MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 14 z 18
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 27 sty 2013 - 14:24:37

Miałem nadzieję rozbawić Was małym skeczem o pracy Straży (żadnych osobistych aluzji), a tu znowu "pany" i bany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 sty 2013 - 14:34:01

Niestety, pan Andrzej uznał, że po sam nie wiem ilu banach będzie nadal próbował się wypowiadać na tym forum. Ja zrobiłem głupotę, bo myślałem, że jest do niego w stanie cokolwiek dotrzeć, i pod pewnym warunkiem się zgodziłem. Dał radę przez chyba dwa dni. Tak to człowiek się na własnych błędach nie uczy. Obiecuję, że już nie będę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 27 sty 2013 - 15:53:04

Strażników w tym tygodniu nie widziałem, czemu się nie dziwię, bo jeśli, jak pisze Mania, chodzi ich w sumie dwoje w patrolach, a gmina liczy 24 tysiące mieszkańców, nie mogą wszędzie dotrzeć. Strażników mamy teraz 15, za chwilę będzie 18. Zakładając, że pracują na dwie zmiany po 8 godzin, a w nocy są tylko dyżury, powinno to dawać 3 patrole naraz stale na mieście od 6 rano do 22 wieczorem, plus jednego dyżurnego na Sobieskiego. Jeśli pracują w trybie: zmiana dzienna x 4 - przerwa 1 doba - zmiana wieczorna x 4 itd., tak, jak inni "zmianowcy", to także i w weekendy liczba patroli powinna być taka sama.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Wywiesić plakat i będzie spokój
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2013 - 23:06:59


szymciak
czy SM nie może wyjść z włsnej inicjatywy i porządek zrobić z giełdą przy lotto?

przysłał mi JT - czytelnik forum (nie piszący), projekt plakatu, który może SM wywiesić w okolicy swojej siedziby:


Opcje: OdpowiedzCytuj
na rozstajach dróg nowy model przydroznego krzyża
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 lut 2013 - 23:38:57


Opcje: OdpowiedzCytuj
Awantura o fotoradary na komisji budżetu
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 mar 2013 - 21:08:45

Podobno radny Skowroński ostro sie sprzeciwił zatrudnianiu nowych osób do obserwacji fotoradarów, ponieważ uważa, że monitory powinni obserwować i wystawiać mandaty strażnicy już zatrudnieni. Niestety w ten sposób zmiejszyłaby się liczba patroli na terenie naszej rozległej gminie. Czy ktos wie jak zakończyła się ta awantura? Co postanowiła komisja budżetu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 06 mar 2013 - 22:18:27

Ja i Sebastian Januszko wnioskowaliśmy o odłożenie dyskusji do połączonego posiedzenia komisji Budżetu i BOKiS po sesji Rady, ale pan Skowroński uparł się na głosowanie wniosku o to, by zobowiązać burmistrza do obsługi fotoradaru siłami obecnie już zatrudnionych strażników. Wniosek poparła czwórka radnych (o ile pamiętam: Skowroński, Wojdak, Kanabus, Konopka, przy czym p. Kanabus przypominał, że zawsze był przeciwny fotoradarowi). Pan burmistrz na to, że fotoradar i przeszkoloną nową kadrę traktuje jako dwie integralne części tej samej inwestycji, a zatem opinia komisji oznacza dla niego zakwestionowanie przez radnych wcześniej założonej w budżecie inwestycji i on w tej sytuacji... wstrzymuje się z zakupem fotoradaru. Tak to przynajmniej zabrzmiało. Ja zaprotestowałem, że jest to mylna interpretacja i że można wyłącznie rozważać reorganizację Straży. Tak czy inaczej, sprawa wróci jutro na sesji w kontekście uchwały budżetowej i radarowy "szantaż" pana burmistrza osiągnie, jak sądzę, jeden cel: zdecydowana większość radnych popiera fotoradar, a zatem nie wystąpią o niepowiększanie zatrudnienia w Straży.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Awantura o fotoradary na komisji budżetu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.30.175.70.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 06 mar 2013 - 22:31:39

ja mam dość ciężkawą nogę...jednak niech tu kurczę zatriumfuje zdrowy rozsądek!
ostatni Kurier Południowy
[kurierpoludniowy.pl]
donosi, że


konstanciński samorząd wstrzymał się z zakupem fotoradaru, do czasu wprowadzenia przez ministerstwo ewentualnych nowych regulacji prawnych.
jak również cytuje Burmistrza


Ministerstwo przede wszystkim będzie kładło duży nacisk na to, by fotoradary służyły przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa i nie były jedynie sposobem na pozyskanie dodatkowych funduszy. I to zalecenie będziemy się starali spełnić. Chcielibyśmy, by fotoradar pełnił przede wszystkim funkcję prewencyjną. Nie jestem zwolennikiem ?gminy policyjnej?
chcę wierzyć, że wstrzymanie zakupu przez Burmistrza wynika z chęci wyjaśnienia kilku kwestii (mimo, że zdaje się w prasie już zostały one wyjaśnione) a nie ogólnego jego sprzeciwu tudzież sceptycyzmu (odnośnie zasadności zakupu), który od początku zdawał się okazywać...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 22:33 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 10 cze 2013 - 20:58:44

Dziś jakiś idiota około 17: 00 jechał ulicą Bielawską bez przesady grubo ponad 100 km/h. Pisk opon słychać było od ronda i to może uchroniło od wypadku. W godzinach nocnych często to się zdarza na Bielawskiej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 cze 2013 - 21:41:53

Policjantom nie przeszkadzają piski opon i wycie silników. Chyba mają nawet "wygląd" na Bielawską.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 11 cze 2013 - 06:06:25

ale przeciez u nas nie ma drogowki wiec nasym to lotto...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: MarcinMarcin (---.dynamic.mm.pl)
Data: 12 cze 2013 - 00:00:50


AK
Ech, co za bestie te psy

kompletny brak wyobraźni, dojrzałości i odpowiedzialności...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: vakossvakoss (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 sie 2013 - 22:26:32

do poczytania o straży miejskiej...


Zgodnie z art. 11 Ustawy o straży gminnej, do zadań tej formacji należy w szczególności ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Jako drugi obowiązek wymieniono czuwanie nad porządkiem oraz kontrole ruchu drogowego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-25 22:27 przez szymciak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 sie 2013 - 22:40:44

W wymienionym w artykule zachodniopomorskim niektóre straze ignorują nawet obowiązek oznakowania słupka na żółto a jeszcze inne stawiają "śmietniki" w...lesie...
Dwóch moich znajomych miało przez takie praktyki nieco droższe wakacje....
Ale ogólnie chodzi przecież o zwiększenie bezpieczeństwa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 sie 2013 - 17:42:28

Uważam, że przepis o wskazaniu osoby prowadzącej, jeżeli jest ktoś / wg prawa tak zwana oosba najbliższa / z rodziny jest niekonstytucyjny i mamy prawo wówczas odmówic podania danych takiej osoby. Ciężar dowodu spoczywa na organanach ściganie a więc i na strażnikach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Możesz odmówić zapłacenia mandatu, jeśli...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 sie 2013 - 21:51:42

może ktos przeoczył watek, który założyłam w wakacje: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 29 sie 2013 - 18:26:57


Obserwator2
Uważam, że przepis o wskazaniu osoby prowadzącej, jeżeli jest ktoś / wg prawa tak zwana oosba najbliższa / z rodziny jest niekonstytucyjny i mamy prawo wówczas odmówic podania danych takiej osoby. Ciężar dowodu spoczywa na organanach ściganie a więc i na strażnikach.
Można nie wskazywać ale wtedy należy mieć świadomość, że prrzyjmujemy na siebie odpowiedzialność za wykroczenie. A to już jest udokumentowane zdjęciem z fotoradaru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 sie 2013 - 21:00:31

Nie do końca się z Tobą zgadzam.......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 29 sie 2013 - 21:27:06

to organ musi Ci udowodnic, ze to ty jechales.

No chyba, ze odeslesz kwit, ze to ktos inny. Ale nawet wtedy ta osoba dostanie pismo z pytaniem czy sie przyznaje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezpieczeństwo- fotoradar złowił w 1,5 godz 200 piratów - zob na s.6
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 pa¼ 2013 - 15:23:51

Chcieliście, to macie gminny fotoradar smiling smiley.

[bip.konstancinjeziorna.pl]


Chyba pieniędzy zaczyna brakować w budżecie? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 14 z 18


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.