Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 17 z 18
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 10 sty 2014 - 14:57:28

Fotoradar w 21 miejscach.
[www.nadwisla.pl]
"Strażnicy zaczną używać urządzenia prawdopodobnie w drugiej połowie stycznia"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 27 sty 2014 - 22:02:33

chcecie poprawy bezpieczeństwa???
to niech zostanie zastosowane rozwiązanie o którym pisałem .. tutaj pokazane jest jak działa w innym mieście

Link do youtube

Na chwilę obecną z tego co wiem SM ukrywa się z FR schowanym w samochodzie...
Niech mi ktoś kto był za kupnem FR wytłumaczy gdzie jest ta poprawa bezpieczeństwa?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-27 22:03 przez szymciak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 27 sty 2014 - 23:13:02

w takim razie jak tak piszesz podaj jakieś fakty ,liczby .. dla mnie nic prócz poprawy budżetu się nie zmieniło..
a nie przepraszam kierowcy jeżdżą wolniej .... bo śnieg leży i jest ślisko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 sty 2014 - 23:38:20

Miejcie litość - zimno ręce grabieją - jak taki strasznik ma stać na mrozie z "suszarką" ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sty 2014 - 00:47:02

Panie szymciak, to ja występowałem wielokrotnie o ten radar, ponieważ na przestrzeni kilku lat na terenie miasta, powtarzam, na terenie miasta zginęlo ponad dziesięć osób i znaczna ich liczba na skutek nadmiernej prędkości.
Pisałem tu wielokrotnie, że radar musi być nie straszakiem, nie maszynką do pozyskiwania pieniędzy / ci którzy założyli , że jest to sposób na kasę nie powinni w tym programie brać udzału/ a instrumentem do skłonienia ludzi do ograniczenia prędkości a tym samym do poprawy bezpieczeństwa. Proces poprawy bezpieczeństwa bezpieczeństwa musi trwać i analizy tego stanu poznamy za rok, może trochę wcześniej i wtedy możemy na ten temat porozmawiać. Oceny skuteczności odziaływania pracy radaru w okresie krótszym niż rok, dwa lata w analogi do poprzednich takich okresów po prostu nie mają sensu.
To co pan proponuje na tym linku, to może jest dobre ale nie do końca skuteczne a co najważniejsze system ten jest potwornie drogi, no bo na ilu ulicach i w ilu miejscach chciałby go pan zainstalować.
Ja mam nadzieję, że straż będzie właściwie korzystać z tego urządzenia, i że przyniesie to określone efekty bezpieczeństwa.

Pozdr.
W. Miętusiewicz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 28 sty 2014 - 08:50:04

Zgadzam się że prędkość może być przyczyną śmierci..nie jestem zupełnie przeciwny temu urządzeniu tylko jeśli używa się w dobrej mierze. Na chwilę obecną straże gminne i miejskie wykorzystują FR do zarabiania pieniędzy. Wystarczy poczytać wiadomości, czy obejrzeć na YT kanały użytkowników ZPFR lub TVBIGOS.

Możesz mi odpowiedzieć na poniższe pytania:
1. te śmiertelne wypadki w jakich godzinach były wypadki?
2. czy miejsca w których były zdarzenia są dobrze oświetlone?
3. czy czy jeśli było to przejście dla pieszych to jest tam chodnik i przejście dla pieszych które dobrze oznaczone i oświetlone?
4. dlaczego fotoradar nie ma lampy (którą widzi kierowca) ?
5. fotoradar był za darmo? (odnoszę się do informacji że system o którym piszę wyżej jest "potwornie drogi")
6. czy obsługa fotoradaru również jest darmowa?
7. jak uważasz że jest potwornie drogi podaj przykładowe ceny

Uważam że światła są lepszym rozwiązaniem bo mogą zostać ustawione w miejscach odpowiednich np przy szkole na Mirkowskiej czy Bielawskiej lub też innych niebezpiecznych miejscach (fotoradar może być w jednym miejscu). Pieniądze wyrzucone w błoto! W szczególności że jest projekt ustawy odbierającej uprawnienia SM i SG do korzystania z tego urządzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (---.euro.com.pl)
Data: 28 sty 2014 - 08:54:12


rondo

szymciak
w takim razie jak tak piszesz podaj jakieś fakty ,liczby .. dla mnie nic prócz poprawy budżetu się nie zmieniło..

A Ty napisz - od kiedy SM wyszła na nasze drogi z fotoradarem ? Ile i w jakiej wysokości wystawiła mandatów ?

Kto to jest - strasznik ?

Dokładnej daty nie podam - nie śledzę ich - swoją drogą czy ślady GPS samochodów SM są dostępne dla mieszkańców?
Słyszałem że na drodze do Słomczyna stają na poboczu z FR wewnątrz pojazdu.
W Chylicach to samo samochód na poboczu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 12:21 przez szymciak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 28 sty 2014 - 09:18:10

Nawet jeśli tak jest jak opisujesz to na drodze do Słomczyna i w innych miejscach jest widoczny znak uwaga fotoradar i dł. odcinka na jakim jest pomiar. Jeśli mimo tego ktoś jedzie szybko to do kogo żale? Bardzo dobrze jak namierzą takiego delikwenta, tym bardziej w Słomczynie gdzie jest szkoła, nie ma świateł na przejściu dla pieszych a kierowcy zapierdzie..... ą ile fabryka dała. Sam jestem kierowcą i jak widzę znak fotoradar to nogę z gazu automatycznie zdejmuję choć wydaje mi się że kontroli prędkości jeszcze nie ma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-28 11:38 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 28 sty 2014 - 10:00:14

a po co SM ma stać obok fotoradaru? Oni go tylko pilnują, aby szczęśliwy kierowca go nie sponiewierał.

Ostatnio widziałem jak policja z suszarki mierzy z wnętrza samochodu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 28 sty 2014 - 15:50:58



Koszt zakupu fotoradaru w porównaniu z kosztem zainstalowania we wszystkich odpowiednich miejscach , świateł spowalniających , to tak jak koszt zakupu roweru do kosztu zakupu najnowszego mercedesa
a jeszcze FR przychód generuje!
ale jak ma być bezpiecznie to trzeba patrzeć na to wszystko jak na całość...przy szkołach światła, fotoradar dyżurujący na niebezpiecznych odcinkach...a straszenie FR na każdej możliwej w Gminie drodze leży w sprzeczności nie tylko chyba z jakimiś przepisami wymagającymi uzasadnienie dla kontroli akurat na danym odcinku, ale dodatkowo jest...fikcją...
zobaczymy jak to wszystko zafunkcjonuje, ale...ja myślę, że o takie światla Gmina powinna się postarać co najmniej przy szkole na Bielawskiej, w Słomczynie jak i...przed urzędem gdzie często ciężko przejść na drugą stronę ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 sty 2014 - 15:56:05

Przed urzędem nie warto, zaraz nowy ratusz będzie ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sty 2014 - 23:20:20

Do nowego dojść tez trzeba będzie ;)
A zapomniałem jeszcze o szkole w Opaczy...droga tez wojewodzka....a ze mniejszego znaczenia nie znaczy, ze tam bezpieczeństwo dzieci mniej ważne...zwłaszcza, ze tam tylko kawałeczki chodnika...jedyny bodaj w całej okolicy mimo wieloletnich obietnic....;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sty 2014 - 23:40:46

Do p. szymciaka. Bardzo nie lubię przepychanek na forum i z panem też nie będe się boksował. Poniewaz pan, chyba mnie pyta, więc panu odpowiem.
Większość odpowiedzi na pytania które pan postawił nie znajdzie pan w żadanych statystykach i analizach. Są to pytania na które ma odpowiedzieć postępowanie przygotowawcze czy też śledztwo w sprawach o wypadki drogowe a nie analizy czy też statystyki.
Pytania pańskie świadczą o nieznajomości przedmiotu.
Każdy może mieć pomysły na bezpieczeństwo, tylko muszą być one realne w wielu płaszczyznach, ale najpierw niech ktoś rozsądny wymusi na Policji i Straży działania w tym kierunku.
Tam gdzie straż zrobiła sobie łapanki na kierowców wcale nie jest dla mne dobrym przykładem i na szczęści nie jest tych gmin tak dużo. Są one napiętnowane publicznie i chluby im to nie przynosi.
Do p. Artka. Straszenie tablicami o radarze / jeśli pana dobrze zrozumiałem / na wybranych uliczch, to nie jest straszenie, jest to wymóg prawny, chyba, że pan pisze o strażnikach siedzących w samochodach z radarem. Ale co to za strachy??
Znając mobilość i sprawność naszych starżników nie spodziewam się wielkich zysków dla gminy z tytułu pracy radaru .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 sty 2014 - 23:49:14

Ja o straszeniu tablicami mowię w tym kontekście, ze jest ich na tyle dużo a fotoradar jeden, że ta funkcja prewencyjna okazać sie może fikcją...zwłaszcza, gdy z jakichś względów strażnicy bedą sie zajmować czymś innym niż "łapanką"...
Choć generalnie...na mnie te znaki póki co działają....choć sa odcinki, na których ich zasadności nie widzę ;)
A do tego dziś w radio znowu słyszałem o projekcie ustawy, którego to miało nie być tj.odebraniu strażnikom miejskim uprawnień do tego typu działalności...
Jak sie nie podejdzie do tematu bezpieczeństwa na naszym terenie kompleksowo to sie okaże, ze FR ani nam nie dał bezpieczeństwa ani...kasy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (194.251.119.---)
Data: 30 sty 2014 - 09:42:08

gmina chyba nie zarobi na tej inwestycji...

"
Projekt porządkuje kwestię fotoradarów. - Chcemy odebrać gminom uprawnienia do rejestrowania wykroczeń - mówi Żmijan. Mandaty z fotoradarów przestaną zasilać gminne budżety i pieniądze popłyną do skarbu państwa.



Read more: [wyborcza.biz];

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.150.---)
Data: 10 maj 2014 - 09:32:41

Komendant Straży Miejskiej Janusz Wiaterek odpowiada na pytania m.in. o fotoradar na ul. Borowej.
[www.pulskonstancina.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: ShaggyShaggy (159.205.216.---)
Data: 19 lip 2014 - 20:33:10

Odcinkowy pomiar prędkości już w lipcu kierowcy uważajmy smiling smiley
[motoryzacja.interia.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 10 lut 2015 - 09:50:13

podstawowe pytanie: na jaki zakres pomiarowy MOŻNA ten radar ustawić, tzn. na ile pozwalają mu stosowne badania. Od tego zależą dalsze dywagacje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: co się stało ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 03 lip 2015 - 13:47:57



Niestety co jeden zatrudniony głowni strażnik to "lepszy". Papiery ma w porządku, doświadczenie też, ale jak już twardo osiądzie na stołku robi się niedorajdą.
a ten obecny też taka niedorajda? niemożliwe chyba skoro dostał nagrodę za wybitne osiągnięcia na Dzień Samorządowca? :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: co się stało ?
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 03 lip 2015 - 16:12:56


Artek_Bartek


Niestety co jeden zatrudniony głowni strażnik to "lepszy". Papiery ma w porządku, doświadczenie też, ale jak już twardo osiądzie na stołku robi się niedorajdą.
a ten obecny też taka niedorajda? niemożliwe chyba skoro dostał nagrodę za wybitne osiągnięcia na Dzień Samorządowca? :-)

nie wiem, ale jest jak było

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 17 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.