Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
25- 26 września zbadaj się za darmo (trzeba się zapisać)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 cze 2012 - 10:28:31

Przychodnia "na kółkach" zatrzyma się na parkingu przy ul. Pocztowej 6 w Konstancinie-Jeziornie. W godzinach od 10 do 18 będzie można bezpłatnie wykonać:

? badanie USG pediatryczne (jamy brzusznej, stawów biodrowych, przezciemiączkowe)
? badanie USG dorosłych (piersi, ciąży, ginekologiczne, jamy brzusznej, tarczycy)
? mammografię ? kobiety powyżej 40 roku życia
? cytologię

Aby zarezerwować wybierz się do Przychodni SPZZOZ przy ul. Pocztowej 6,
możesz spróbować przez telefon: 22-756-43- 09.


cały komunikat zobacz tu: [www.konstancinjeziorna.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-13 12:27 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 16. i 17. czerwca zbadaj się za darmo (trzeba się zapisać)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 cze 2012 - 23:18:41

nie wiem, bo nic o facetach w komunikacie nie było, ale dobry pomysł. Pisałam, że 23 czerwca - Dzień Ojca został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Świadomości Raka Prostaty, tj. wiadomość zaczerpnięta z newslettera Rynku zdrowia. Spróbuję pójśc za ciosem i jutro zadzwonie do wydziału, który się zajmuje zdrowiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 16. i 17. czerwca zbadaj się za darmo (trzeba się zapisać)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 cze 2012 - 23:59:09

"U tiebia prosta papa chromajet prostata" smiling smiley;)

Nic straconego. Za parę lat znów do uzdrowiska przyjedzie na Dni Konstancina przychodnia objazdowa dryndą na kółkach, to wtedy i panowie się załapią.

"Naukowcy są zgodni, że lekarze pierwszego kontaktu powinni sugerować pacjentom po 50-tym roku życia regularne oznaczanie PSA oraz wykonywanie badania per rectum. Mężczyźni należący do grup podwyższonego ryzyka (afro-amerykanie i osoby,których bliscy krewni ? ojciec, brat, syn ? chorowali na raka prostaty przed 65r.ż.) powinni poddawać się regularnym badaniom już od 45 r.ż. Osoby z grupy o najwyższym ryzyku (kilku krewnych z rakiem prostaty w młodym wieku) powinni zgłaszać się na badania już w wieku 40 lat."

Więcej na stronie: [www.prosalute.info]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 16. i 17. czerwca zbadaj się za darmo (trzeba się zapisać)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 cze 2012 - 17:19:38

Tak jak obiecałam, zadzwoniłam do gminy, do pani zajmującej sie zdrowiem - zapytałam czy możliwe byłoby zajęcie się zdrowiem facetów (j.w.).
Pani obiecała porozmawiać z dyr. SPZOZ. Może się uda. Panowie bąźcie dobrej mysli

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 16. i 17. czerwca zbadaj się za darmo (trzeba się zapisać)
Wysłane przez: KasandraKasandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 cze 2012 - 20:02:42

Pomarzyc bardzo dobra rzecz. Zadzwoniłam dzisiaj rano, żeby zapisac Matke na usg brzucha i nic z tego. Brak miejsc. W takim razie akcja powinna trwac dłużej tj. tak długo, żeby "załapali się" wszyscy chętni. Tym bardziej, że informacja o badaniach nie była należycie rozpowszechniona. Ja dowiedziałam się na tym forum. Tylko drażni się ludzi. Po co taka pseudoakcja? Zawracanie głowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
zbadaj się za darmo (trzeba się zapisać)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 wrz 2012 - 11:15:06


Kasandra
Pomarzyc bardzo dobra rzecz. Zadzwoniłam dzisiaj rano, żeby zapisac Matke na usg brzucha i nic z tego. Brak miejsc. W takim razie akcja powinna trwac dłużej tj. tak długo, żeby "załapali się" wszyscy chętni. Tym bardziej, że informacja o badaniach nie była należycie rozpowszechniona. Ja dowiedziałam się na tym forum. Tylko drażni się ludzi. Po co taka pseudoakcja? Zawracanie głowy.

Dowiedziałam się w UMiGu, że nastepna akcja odbędzie się na przełomie września i października. Dokladny termin zostanie podany.
Tym razem mammobus stanie w okolicy cmantarza w Skolimowie. Faceci będą mogli zrobić usg jamy brzusznej w kierunku wykrycia nieprawidłowości prostaty.

Piszę o tym wcześniej, żeby Państwo śledzili komunikaty na stronie gminnej, bo pewnie też ilość miejsc będzie ograniczona.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 25- 26 września zbadaj się za darmo (trzeba się zapisać)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 wrz 2012 - 12:35:14

Przed chwilą przekazałam wiadomość uzyskaną w wydz. Zdrowia UMiG o badaniach w Skolimowie, a teraz na gminnej stronce ukazała się następna, że Mammobus pojawi się na parkingu St. Papierni 25 i 26 września. Dokładne informacje tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Nie mam pojęcia czy będą badać facetów, czy będzie jedna akcja, czy dwie - oby jak najwięcej. Tak czy owak trzeba się zapisać, namiary podane na stronie gminnej (link wyżej)

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.