Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Wypadek koło Aury
Wysłane przez: KasandraKasandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2012 - 10:43:35

Dzisiaj przy rondzie koło Aury doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. Ktoś nie ustąpił pierwszeństwa. Czy warto było?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wypadek koło Aury
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lip 2012 - 20:41:32

Na tych nowostarych rondach bardzo łatwo o wypadek ludzie jeżdżą po omacku nie patrzą nic na linie dziś sam bym dostal dzwona na rondzie JP II najpierw jeden jechał pasem do skrętu w prawo i przeciał pas i pojechał prosto a drugi za nim to samo niezwróciłem uwagi na tablice . Na rondach powinni poprawić malowania pasów może ludzie słabo je widzą a szczególnir ci co nie są z tąd ale są jeszcze znaki pionowe . bo później ciężko policji się będzie tłumaczyć choć wypadek nie był z naszej winny . Bo stwierdzą że istnieje zasada ograniczonego zaufania sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wypadek koło Aury
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lip 2012 - 21:18:13

To raczej nie problem wytartych pasów na jezdni. Odkąd są większe ronda (z prawoskrętami) ruch się usprawnił, ale kierowcy na ronda wjeżdżają z dużo większą prędkością (zarówno młodzi kierowcy na motocyklach, w samochodach i ... bogaci w drogich autach też).
Inne powody to np. "wypadki" by wyłudzić odszkodowanie z ubezpieczenia. Nietety są też kierowcy aut, którzy bardzo nie lubią motocykli (motocykliści znają temat) i chętnie utrudniają ruch motocyklistom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wypadek koło Aury
Wysłane przez: trenertrener (---.183.228.167.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 lip 2012 - 01:24:54

Zdecydowanie problem pasów, moim zdaniem. I starych przyzwyczajeń, kiedy po rondzie mógł się poruszać jeden pojazd. Sam się dwukrotnie złapałem na sytuacji, gdy z wewnętrznego pasa chciałem odbić w skręt, w który nie mogłem odbić - odruchowo, tak zrobiłbym na starym rondzie. Prędkość też ma znaczenie, to pewne. Nawet gdy samochód jedzie dobrym pasem, to z powodu zbyt dużej szybkości nie "mieści" się w profilu i zawadza o drugi pas.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wypadek koło Aury
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.poczta-polska.pl)
Data: 16 lip 2012 - 08:15:14


szeptuś
Odkąd są większe ronda (z prawoskrętami) ruch się usprawnił, ale kierowcy na ronda wjeżdżają z dużo większą prędkością
Pojedź do Włoch i zobacz z jaką tam prędkością jeździ się na rondach. Rondo ma usprawnić ruch, a nie go hamować (z założenia). Fakt, że u nich robi się o wiele większe ronda, w porównaniu z naszymi z pełną widocznością, a nie jak to niejednokrotnie można na naszych drogach zaobserwować wielką wysepką zasłaniającą skrzyżowanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.