Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 18
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 13:22:41

Projekt wspólnych patroli nie dotyczył głównych ulic i "godzin szczytu", tylko weekendów od piątku do niedzieli wieczór na dużych osiedlach: Mirków, Grapa, Bielawska, chyba Elsam. Rada Miejska nie przeznaczyła na ten cel wg mojej wiedzy żadnych "specjalnych" dodatkowych środków - burmistrz podpisywał umowy w ramach ogólnych funduszy przyznanych w budżecie w dziale "Bezpieczeństwo" na ten rok. Zakres tych patroli został jasno podany radnym przez burmistrza.

W kwietniu SM i Policja złożyły wzajemnie na siebie donosy o niewywiązywaniu się z wspólnych zadań i wtedy burmistrz oznajmił publicznie na sesji, że w tej sytuacji umówionych stawek za patrole nie wypłaci.

Centrum monitoringu miało zostać przeniesione do lokalu gminnego. Rozważano ten na Mirkowie w nowym bloku. Dowiem się, jak ta sprawa wygląda.

SM nadal wymaga reformy i jeśli burmistrza na nią nie stać, pozostaje inicjatywa radnych i własna uchwała.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 31 sie 2011 - 16:08:04

W kwietniu SM i Policja złożyły wzajemnie na siebie donosy o niewywiązywaniu się z wspólnych zadań i wtedy burmistrz oznajmił publicznie na sesji, że w tej sytuacji umówionych stawek za patrole nie wypłaci.

To brzmi tak, że nawet Bareja by się tarzał ze śmiechu po ziemi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 18:51:02

Nasze "służby bezpieczeństwa" kochają Bareję. Dziś na początek pierwszej po wakacjach sesji Rady wszyscy radni otrzymali od Pana Komendanta ogromne pamiątkowe medale z okazji 20-lecia Straży Miejskiej w specjalnych pudełkach. Na oko jeden taki mosiężny krążek wart jest co najmniej tyle, co parę godzin dodatkowych patroli albo interwencji Straży. Zastanawiałem się nawet, czy przyjąć ten ozdobny przycisk do papierków gminnych, ale uznałem, że nie będę zaczynał pierwszej sesji po wakacjach od przykrego zgrzytu.

Przy ostatnich dwóch interwencjach SM w sprawie pewnego znanego smrodu na terenie szkoły w Mirkowie, przyjazd zajął Straży ok. 5 godzin od wezwania. W tym czasie smród się rozszedł. Bardzo wygodnie ze strony panów strażników. Zgłaszałem na posiedzeniu komisji burmistrzowi, odzewu na razie brak. Trzeba będzie jednak znów Drogą Pisemną.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2011 - 19:02:34


Tomasz Zymer
Projekt wspólnych patroli nie dotyczył głównych ulic i "godzin szczytu", tylko weekendów od piątku do niedzieli wieczór na dużych osiedlach: Mirków, Grapa, Bielawska, chyba Elsam.

Od kiedy osiedle Mirków, Grapa, Bielawska, Elsam leżą przy ulicy Warszawskiej?
Może należy sięgnąć do zapisów z monitoringu miejskiego? Kamera w trybie patrolowym na pewno zarejestrowała.
Wytłumacz do czego patrol na ulicy Warszawskiej w sobotę lub niedzielę o godzinie 16-tej? Wytłumacz do czego patrol, nawet na osiedlach, w takich godzinach (i nie mówimy o porze zimowej)?
A może te patrole, które widziałem to było złudzenie optyczne?



Tomasz Zymer
Rada Miejska nie przeznaczyła na ten cel wg mojej wiedzy żadnych "specjalnych" dodatkowych środków - burmistrz podpisywał umowy w ramach ogólnych funduszy przyznanych w budżecie w dziale "Bezpieczeństwo" na ten rok.

Z Dziennika Urzędowego Województwa Mazowieckiego: UCHWAŁA NR 21/VI/6/2011 RADY MIEJSKIEJ KONSTANCIN-JEZIORNA z dnia 21 lutego 2011 r. w sprawie uchwały budżetowej Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2011

Rozdz. 75404 - Komendy wojewódzkie Policji w kwocie 60 000 zł
Wydatki bieżace zwiazane z dofinansowaniem rekompensaty za czas służby przekraczajacy normatywny czas pracy, nagrody za osiagniecia w służbie dla policjantów z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie z zakresu służby prewencyjnej-wpłaty na fundusz celowy Policji wg. Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990r. o Policji 60 000,-


Czy to są ogólne środki z działu bezpieczeństwo? To są pieniądze z konkretnym przeznaczeniem.



Tomasz Zymer
Zakres tych patroli został jasno podany radnym przez burmistrza.

Czy byłbyś skłonny podzielić się tą informacją z mieszkańcami? Burmistrz Radnym może i jasno podaje, ale w BiP na próżno szukać tych informacji.



Tomasz Zymer
W kwietniu SM i Policja złożyły wzajemnie na siebie donosy o niewywiązywaniu się z wspólnych zadań i wtedy burmistrz oznajmił publicznie na sesji, że w tej sytuacji umówionych stawek za patrole nie wypłaci.

I nie wypłacił?



Tomasz Zymer
Centrum monitoringu miało zostać przeniesione do lokalu gminnego. Rozważano ten na Mirkowie w nowym bloku. Dowiem się, jak ta sprawa wygląda.

To ja Cię poinformuję od razu, że Rada Miejska 1 kwietnia 2011 (myślałem, że to żart, ale jednak nie) podjęła uchwałę w sprawie wynajęcia tego lokalu na 10 lat...
Tutaj treść uchwały: [www.konstancin.eobip.pl]
Obecnie ZGK poszukuje najemcy: [www.konstancin.eobip.pl] (oferty można składać do 5 września).



Tomasz Zymer
SM nadal wymaga reformy i jeśli burmistrza na nią nie stać, pozostaje inicjatywa radnych i własna uchwała.

Uchwała RM może praktycznie dotyczyć likwidacji SM lub ograniczenia finansowania z budżetu. Zwierzchnikiem Straży jest Burmistrz i to od niego zależą działania w tej sprawie. Rada potrafi wymusić takie działania na Burmistrzu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 19:33:19


czaknoris

Tomasz Zymer
Projekt wspólnych patroli nie dotyczył głównych ulic i "godzin szczytu", tylko weekendów od piątku do niedzieli wieczór na dużych osiedlach: Mirków, Grapa, Bielawska, chyba Elsam.

Od kiedy osiedle Mirków, Grapa, Bielawska, Elsam leżą przy ulicy Warszawskiej? Może należy sięgnąć do zapisów z monitoringu miejskiego? Kamera w trybie patrolowym na pewno zarejestrowała.
Wytłumacz do czego patrol na ulicy Warszawskiej w sobotę lub niedzielę o godzinie 16-tej? Wytłumacz do czego patrol, nawet na osiedlach, w takich godzinach (i nie mówimy o porze zimowej)?
A może te patrole, które widziałem to było złudzenie optyczne?

Nie jestem kamerą monitoringu ani kontrolerem patroli. Piszę, co nam przekazał burmistrz na sesji w sprawie miejsc i czasu działania tych patroli. Osobiście uważam, że patrole na dużych osiedlach w weekendy są potrzebne o każdej godzinie i swoje osobiste przekonanie na ten temat wynoszę z doświadczeń ponad 30 lat przemieszkiwania na osiedlach Panieńska oraz Praga II na warszawskiej Pradze.



czaknoris

Tomasz Zymer
Rada Miejska nie przeznaczyła na ten cel wg mojej wiedzy żadnych "specjalnych" dodatkowych środków - burmistrz podpisywał umowy w ramach ogólnych funduszy przyznanych w budżecie w dziale "Bezpieczeństwo" na ten rok.

Z Dziennika Urzędowego Województwa Mazowieckiego: UCHWAŁA NR 21/VI/6/2011 RADY MIEJSKIEJ KONSTANCIN-JEZIORNA z dnia 21 lutego 2011 r. w sprawie uchwały budżetowej Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2011

Rozdz. 75404 - Komendy wojewódzkie Policji w kwocie 60 000 zł
Wydatki bieżace zwiazane z dofinansowaniem rekompensaty za czas służby przekraczajacy normatywny czas pracy, nagrody za osiagniecia w służbie dla policjantów z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie z zakresu służby prewencyjnej-wpłaty na fundusz celowy Policji wg. Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990r. o Policji 60 000,-


Czy to są ogólne środki z działu bezpieczeństwo? To są pieniądze z konkretnym przeznaczeniem.

To się zgadza. Ale te środki nie zostały nagle zabrane np. z melioracji czy szkół, tylko wpisane do tego konkretnego rozdziału z wcześniej ustalonej (przedyskutowanej przez komisje BOKiS i Budżetu) sumy ogólnej na bezpieczeństwo. To mam na myśli twierdząc, że nie były to środki "dodatkowe"



czaknoris

Tomasz Zymer
Zakres tych patroli został jasno podany radnym przez burmistrza.

Czy byłbyś skłonny podzielić się tą informacją z mieszkańcami? Burmistrz Radnym może i jasno podaje, ale w BiP na próżno szukać tych informacji.

Właśnie się podzieliłem. I o ile pamiętam, pisałem już o tym wcześniej na starym forum.



czaknoris

Tomasz Zymer
W kwietniu SM i Policja złożyły wzajemnie na siebie donosy o niewywiązywaniu się z wspólnych zadań i wtedy burmistrz oznajmił publicznie na sesji, że w tej sytuacji umówionych stawek za patrole nie wypłaci.

I nie wypłacił?

Nie wiem, składam wniosek o informację w tej sprawie.


czaknoris

Tomasz Zymer
Centrum monitoringu miało zostać przeniesione do lokalu gminnego. Rozważano ten na Mirkowie w nowym bloku. Dowiem się, jak ta sprawa wygląda.

To ja Cię poinformuję od razu, że Rada Miejska 1 kwietnia 2011 (myślałem, że to żart, ale jednak nie) podjęła uchwałę w sprawie wynajęcia tego lokalu na 10 lat...Tutaj treść uchwały: [www.konstancin.eobip.pl]
Obecnie ZGK poszukuje najemcy: [www.konstancin.eobip.pl] (oferty można składać do 5 września).

Znam tę uchwałę. Ale wcześniej i burmistrz, i radni mówili o lokalu w Mirkowie. Uchwała moim zdaniem była nieporozumieniem. Liczę, że lokal nie znajdzie najemcy i będzie można wrócić do sprawy. Jeśli nie, to gmina ma parę setek innych własnych nieruchomości, nie musi stawiać serwera monitoringu w wilgotnej piwnicy na posterunku policji.



czaknoris

Tomasz Zymer
SM nadal wymaga reformy i jeśli burmistrza na nią nie stać, pozostaje inicjatywa radnych i własna uchwała.

Uchwała RM może praktycznie dotyczyć likwidacji SM lub ograniczenia finansowania z budżetu. Zwierzchnikiem Straży jest Burmistrz i to od niego zależą działania w tej sprawie. Rada potrafi wymusić takie działania na Burmistrzu?

Moim zdaniem uchwałę o powołaniu SM przegłosowała Rada 20 lat temu i teraz także Rada może tę uchwałę nowelizować, zmieniając np. zakres obowiązków SM. Jeśli jednak nie mam racji i rację masz Ty, to optymistycznie sądzę, że z burmistrzem da się w tej sprawie dojść do jakiegoś wspólnego projektu zmian w SM.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 19:34 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2011 - 22:43:44


Tomasz Zymer
Nie jestem kamerą monitoringu ani kontrolerem patroli. Piszę, co nam przekazał burmistrz na sesji w sprawie miejsc i czasu działania tych patroli.

Stąd wniosek, że Burmistrz bzdury Wam opowiada, a Rada przyjmuje to jak święte i niepodważalne.



Tomasz Zymer
Osobiście uważam, że patrole na dużych osiedlach w weekendy są potrzebne o każdej godzinie i swoje osobiste przekonanie na ten temat wynoszę z doświadczeń ponad 30 lat przemieszkiwania na osiedlach Panieńska oraz Praga II na warszawskiej Pradze.

Żyjemy w Polsce, gdzie wszystko tłumaczy się brakiem pieniędzy. Nie będzie patroli 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, czy chociażby tylko w weekendy na każdym osiedlu. Dlatego wprowadzono monitoring, który podobno u nas działa.
Jeżeli jesteśmy ograniczeni finansami i dokłada się coś "ekstra", to wtedy kiedy jest największe prawdopodobieństwo zaistnienia zdarzeń niepożądanych. Prościej - patrole tak, ale tylko wieczorami i nocą. W ciągu dnia patrole niech wystawia Policja i SM z "podstawowych środków na działalność". W ciągu dnia mamy też najefektywniej działający monitoring, który trzeba dalej rozbudowywać. Dlatego patrole (ponadprogramowe z dodatkowych pieniędzy) w dzień nie mają sensu.



Tomasz Zymer
To się zgadza. Ale te środki nie zostały nagle zabrane np. z melioracji czy szkół, tylko wpisane do tego konkretnego rozdziału z wcześniej ustalonej (przedyskutowanej przez komisje BOKiS i Budżetu) sumy ogólnej na bezpieczeństwo. To mam na myśli twierdząc, że nie były to środki "dodatkowe".

Dodatkowe w tym znaczeniu, że gmina nie jest od finansowania Policji. Środki zaplanował w budżecie poprzedni Burmistrz i tak zostało.



Tomasz Zymer
Właśnie się podzieliłem. I o ile pamiętam, pisałem już o tym wcześniej na starym forum.

No to jestem nieusatysfakcjonowany szczegółowością informacji o tych patrolach (stare forum śledziłem dość uważnie). Widocznie sam Burmistrz nie wie gdzie i jak ta służba się odbywała, co zdaje się potwierdzać fakt pisania "donosów" SM na Policje i odwrotnie.



Tomasz Zymer
Znam tę uchwałę. Ale wcześniej i burmistrz, i radni mówili o lokalu w Mirkowie. Uchwała moim zdaniem była nieporozumieniem. Liczę, że lokal nie znajdzie najemcy i będzie można wrócić do sprawy. Jeśli nie, to gmina ma parę setek innych własnych nieruchomości, nie musi stawiać serwera monitoringu w wilgotnej piwnicy na posterunku policji.

Nieporozumienie? Czyli radni nie wiedzieli nad czym głosują, a burmistrz nie wiedział jaką uchwałę przedłożył? Wyraźnie było napisane o co chodzi, podany adres. Można było zorientować się już po porządku obrad, bez zapoznawania się z treścią uchwały, bo tam też wymieniono nieruchomość z dokładnym adresem.
Nawet jeżeli nieporozumienie, to czemu na lokal ogłoszono przetarg? Przetarg można pewnie unieważnić, ale rozstrzygnięcie ma być znane dzień po terminie składania ofert, czyli 6-go. Coś mi się wydaję, że zaraz zostanie podpisana umowa i "nieporozumienie" stanie się rzeczywistością na najbliższe 10 (!!!) lat.



Tomasz Zymer
Moim zdaniem uchwałę o powołaniu SM przegłosowała Rada 20 lat temu i teraz także Rada może tę uchwałę nowelizować, zmieniając np. zakres obowiązków SM. Jeśli jednak nie mam racji i rację masz Ty, to optymistycznie sądzę, że z burmistrzem da się w tej sprawie dojść do jakiegoś wspólnego projektu zmian w SM.

Zakres obowiązków określony w statucie jest wystarczający. Ustawa o Strażach gminnych też traktuje o tym co powinni robić. Nie chodzi o zmianę zapisów tylko o ich egzekwowanie! Co z tego, że mają zapisane obowiązki jak ich nie realizują i włos im z głowy za to nie spadnie, a "13-tkę" pewnie dostaną, bo "należy się".
Nadzór, kontrola i właściwe zarządzanie. To jest w gestii burmistrza i te trzy rzeczy powinny zostać odpowiednio wdrożone.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2011 - 22:58:30

Istotnie pachnie tu coraz bardziej Bareją.
Pragnę Tomku przypomnieć, że dwadzieścia lat temu istotnie powołano Straż Miejską i to ja przez ponad dwa tygodnie
intensywnie szkoliłem panów strażników z zakresu podstaw prawa karnego, prawa o wykroczeniach i procedurach ich stosowania.. Należy pamiętać, że nie było wtedy ustawy o straży i musiałem opracować swoisty model tego szkolenia.
Mój zastępca szkolił ich praktycznie z podstawowych zasad stosowania środków przymusu bezpośredniego.
Pan Burmistrz Chlebowicz chciał koniecznie nam zapłacić. Odmówiliśmy przyjęcia zapłaty.
Niektórzy strażnicy / może się mylę / pozostali przy tym szkoleniu do dziś.
Pozdrów Pana Komendanta i Pana Burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 23:29:45


czaknoris

Tomasz Zymer
Właśnie się podzieliłem. I o ile pamiętam, pisałem już o tym wcześniej na starym forum.

No to jestem nieusatysfakcjonowany szczegółowością informacji o tych patrolach (stare forum śledziłem dość uważnie).

Możliwe, że nie opisałem sprawy wystarczająco dokładnie na forum. Jestem członkiem trzech aktywnych komisji, mam po 2-3 posiedzenia na tydzień, plus uczestniczę też często w pracach innych komisji. Nie jestem w stanie zdawać ze wszystkiego relacji na forum. Od tego są oficjalne sprawozdania burmistrza z pracy między sesjami oraz protokoły posiedzeń, które muszą być na BiPie i gdzie takie szczegóły także powinny się znaleźć. Poza tym regulamin RM mówi, że posiedzenia komisji są nagrywane i dostępne na życzenie w biurze RM, a uchwała, której nie dano mi wprowadzić na sesję w styczniu (rzekomo ustawa o dostępie do informacji wszystko załatwia, stwierdził radca gminny), szła w tym kierunku, żeby wszystkie istotne wypowiedzi (w tym raporty ustne burmistrza) były dostępne publicznie w sieci.


czaknoris

Tomasz Zymer
Znam tę uchwałę. Ale wcześniej i burmistrz, i radni mówili o lokalu w Mirkowie. Uchwała moim zdaniem była nieporozumieniem. Liczę, że lokal nie znajdzie najemcy i będzie można wrócić do sprawy. Jeśli nie, to gmina ma parę setek innych własnych nieruchomości, nie musi stawiać serwera monitoringu w wilgotnej piwnicy na posterunku policji.

Nieporozumienie? Czyli radni nie wiedzieli nad czym głosują, a burmistrz nie wiedział jaką uchwałę przedłożył? Wyraźnie było napisane o co chodzi, podany adres. Można było zorientować się już po porządku obrad, bez zapoznawania się z treścią uchwały, bo tam też wymieniono nieruchomość z dokładnym adresem. Nawet jeżeli nieporozumienie, to czemu na lokal ogłoszono przetarg?

Chyba jasno się wyraziłem, że uchwała była nieporozumieniem DLA MNIE osobiście. Większość głosowała za. Może uważali, że to lepszy pomysł wynająć i mieć dochód, niż tworzyć kolejny lokal SM dla gminy do utrzymywania. Tyle, że nas sporo kosztuje ta policyjna piwnica.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sie 2011 - 23:40:22


Obserwator2
Istotnie pachnie tu coraz bardziej Bareją. Pragnę Tomku przypomnieć, że dwadzieścia lat temu istotnie powołano Straż Miejską i to ja przez ponad dwa tygodnie
intensywnie szkoliłem panów strażników z zakresu podstaw prawa karnego, prawa o wykroczeniach i procedurach ich stosowania..Odmówiliśmy przyjęcia zapłaty.

Dwadzieścia lat temu to budowałeś zręby nowego systemu smiling smiley Wszystko było młode i piękne, a brakowało podstawowych środków, uregulowań prawnych, wiedzy, itp. Teraz już nam nasza demokracja w III RP okrzepła i mamy prawo oczekiwać, że służby stworzone 20 lat temu będą sprawnie i płynnie funkcjonowały bez potrzeby szczególnych społecznych działań w tej sprawie. Jeśli nie działają, to warto się zastanowić, czy to rzeczywiście tylko brak nadzoru i właściwego zarządzania, jak chce Czaknoris, czy też może przez pomyłkę zamiast Trzeciej RP zbudowaliśmy co insze i czas wracać do korzeni smiling smiley .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 wrz 2011 - 06:58:47

Żeby zmienić temat psów przejdę na temat przejazdu kolejowego na bilewskiej a dokładnie dla jadących w kierunku jeziorny . Wiadomo nie ma rzeczy nie zawodnych . Może się tak zdarzyć że światła mogą mieć awarię i co wtedy . Co prawda pociąg trąbi jak jedzie no ale . Bo tak naprawdę przy znaku stop nic nie widać patrząc się w prawo . Druga sprawa to poczta w klarysewie .Szkoda nowej elewacji a i trochę niebezpiecznie tam będzie . Wychodząc z poczty od razu przed nosem mamy samochody . Skoro słupki nie to może takie bramki jakie są na przystankach tramwajowych ??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 10:14:09

Przetarg na dostawę i montaż kamer do monitoringu miejskiego rozstrzygniety. Wygrała lokalna firma.
[www.konstancin.eobip.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 pa 2011 - 11:06:05

brak pasów dla pieszych sprawia, że głosowanie w OSP przy Pułaskiego, to solidny zastrzyk adrenaliny; pasy są kilkadziesiąt metrów dalej, ale przy samej OSP jest rozkoszny rozgardiasz samochodowo-rowerowo-pieszy. Otoczenie lokalu wyborczego też jest bardzo ..hm.. klimatyczne smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 09 pa 2011 - 17:36:29


solidny zastrzyk adrenaliny
Szanowna Pani
Adrenalina to jest w tygodniu kiedy w godzinach szczytu z przystanku trzeba przejść do sklepu po drugiej stronie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 pa 2011 - 17:40:51

słusznie, Sołtysie, ale "dojście do sklepu" brzmi jakoś tak ... niepoważnie w porównaniu z "dostępnością lokalu wyborczego" tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
SM całodobowo, a w łykendy patrole razem z Policjąthumbs up
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 pa 2011 - 23:25:36

Komunikat Straży Miejskiej - godziny pracy od dnia 1.10.2011

07-10-2011


1.Przyjmowanie interesantów w siedzibie Straży Miejskiej od poniedziałku do piątku w godz.7°°-19°°.
2.Patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej pracuje całodobowo 7 dni w tygodniu.
3.Patrol pieszy lub rowerowy ( w ramach możliwości ) od poniedziałku do piatku w godz.7°° - 19°°.
4.Patrol mieszany ( Strażnik + Policjant ) od piątku do niedzieli w godz. 15°° - 23°°.

Komendant Straży Miejskiej

Karol Łuczak

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-09 23:27 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 pa 2011 - 23:40:34


ola
brak pasów dla pieszych sprawia, że głosowanie w OSP przy Pułaskiego, to solidny zastrzyk adrenaliny; pasy są kilkadziesiąt metrów dalej, ale przy samej OSP jest rozkoszny rozgardiasz samochodowo-rowerowo-pieszy. Otoczenie lokalu wyborczego też jest bardzo ..hm.. klimatyczne smoking smiley

Mówiąc o pasach - w Mirkowie zmniejszono ilość pasów po renowacji Mirkowskiej - teraz przejście jest tam oznaczone tylko w dwóch miejscach, a uprzejmych kierowców u nas jest nadal niewielu; często zdarza się, że przyspieszają widząc osobę próbującą wejść na drogę. A w godzinach popołudniowych powrotów, żeby nie dostać żylaków od długiego czekania, piesi zmuszeni są do wymuszania przejścia.

A już dalej rozwijając myśl - w Konstancinie-Jeziornie dopuszczalna prędkość to 50 km/h (lub mniej miejscami) - ile osób o tym wie?grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 pa 2011 - 23:55:00


w Konstancinie-Jeziornie dopuszczalna prędkość to 50 km/h (lub mniej miejscami) - ile osób o tym wie?

Czy SM o tym wie?

Kilka dni temu mój znajomy, który był w sierpniu na wakacjach nad morzem, dostał miły liścik od tamtejszej SM (wyleciała mi nazwa mieściny) z fotką samochodu, powiększonego nr. rejestracyjnego i zawiadomieniem, że samochód ów przekroczył o 14 km/h obowiązująćą prędkość (50 km/h). Za to przewinienie ma zapłacić 100 zł. I słusznie!

Pytanie: czy naszej SM nie należałoby kupić kilku takich urządzeń? Czysty zysk!

W sąsiedniej Górze Kalwarii wpływy do budżetu z mandatów wystawionych piratom drogowym pzrez SM wynoszą ok 300 tys zł. A u nas ciągle budżet kuleje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SM całodobowo, a w łykendy patrole razem z Policjąthumbs up
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 pa 2011 - 00:21:53



2.Patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej pracuje całodobowo 7 dni w tygodniu.

Nie sposób nie zauważyć. Obicia foteli trzeba będzie niedługo wymienić.




3.Patrol pieszy lub rowerowy ( w ramach możliwości ) od poniedziałku do piatku w godz.7°° - 19°°.

Nie dostąpiłem jeszcze zaszczytu spotkania z patrolem na rowerach. Pieszy widziałem raz w ciągu ostatnich 2 lat.
Proponuję w godzinach 8-16, bo później zimno się robi i można się przeziębić. Poza tym po 19-tej to strach wyjść. Jeszcze można zostać napadniętym. Mają rację strażnicy, że nie chcą się narażać.




4.Patrol mieszany ( Strażnik + Policjant ) od piątku do niedzieli w godz. 15°° - 23°°.

Kiedyś nastolatkom mamy też wyznaczały godzinę 23 jako porę powrotu do domu. Teraz podobno balują do rana (nastolatki). Dobrze, że stróże prawa chociaż zachowują resztki dobrych obyczajów i w porach nieprzyzwoitych nie chodzą po mieście.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.poczta-polska.pl)
Data: 10 pa 2011 - 08:08:50

"przekroczył o 14 km/h obowiązująćą prędkość (50 km/h). Za to przewinienie ma zapłacić 100 zł. I słusznie!"

Słuszność słuszności nie równa smiling smiley
Jeżeli SM ma łapać w takich miejscach jak to robi stołeczna drogówka - droga Wilanów - Konstancin ograniczenie do 60 na drodze 2 pasmowej z pasem zieleni, gdzie w około pola, to raczej niezbyt słuszne i etyczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa 2011 - 08:24:14

Dwa lata temu napisałem maila do gminy sugerując zakup i instalację fotoradaru. Nie otrzymałem odpowiedzi i po 2 tygodniach zadzwoniłem, żeby zapytać dlaczego. Pani, która odebrała odesłała mnie do informatyka, wyjaśniając, że to on (sic!) odbiera maile i powiedziała, że ewentualnie mogę wydrukować i przesłać faxem. Odparlem, że od 10 lat nie używam faxu. Skomentowała tak : "oj, nie każdy jest tak nowoczesny,".... Odechciało mi się.
Chodziło mi o ustawienie fotoradaru na Wilanowskiej przy wlocie do Konstancina od strony Góry Kalwarii, teraz po remoncie przy równej nawierzchni kierowcy mogą jescze bardziej wcisnąć pedał gazu. Na szczęście kilka razy zauważyłem patrol drogówki w tym miejscu, liczę, że zadomowią się tutaj..., ale może warto pomyśleć o fotoradarach serio, może ktoś pociągnie temat z lepszym skutkiem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-10 08:25 przez Tommy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.