeństwa na drodze
a powiem tak - sam mam ciężkawą nogę i wolałbym by ktoś wreszcie wybudował w tym kraju jakieś sensowne (tj. bezpieczne i pozwalające na maksymalnie szybką jazdę z punktu a do b) drogi lub alternatywę w postaci szybkich kolei...jednak jak tak patrzę na wariatów na terenie miasta to pod fotoradarem podpisuję się obydwoma kopytami..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 kwi 2012 - 11:55:23

Zgodnie z tym co napisał harmattan w czasie "próby" fotoradaru na Długiej, byli p.burmistrz i p.v-ce burmistrz, znaczy temat podjęty na najwyższym szczeblu.

.....czyżby światełko w tunelu? >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.