Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 maj 2012 - 10:31:20

Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał ale warto zanotować, że kontrowersyjny Hit na Euro 2012 "Koko Euro Spoko" ma konstancińskie korzenie smiling smiley
Jego Ojcem jest założyciel Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Czarnowa, pan Michał Malinowski.
Cały wywiad z nim :
[piosenkanaeuro.pl]

Gratulujemy!thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 maj 2012 - 14:50:56

Z wywiadu z "ojcem" koko spoko M.Malinowskim

"(...) Orły Górskiego były kiedyś, a teraz są Orły Smudy (...)"

Orłami to sie zostaje jak się coś wygra ! Póki co są tylko Orły K.Górskiego !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 07 maj 2012 - 16:20:13

poziom sportowy oby jak najwyższy!
jednak ten artystyczny...mi się nie widzi...słowa banalne.. a jeszcze zarzut o plagiat bo jakoś linia melodyczna mocno podobna do Koguta śpiewanego przez Śląsk...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: trenertrener (---.183.230.181.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 maj 2012 - 16:40:05

Póki co, to mamy nie Orły, a Biedronki Smudy.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 maj 2012 - 20:31:51

Lepiej myslec pozytywnie zamiast (tak po polsku) labidzić, a przez to zapeszać.

Prawdziwy Polak jest w swoim żywiole, gdy może ponarzekać, gdy Ruski/Niemiec u wrót, czyż nie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 07 maj 2012 - 20:45:26


Artek_Bartek
poziom sportowy oby jak najwyższy!
jednak ten artystyczny...mi się nie widzi...słowa banalne.. a jeszcze zarzut o plagiat bo jakoś linia melodyczna mocno podobna do Koguta śpiewanego przez Śląsk...

O gustach się nie dyskutuje... , ale

linia melodyczna bardzo łatwa, kojarzy się z przyśpiewkami ludowymi i prawdopodobnie jest "tradycyjną melodią ludową"

słowa refrenu zaśpiewają nawet obcokrajowcy

no i wesoła jest smiling smiley

no i trochę naszathumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 maj 2012 - 21:15:09


daramis
linia melodyczna bardzo łatwa, kojarzy się z przyśpiewkami ludowymi i prawdopodobnie jest "tradycyjną melodią ludową"
słowa refrenu zaśpiewają nawet obcokrajowcy
no i wesoła jest smiling smiley
no i trochę naszathumbs up

Melodia zwrotki jest ludowa, choć z nieco "upopowioną" harmoniką. Melodia refrenu nie jest na mój gust ludowa, na gust mojej małżonki muzykolożki - także. Wystarczy posłuchać płyt z pionierskiej serii "Muzyka źródeł", w której wydawaniu uczestniczyłem przez wiele lat, żeby zobaczyć, że całość ma się do polskiej muzyki ludowej mniej więcej tak, jak dżingiel reklamowy mydełka Juzia's Bejbi do fugi Bacha.
Słowa refrenu zaśpiewają nie tylko obcokrajowcy, ale nawet kwoki elektryczne i papuga Inwestor prezesa Nowaka z serialu "Tygrysy Europy".
Wesoła rzeczywiście jest ta nasza nowa tradycja, przaśna jak miś Barei:

"Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia..."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 maj 2012 - 21:38:26



Lepiej myslec pozytywnie zamiast (tak po polsku) labidzić, a przez to zapeszać.

A co zapeszać , przepraszam ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 maj 2012 - 22:49:34


A co zapeszać , przepraszam ?

Trzeba mieć nadzieję że nasze Orły może jednak strzelą jakieś bramki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.118.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 maj 2012 - 23:44:27

Nadzieje to my mamy! Tylko obawiamy się, ze zagramy tradycyjnie mecz otwarcia, o wszystko i o honor ;)
Choć ja osobiście wierze....mocno wierze....ale u mnie zawsze w tych kwestiach rozum przegrywa z sercem ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 08 maj 2012 - 08:27:07

bardzo ciekawa opinia o tym hicie...
[www.muzycznastrefa.com.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2012 - 09:42:38

To może temat na oddzielny wątek, ale czy w Konstancinie będzie można gdzieś wspólnie oglądać mecze? Może telebeam w amfiteatrze, czy też zbyt naiwny jestem...?
A co do coco jumbo euro spoko, to kak druzja gawariat: " na wkus i cwiet, tawariszci niet", czyli w wolnym tłumaczeniu " de gustibus non disputandum" ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: tenrohtenroh (---.play-internet.pl)
Data: 09 maj 2012 - 21:35:56

Jak się dowiedziałem,że ta "piosenka" została hymnem to naprawdę pierwszy raz w życiu zawstydziłem się,że jestem Polakiem.To pokazuje jakie mamy społeczeństwo.Jakich mamy rodaków.Cały świat będzie się z Nas śmiał.Po prostu jest mi WSTYD !!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-09 21:39 przez tenroh.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 maj 2012 - 22:06:49

Cały świat, jak to się kolokwialnie mówi, nie daj złamanego faka na ten kraj. Sądzę, że 3/4 nie ma pojęcia, gdzie jest Polska. Więc i ten wstyd wszyscy jakoś zniesiecie smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 maj 2012 - 22:29:07

Poza tym jak się nachlają polskiej wódki - to podejrzewam, że nawet nie będą wiedzieli kto z kim gra i w co

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2012 - 07:03:47

Jak rozumiem tenroh jesteś fanem piosenki Feela, albo tej pseudo raperskiej. Innej z konkursu nie pamiętam.

Ta się chociaż czymś wyróżniała.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2012 - 08:34:47

Nie to ładne co ładne, tylko co się komu podoba. Taka sama dyskusja jak na temat czy Bach lepszy czy Mozart, tylko na niższym poziomie (muzyka, nie dyskusja, a i tak pewnie ktoś będzie polemizował). Mnie nie przypadły do gustu, żadne piosenki z tego co było do wyboru, ale może nie mnie miały przypaść..., ot co!

Jeśli czytam, że ktoś się pierwszy raz zawstydził, że jest Polakiem z powodu piosenki Koko Euro, to muszę przyznać, że jest czego zazdrościć. Mnie w sytuacje zażenowania (staram się jednak nie wstydzić bycia Polakiem) wprawia wiele mniej błahych (jak ten Koko) powodów...

A czy w Konstancinie będziemy mogli wspólnie przeżywać emocje piłkarskie? Parę postów powyżej wyraziłem naiwną nadzieję, że może w amfiteatrze uda się postawić telebeam...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 10 maj 2012 - 08:46:23


Tommy
A czy w Konstancinie będziemy mogli wspólnie przeżywać emocje piłkarskie? Parę postów powyżej wyraziłem naiwną nadzieję, że może w amfiteatrze uda się postawić telebeam...

Na coś takiego musi chyba wyrazić zgodę PZPN ( PL2012, lub UEFA), więc chyba nie ma na co liczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2012 - 08:52:36

jak im coś odpalicie to nie bedzie problemu smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Hit na Euro z... Konstancina
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 maj 2012 - 09:30:38


daramis
Na coś takiego musi chyba wyrazić zgodę PZPN ( PL2012, lub UEFA), więc chyba nie ma na co liczyć.

A nie wystarczy, że np. w knajpie jest podciągnięta telewizja, która transmituje i właściciel płaci haracz zaprawo do wystawienia telewizora na ladę wszystkim ZAIKSom? Bo tak to zasadniczo zawsze wyglądało, przynajmniej w praktyce.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.