Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 16 z 18
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 gru 2013 - 14:45:17

Trzeba czytać prasę, bo BIP, to może za duży wysiłek intelektualny...tongue sticking out smiley

o fotoradarze m.in w Kurierze Południowym:

[www.kurierpoludniowy.pl]

czaknoris pisał też na naszym forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 29 gru 2013 - 15:48:53

spory ... spory.. akurat tego numeru KP nie miałem w rękach tongue sticking out smiley

LTI 20/20 TruCAM



jedno tylko mnie zastanawia .. jesli ma poprawiać bezpieczeństwo na drogach (bo wszyscy o tym tak wspominają) czy kierowca będzie wiedział że zostało zrobione zdjęcie (czy tylko otrzymanie mandatu będzie informacją)???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 gru 2013 - 16:17:34

Przy kościele na Mirkowskiej 40-ka jest od lat. Był deszcz, to umył znaki, albo zrobili to strażnicy przygotowując oznakowanie dla fotoradaru.

Straż Miejska ma GPS i rejestrator rozmów.

Szymciak pisze, że może władze gminy się czegoś obawiają, a ja mam wrażenie, że to dyskutanci na forum się obawiają mandatów. Z radnymi było to samo, jak usłyszeli newsa. Cóż, tymi ulicami dzieci chodzą piechotą do szkoły. Moja córka także. Na Baczyńskiego chodnika nie ma, na Mirkowskiej starosta dostał kostkę i dwie uchwały Rady Miejskiej o pomocy dla powiatu, ale to mu nie wystarczyło i ekipa ZDP poszła zamiast do Mirkowa do Złotokłosu. Więc po prostu należy uważać i tyle, albo być gotowym na dodatkowy wydatek. Mam nadzieję, że Borowa także jest objęta tym programem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 29 gru 2013 - 17:03:11

Panie Tomaszu, uczęszczałem do szkoły przy Bielawskiej oraz na Mirkowskiej , jakoś nie odczuwałem zagrożeń opisywanych przez osoby argumentujące ...

Ja się nie obawiam fotoradaru..jak Pan argumentuje... tylko uważam że jeśli ma pełnić role prewencyjną oraz chronić przechodniów niech kierowca ma świadomość popełnionego wykroczenia od razu (błysk lampy błyskowej fotoradaru) a nie tylko list z mandatem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 gru 2013 - 17:11:59

czytanie BIP to wyzwanie, sama się musiałam wdrożyć, żeby się połapać gdzie co znaleźć, ale i tak nie zawsze trafiam. Jakoś czytając BIPy innych gmin jest mi łatwiej, są bardziej przejrzyste

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 gru 2013 - 18:03:36


szymciak
Panie Tomaszu, uczęszczałem do szkoły przy Bielawskiej oraz na Mirkowskiej , jakoś nie odczuwałem zagrożeń opisywanych przez osoby argumentujące ...

Nie wiem, kiedy Pan uczęszczał do tych szkół. Obecnie te dwie ulice w godzinach szczytu to arterie bardzo intensywnego ruchu. Nie było tak, póki nie zbudowano asfaltu do Powsina (przełom lat 2006-07). Zamknięcie papierni nie zmniejszyło też w zauważalny sposób ruchu ciężkich pojazdów. Wiele z nikt omija tą drogą centrum miasta w godzinach zakazu ruchu powyżej 16 ton. Sposób, w jaki te ciężkie pojazdy wymijają rowerzystów i inne pojazdy, nie ma nic wspólnego z przepisami (powinien być metr odległości, a jest 20 centymetrów i wymijanie po linii ciągłej). Na pasach na rondzie nie zwalnia niemal NIKT, a przy szkole dochodzi jeszcze wymijanie parkujących (tu może pomóc osobna zatoka parkingowa budowana obecnie). W początkach grudnia przed szkołą na Bielawskiej był bardzo poważny wypadek z udziałem dziecka z tej szkoły. Pamiętam Mirkowską z lat 80-tych i początku 90-tych. To była zupełnie inna ulica, mimo samochodów z makulaturą pędzących do WSP.

Co do lampy błyskowej - tak, zgadzam się.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-29 18:06 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 gru 2013 - 18:48:09


szymciak
Panie Tomaszu, uczęszczałem do szkoły przy Bielawskiej

Ja też. Ani na Bielawskiej, ani na jej obecnym fragmnecie zwącym się wtedy Spacerowa (gdzie akurat była moja tysiąclatka) żadna furmanka (bo samochody po tej glinie słabo jeździły, a poza tym nie było przejazdu przez tory) nigdy nie rozwijała niebezpiecznych prędkości. Najprędzej to można było batem dostać od woźnicy za czepianie się na dyszlu. Ale ja mam wrażenie, że moje doświadczenia są nieadekwatne do obecnej sytuacji.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 gru 2013 - 18:50:39

Co do odebrania uprawnień SM, pada pytanie, czego się boimy? Że ITD będzie wybiórczo kontrolować drogi, jeszcze bardziej wybiórczo, niż wyjątkowo nieudolna i nadprzyjazna dla społeczeństwa SM, czy tego, że kasa nam z budżetu ucieknie?

Jak to pierwsze, to nie przeceniałbym tego, co SM potencjalnie będzie robić, bo SM potencjał ma, jak widać, mały, skoro nawet grupek popijających piwko pod kamerą na Grapie nie jest w stanie ZAUWAŻYĆ, nie mówiąc o jakiejkolwiek reakcji. Już ich widzę, jak na Baczyńskiego jadą. Chyba spać w krzakach za rezerwatem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 gru 2013 - 18:51:17


rondo
Panie Tomaszu, nie ma potrzeby straszyć mieszkańców/podatników widmem odebrania SM uprawnień do kontroli szybkości, za pomoca fotoradaru. Żadna z informacji podawana przez niektóre media , nie znajduje potwierdzenia w MSW.
Juz na etapie wdrażania zakupu "tej zabawki" , pojawiały się takie obawy. Były wysyłane stosowne zapytania do MSW przez UMiG, odpowiedź zawsze była jednoznaczna: - fotoradary mobilne pozostaja w kompetencji SM. Byc może ma Pan mysli fotoradary stacjonarne ?

Nie. Mam na myśli projekt Ustawy o Skoku na Kasę Samorządów, która znajduje się teraz w komisjach sejmowych i o której była już mowa w tym wątku. Jeśli rządowi widmo bankructwa zajrzy w oczy w przyszłym roku w wyniku kreatywnego liczenia wpływów do budżetu państwa, to ustawa ma szanse wejść jeszcze w 2014 roku. Taką opinię wyraził w rozmowie członek dwóch sejmowych komisji (nie z naszego terenu, rozmawiałem w innej sprawie).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-29 18:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 gru 2013 - 02:51:05


Tomasz Zymer
Pamiętam Mirkowską z lat 80-tych i początku 90-tych. To była zupełnie inna ulica, mimo samochodów z makulaturą pędzących do WSP.

Może nie trzeba było dawać pieniędzy na tę pseudo nakładkę? Po dołach wszyscy musieli jeździć wolniej...
Nawierzchnia, zgodnie z oczekiwaniami, zaczyna się rozpadać. Naprawy nic nie dały, co zresztą było łatwe do przewidzenia.
Lepiej było zdjąć stare warstwy bitumiczne i zostawić trylinkę.



Tomasz Zymer
Straż Miejska ma GPS i rejestrator rozmów.

A ktoś w ogóle zagląda do tych zapisów z GPS?


Reszta w wątku o nakładkach.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-30 03:05 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2013 - 16:43:00

Piszemy, gdzie są/będą te urządzenia. A ja zapytam, gdzie ich nie będzie hot smiley . Dziś jadąc do Piaseczna naliczyłam 6 - odcinek niecałych 10 km. A może na rogatkach ustawić informację, że w całym mieście ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-30 16:55 przez Bekaz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 30 gru 2013 - 19:59:49

jeśli by tak było SM nie mogłaby dokonywać pomiarów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 gru 2013 - 20:18:27

Mieliby wtedy czyste sumienie grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 gru 2013 - 00:07:21

Wsród ludzi zajmujących się prawem funkcjonuje takie powiedzenie " dobre prawo zły sędzia zepsuje a dobry sędzia złe prawo naprawi"
Jak wcześniej pisałem mam wielkie obawy co do właściwego używania otrzymanego radaru.
Moim zdaniem miejsca do ustawiania radaru powinny być poprzedzone analizą tzw. geografią przestępstw i wykroczeń drogowych / dane te powinna mieć Policja i Straż w rocznych sprawozdaniach / i nie może to być wszędzie jak się i słusznie obawia Bekaz. Naczelnym zadaniem tych działań powinno być zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg a nie pospolite łapanki.
W decyzji o miejscach ustawiania radaru, nie można brać pod uwagę głosów mieszkańców poszczególnych ulic, bo wyszłoby, że prawie na każdej ulicy jeżdżą za szybko, tu jest szkoła, tu jest przedszkole, tam dom starców a jeszcze w innym miejscu szpital. Tylko miejsca o faktycznych niebezpiecznych zdarzeniach bądź potencjalnych zagrożeniach takimi zdarzeniami pownny być zabezpieczane miernikami prędkości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 gru 2013 - 00:18:41

Patrząc na ustawienie znaków to chyba raczej mówimy o większości 'prostych' w tym mieście...a nawet jeśli nie wszystkich to i tak watpię by odcinki wybrano na podstawie analiz, o których mówisz..
Ja jednak póki co...zdjąłem nogę z gazu ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 02 sty 2014 - 22:10:33

Kiedy bedzie sprawozdanie z pracy SM za 2013 rok?
Swoja droga zastanawiam sie czy SM kontrolowala osoby sprzedajace choinki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 03 sty 2014 - 10:39:49

a co mają fajerwerki do fotoradaru? ;)
BOKiS jest z reguły o 17. Ale na pierwszym posiedzeniu sprawozdania ze SM bym się nie spodziewał...komendanta chyba nie ma cały czas to kto ma je porządnie sporządzić? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 03 sty 2014 - 16:06:44



ile osób tak ostro krytykujących pracę SM, i wogóle potrzebę jej istnienia przyjdzie na komisję ?
a co zmieni bytność takich osób? treść sprawozdania? wpłynie na decyzje Burmistrza w kwestii od początku kadencji zapowiadanej restrukturyzacji pracy SM? daj spokój...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sty 2014 - 17:26:15


rondo
Takie sprawozdanie bez problemu może przygotować p. Grzegorz Szewczyk, były komendant SM a obecnie p.o. komendanta.

Mnie interesuje , ile osób tak ostro krytykujących pracę SM, i wogóle potrzebę jej istnienia przyjdzie na komisję ?

A zastępca już wyzdrowiał?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: KumosKumos (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 sty 2014 - 20:42:18

Chyba powoli słowo przeradza się w czyn. Dzisiaj zauważyłem, że znaki ostrzegające o fotoradarze pojawiły się w różnych miejscach na terenie K-J, m. in. za Szkołą Amerykańską, na Mirkowskiej. Czyli nasza Strasz Miejska może ustawiać się już zupełnie legalnie i dokonywać pomiaru prędkości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 16 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.