MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 15 z 18
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 pa¼ 2013 - 22:10:39

Ale fotoradar miał byc dla bezpieczeństwa a nie latania dziury w budżecie! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 10 pa¼ 2013 - 20:07:13

To teraz sie zacznie, zero patroli, zero innych niz pomiar predkosci interwencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 pa¼ 2013 - 21:14:51

A jeszcze chłopcy i dziewczyna sie poprzeziebiają stojąc z ta "suszarką" i wzorem komendanta, który od kilku miesięcy jest na chorobowym będą zdrowieć w domach.
Na patrole jeżdżą furą elegancka. Czasem można mieć szczęście i zobaczyc jak pomykają ulicami naszej mieściny obserwując to co widać spoza szyb.
Z magla:
Przy Granicznej zawalił się strop ogromnego szamba, Burmistrz wysłał patrol - Strasz złozyła meldunek, że szambo wybrane i zabezpieczone. Kilkumetrowa dziura wypełniona do połowy g... ziała "czekając na ofiarę", ale z klimatyzowanego samochodu widać nie było, bo przysłaniały krzaki, a upał był sakramencki...
Dopiero nastepna interwencja spowodowała, że szambo zostało zakryte blachą i opasane taśmą. Tasma juz została pozrywana, ino patrzec jak entuzjasta złomu zabierze blachy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 pa¼ 2013 - 00:02:01


mania
Przy Granicznej zawalił się strop ogromnego szamba, Burmistrz wysłał patrol - Strasz złozyła meldunek, że szambo wybrane i zabezpieczone. Kilkumetrowa dziura wypełniona do połowy g... ziała "czekając na ofiarę", ale z klimatyzowanego samochodu widać nie było, bo przysłaniały krzaki, a upał był sakramencki...

Z tego opisu wynika, że funkcjonariusze "Straszy" poświadczyli nieprawdę. Każda interwencja jest przecież dokumentowana, strażnicy prowadzą notatniki służbowe - podobnie jak policja. Nie są to ich prywatne książeczki z przepisami cioci na ciasto czekoladowe.
Jeżeli było tak jak opisuje mania, to nie dość, że "strasznicy" nie dopełnili obowiązków, to jeszcze może grozić im odpowiedzialność karna, bo poświadczenie nieprawdy jest naruszeniem prawa.

Jak zakończyło się to dla interweniujących funkcjonariuszy? Postępowaniem dyscyplinarnym i dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy/służby? Pewnie nie.
To sygnał, że mogą tak robić, bo jest to akceptowane przez zwierzchników. My na to nie mamy żadnego wpływu. Możemy sobie pogadać. Ewentualnie wybrać w następnych wyborach burmistrza, który podoła zwierzchnictwu nad Strażą Miejską, albo skutecznie przeprowadzi procedurę jej likwidacji.
Pytanie czy będzie taki kandydat? Dziś bardzo w to wątpię.

W radykalną poprawę działania Straży Miejskiej w K-J nie wierzę. Minęło 3/4 kadencji i nie zostało zrobione nic, nawet nie mamy nowego komendanta.
Dotychczasowy komendant w nagrodę za numer jaki wywinął ze zwolnieniem lekarskim, od początku września do wczoraj miał przebywać na urlopie wypoczynkowym. Za mało wypoczął na zwolnieniu, więc burmistrz wspaniałomyślnie udzielił komendantowi ponad miesięcznego urlopu.
Wydawało mi się, że normalnie urlopy trzeba uzgadniać z przełożonym i praktyka pokazuje, że rzadko kiedy funkcjonariusz (policji) może iść na urlop wtedy kiedy chce i to na ponad miesiąc jednorazowo. Ale w naszej "straszy" bajkowe są nawet warunki pracy.

Informacje o komendancie za Nad Wisłą: [www.nadwisla.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-11 00:02 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 14 pa¼ 2013 - 19:36:14

spokojnie .. niech kupują .. wybory coraz bliżej.. czuję że będzie nowy burmistrz w Konstancinie.. smiling bouncing smiley

ale najważniejsze że dyktę (dentaurat) można pić w miejscach publicznych i SM może tylko popatrzeć smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 17 pa¼ 2013 - 08:38:31

ciekawe czy gmina nasłała na Komendanta kontrolę zwolnienia. Albo ZUS go wylosował na takową.

Mnie po operacji ostatnio "wylosowali". Nie wiem co pani dr kardiolog miała sprawdzić. Czy na pewno po tym jak miałem operację ortopedyczną nie mogę chodzić do pracy?

Na korytarzu mnóstwo osób po różnych innych tego typu zabiegach. Takich "przeziębionych" nie widziałem. Ale słyszałem historię kobiety w terminalnym stadium raka, która została już wielokrotnie wylosowana. Jak tylko wchodzi do gabinetu lekarza orzecznika to ten się pyta, a po co Pani przyszła? I tak kilka razy, ale wielokrotnie po tym znowu trafia na nią.

Wot ciekawostka, nie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa¼ 2013 - 21:01:16

Widmo wyposażenia w fotoradar konstancińskiej SM nieco się oddala. Jakoś nie jestem zrozpaczony z tego powodu. [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lis 2013 - 21:18:07

Jeśli ktoś z Państwa potrafi wyczytać w SIWZ, z jakich powodów do dwóch kolejnych przetargów na fotoradar nie zgłosił się ani jeden dostawca, proszę o informacje: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Przypuszczam, że diabeł tkwi w podanych parametrach technicznych, ale nie znam się na tym. Tak czy inaczej, gdybym ja chciał ogłosić przetarg na psa, ale tak, żeby na pewno nikt się nie zgłosił, to bym napisał, że musi mieć skrzydła, kółka do lądowania i mówić płynnie po szwedzku. Sądzę, że to nie takie trudne, skoro pan Burmistrz nie raz publicznie mówił, że entuzjastą instalacji fotoradaru nie jest i że wykonuje tylko decyzje Rady oraz odpowiada na wnioski społeczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 06 gru 2013 - 14:22:07

Fotoradar zakupiony:
[www.kurierpoludniowy.pl]

"Piraci drogowi znajdą się na celowniku fotaradaru już pod koniec grudnia lub na początku przyszłego roku."



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-06 14:25 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 06 gru 2013 - 14:44:57

Niestety rząd poza ustawową kradzieżą naszych indywidualnych funduszy emerytalnych (OFE) planuje kolejny skok na kasę w postaci odebrania gminom prawa do używania fotoradarów. Wszystkie fotoradary ma obsługiwać Inspekcja Transportu Drogowego. Całe dochody za wykroczenia wykryte za pomocą tych urządzeń mają wpływać do budżetu centralnego i podtrzymywać trupa ZUSu oraz rozbuchaną administrację: [wyborcza.pl] . Przy okazji ITD przestanie się przejmować kontrolowaniem nielegalnego ruchu tirów na drogach takich, jak nasza DW 724, bo po co, skoro jest szybszy i pewniejszy zarobek.

Szczerze mówiąc (w końcu startowałem w wyborach z listy PO), wstyd mi za taki "liberalny" rząd, który zabiera ludziom ich indywidualnie zgromadzone środki na emeryturę i odbiera prawa samorządom lokalnym, żeby przejąć ich kasę. Podatki rosną i środowisko, w którym pracuję - artystów i instytucji kultury - także dostało po kieszeni. Fiskalizm i centralizacja finansów to nie jest polityka partii liberalnej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 06 gru 2013 - 22:13:33

na jakiej stronie bedzie informacja o miejscu dacie i godzinie kontroli ?
wydaje mi się że musi być podana.
na które ulice SM dostala pozwolenie na robienie kontroli ?
czy miejsca kontroli zostały już oznaczone?


PS.
przy okazji pilnowania FR niech robią porządek na trawniku i wokół FR

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 26 gru 2013 - 22:31:34

Jakie ulice oprócz Mirkowskiej i Baczyńskiego w Parceli będą objęte fotoradarem? Widziałem póki co tam znaki mówiące o obecności fotoradaru. Ale jest jedno ale...niestety nie ma pod nimi tabliczki mówiącej o tym na jakim odcinku można się spodziewać kontroli, a to chyba tak nie powinno być???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 gru 2013 - 23:15:54

Przydałaby się też taka strefa na Piłsudskiego, w okolicy Buchmana i druga na serpentynie między kościołem o Królewską Górą. A druga na Długiej, w okolicy szpitala.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: HammerHammer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 27 gru 2013 - 07:33:08

na Piłsudskiego przy Hammer Auto stoi znak.

A przy okazji jest idealną ilustracją tego jak znaków nie powinno się umieszczać smiling smiley

Gałąź drzewa go pięknie zasłania, a do tego już stoi mocno przekrzywiony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 gru 2013 - 14:49:06

Pojawiło się znaków wiele...krzywych jest kilka...ale na żadnym dalej nie ma oznaczeń długości odcinków, na których pomiaru spodziewać się należy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 gru 2013 - 12:31:17

Ciekawe czy będą na ul Pułaskiego, czy można to gdzieś sprawdzić ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 gru 2013 - 13:00:29

Widzicie Panowie jakieś różnice w stanie bezpieczeństwa poszczególnych odcinków Mirkowskiej, Baczyńskiego etc.? Na całej długości Mirkowskiej włącznie z rondem, przez które dzieci przechodzą do szkoły, ciężkie pojazdy prują równo setką. Na Piłsudskiego nie ma szans na jazdę rowerem po jezdni, a chodnik wąski i tłoczny. Tam także nikt się nie przejmuje tym, że to środek miasta. Baczyńskiego - nawet progi nie pomagają. Proponuję założyć, że radary mogą stać na całej długości ulicy. Tak będzie bezpioeczniej dla naszych dzieci.

Przy szkole na Bielawskiej będą światła przy pasach i to jest jedna z lepszych decyzji co do organizacji ruchu w tym mieście, bo w tym miejscu niebezpieczne sytuacje powtarzają się codziennie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: MarioMario (---.182.131.221.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 28 gru 2013 - 18:36:25

Dla mnie progi zwalniające na Baczyńskiego oraz ograniczenie do 40 km/h i jeszcze fotoradar, to już obłęd.Założenie, że radar może być na całej długości ulicy, też mnie nie przekonuje.Jeżdżenie z prędkością niedozwoloną po ul.Mirkowskiej uskutecznia zapewne niewielki procent kierowców, więc założenie, żeby stawiać tam fotoradar na całej długości dla mnie również jest błędem, gdyż opieramy się na stwierdzieniu, że radar poprawi bezpieczeństwo, zamiast skupić się np na chodniku na Baczyńskiego, itp. Takim krokiem in plus będą te światła przy szkole przy Bielawskiej.To są inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo, a nie załatwienie sprawy oznaczeniem ulic znakami informującymi o możliwej kontroli rsdsrowej.To nie metoda wg mnie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 gru 2013 - 19:03:23


Mario
Dla mnie progi zwalniające na Baczyńskiego oraz ograniczenie do 40 km/h i jeszcze fotoradar, to już obłęd.

Na Baczyńskiego nie ma chodnika (i nie będzie - trzeba by wykupić pod niego pas prywatnej ziemi) i chodzi sporo dzieci do Słomczyna. Progi nie skutkują, bo wielu mieszkańców ma samochody z dobrym zawieszeniem, które "skaczą" przez progi. Mogłaby ewentualnie być tam 50-ka zamiast 40-ki, wtedy by kierowcy mniej płacili.


Mario
Jeżdżenie z prędkością niedozwoloną po ul.Mirkowskiej uskutecznia zapewne niewielki procent kierowców

Zapewne masz rację, ale ten "niewielki procent" bardzo często ma wielenaście ton towaru (betonu, mieszanki itp.) na pace.



Mario
To są inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo, a nie załatwienie sprawy oznaczeniem ulic znakami informującymi o możliwej kontroli rsdsrowej.To nie metoda wg mnie....

Pociesz się, że najprawdopodobniej za parę miesięcy rząd zabierze naszej gminie tę "zabawkę" i przekaże wyłączne prawa do dojenia kierowcom ITD i policji, żeby zarabiała na podtrzymywanie przy życiu trupa ZUS-u i innych zombie systemowych. A inspektorzy ITD nigdy nie zawitają na ul. Baczyńskiego, co wielu mieszkańców (i radnych) odczuje jako ulgę... ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-28 19:04 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 29 gru 2013 - 12:21:26

To jakie urządzenie zostało zakupione?
Nigdzie na stronie gminy nie znalazłem takowej informacji !?
Dlaczego nie ma o tym informacji czyżby władze się czgoś obawiały?
Od kiedy na Mirkowskiej jest ograniczenie do 40km/h znaki sÄ… dziwnie czyste?

Swoją drogą to zostały zamontowane lokalizatory GPS w radiowozach strazy miejskiej? czy został zamontowany IVR oraz rejestrator rozmów w straży?
Co z komendantem ile dni jest na zwolnieniu?

Przy szkołach o których mowa powyżej powinny byc zamontowane światła na przejściach takie jak w Raszynie, jeśli samochód za szybko jedzie, zmieniają się światła na czerwone.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 15 z 18


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.