Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718
Bieżąca strona: 18 z 18
Re: co się stało ?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 03 lip 2015 - 16:21:27

Dwa razy wzywałem SM do meneli u mnie na osiedlu. Nie wiem, czy mają identyfikację numeru, ale za trzecim razem nie odebrali.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 03 lip 2015 - 16:53:52

I słusznie, po co przeszkadzasz...>grinning smiley<

Moja znajoma, która chodzi do kosmetyczki na Matejki opowiadała, że gdy tylko stanie na chwilę samochód, natychmiast jak z pod ziemi pojawia się patrol w pełnym składzie (samochodem, bo jakże bez klimy grinning smiley) i leca z bloczkiem mandatowym.
Znajoma opowiadała, że auto postawiła tamże (parking był zapchany) na moment, bo wpadła, by się tylko zapisać na wizytę i już czekali, w bardzo nieuprzejmy sposób pouczali - pani jest dziennikarką więc jej nie zamurowało i przypomniała państwu strażnikostwu, że są opłacani z jej podatków i choć nie spierała się co do zasadności ich racji, to sposób rozmowy był nie na miejscu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 03 lip 2015 - 17:19:38



Nie wiem, czy mają identyfikację numeru, ale za trzecim razem nie odebrali.
skoro nie odebrali tzn. że mają ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: tomasz petomasz pe (87.205.245.---)
Data: 25 lip 2015 - 09:55:24

Witam smiling smiley
Rozumiem,że zarabiający fotoradar ma się dalej dobrze w rękach naszej SM.Z tego co mi wiadomo troszkę kosztował smiling smiley
Czy wiadomo może coś więcej co gmina w takim przypadku robi?Pieniądze znowu wyrzucili w błoto i zostanie schowany do komórki czy może go sprzedadzą i nasi wspaniałomyślni radni oddadzą nie swoje pieniądze do kasy gminnej? smiling smiley

[polska.newsweek.pl] smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: TommyTommy (95.41.220.---)
Data: 08 sie 2015 - 22:54:37

Burmistrz dotrzymał słowa. Spotkałem niedawno Pana Burmistrza i zapytałem czy można poprawić bezpieczeństwo na Wilanowskiej. Po krótkiej rozmowie obiecał , że fotoradar stanie i tam. Muszę przyznać, że o mały włos nie padłbym ofiarą własnej interwencji ponieważ w piątek pod wieczór tuż za Mickiewicza stał aparat i dwóch strażników, dzięki którym można było się zorientować, że coś się kroi. Tak, czy inaczej po kilku latach od napisania do Gminy (jeszcze za poprzednika) w tej sprawie coś się zadziało. Jestem pełen uznania dla Burmistrza. Tak na poważnie bez cienia ironii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.47.45.---)
Data: 09 sie 2015 - 06:17:35

Szkoda tylko, że SM w tym nasza kilka dni temu straciła uprawnienia do wszelakich kontroli radarowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: TommyTommy (95.41.220.---)
Data: 09 sie 2015 - 06:38:23

Ustwa wejdzie w życie od stycznia 2016 jeśli Prezydent podpisze. Jeśli dobrze kojarzę. ..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: klaroklaro (37.47.3.---)
Data: 09 sie 2015 - 08:35:52

Likwidacja fotoradarów mobilnych, którymi posługuje się SM to jeden z wielu idiotycznych, pomysłów rządu Ewy Kłamacz. Według ekspertów z Instytutu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jeśli ustawa wejdzie w życie, w sposób istotny zmniejszy się bezpieczeństwo na polskich drogach. Tak jak wyżej pisze Tommy, nadzieja w tym, że prezydent nie podpisze ustawy.

Ciekawe w jakim stopniu nasza SM wykorzystuje do tej pory fotoradar ? Czy odbywa się to tylko na polecenie p.Jańczuka ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-09 08:38 przez klaro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: vakossvakoss (89.77.146.---)
Data: 01 sty 2016 - 22:16:28

no i po fotoradarze .. 80k pln zostało wyrzucone w błoto.. ciekawe czy chociaż urządzenie się zwróciło?
a pisałem żeby zainstalować inteligentne światła.. >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 17 maj 2016 - 14:54:43

Witam,

W trosce o dzieci i mieszkańców 2 miesiące temu składaliśmy pismo z Rady Rodziców do Komendanta Policji w Konstancinie-Jeziornie odnośnie bezpieczeństwa wokół naszej szkoły Zespołu Szkół nr 3 przy ul.Bielawskiej. Przede wszystkim dotyczyło notorycznego przejeżdżania samochodów na czerwonym świetle na przejściu dla pieszych przed szkołą. Ponieważ dalej dochodziły nas, sygnały że tak się dzieję zwracaliśmy się z tematem na komisji BOKIS i Radni proponowali,aby robić zdjęcia (ciekawe jak?) Ale to co dziś zobaczyłam przeszło moje wyobrażenie. Na czerwonym świetle 7:30 przejechał autobus MZT!!!!! a dziecko z matką stało na przejściu. Zgłosiłam telefonicznie sprawę na policji. Dostałam propozycję aby przyjść i złożyć zeznania. Zasugerowałam jednak sprawdzenie monitoringu, no bo chyba po to go mamy?.Mam dzwonić po południu.

Zwracam się do Rodziców, a także Wszystkich mieszkańców o zgłaszanie niebezpieczeństw jakie zauważycie wokół naszej szkoły na tel.Policji w Konstancinie 22/756 42 17 lub Straży Miejskiej tel.22/757 65 49, 602 291 864. Tylko w takiej formie poprzez monitowanie jest szansa,ze coś się uda zmienić w zakresie bezpieczeństwa.

Z poważaniem,

Małgorzata Syskowska
Rada Rodziców ZS n3



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-17 15:03 przez Gosia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 20 maj 2016 - 09:15:13

Wczoraj podobna sytuacja na przejściu dla pieszych przed szkołą ZS nr 3 ul.Bielawska,autobus ZTM na czerwonym świetle przejechał ponownie, oba przypadki zgłoszone Policję i do Burmistrza.
M.S.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 maj 2016 - 09:20:08

Przydałaby się bardzo kolorowa, kamera obrotowa, dobrej jakości, która miała by w zasięgu to przejście oraz oba przystanki dla pieszych przy skwerze i szkole. Wystarczy zamontować taką na słupie oświetleniowym. Ona mogła by dokumentować tego rodzaju wykroczenia. Przy okazji miała by w swoim zasięgu skwer, przystanki, parking i spory kawałek okolicy.
Moim zdaniem trzeba o to walczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 25 maj 2016 - 11:32:36

Kamera i monitoring na skwerze jest, raczej potrzeba wyobraźni i czynnika ludzkiego.

Dziś rozmawiałam z Komendantem Straży Miejskiej odnośnie ostatnich sytuacji przejeżdżania na czerwonym świetle obok naszej szkoły przy.u.Bielawskiej i poinformował,że zgłaszane przez rodziców i mieszkańców informacje o powyższych incydentach, które wpłyną do SM będą sprawdzane na monitoringu, a w przypadku znamion wykroczenia będą podejmowane dalej czynności w zakresie obowiązującego prawa.
Zachęcamy do kontaktu w tej sprawie Straż Miejska , tel..22/757 65 49, 602 291 864

Szukamy też innych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa przy naszej szkole, będziemy wdzięczni za wszelkie Państwa sugestie.

Miłego i bezpiecznego weekendusmiling smiley
Rada Rodziców

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 maj 2016 - 16:52:27

Tam by się przydał znów człowiek ze znakiem STOP do przeprowadzania.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718
Bieżąca strona: 18 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.